Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

we are in bull market

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Novčana masa pada 12% yoy.
Zato nema i ne može bit širokog rasta tržišta, rastu samo kvalitetne dionice stabilnih i profitablinh firmi.
Nakon 4-5 godina istosmjerne struje (sve raste pa sve pada) sad je opet vrijeme izmjenične (biraju se dionice).
p.s. ne kužim se u struju, al si zvučim pametno. [thumbsup]

NAKON GODINU DANA….

Većina investitora voli sumirati godišnje uspjehe ili analizirati neuspjehe.Potaknuta kritikom
kolega zbog primjedbi oko analiza pojedinih forumaša, malo sam prolistala stranice otprilike godinu
dana unatrag..gdje kolege Pobjeda,Sampras,mamus,verdi,inverter,Anricom,Hugo Chavez,Brankica, bajka.. i drugi ..spominju DNO KRIZE… Dana 16.03.2009.g. na stranici 8210 Komentara trgovanja, osobno sam i sama prosudila da je kriza iza nas i da slijedi mukotrpan oporavak…
Najviše mi se , naravno ,osim moje simpatije Samprasa, dojmio lik Danir 54 koji se stidljivo povukao
s javnosti , ali vjerujem da je i dalje prisutan na neki drugi način….
Pa pozivam kolege , da , ako imaju vremena upišu stranicu od tog DNA CROBEXA- 16.03.2009.g.
8210…8222..8302…8315..8324…..
te da polako pročitaju naše komentare u vrijeme kad smo na DNU DNA, čekali čudo…

Sve je to sada iza nas…slijedi težak uzlaz – kako vi kažete neselektivan rast cijena…no, uvjerena
sam da će uspjeh biti zajamčen svima na neki način…jer, doista je sve to trebalo svladati,
cijelu agoniju srozavanja cijena..izdržati mirno- te danas, uz strah od nezvjesnosti ulaganja,
ponovno vratiti sve na svoje mjesto…

Nema nikakvih osobnih obračuna, niti će ih ikada biti….nitko od nas nije došao na burzu bez
sposobnosti da uložen novac ne poveća…nije važno veliko ekonomsko znanje…već osobna sigurnost, dobra procjena i hrabrost … vrijeme će pokazati da li sam bila u pravu….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ja bih najavio i daljnje moguce privatizacije firmi u drzavnom vlasnistvu a i dividenda adris je tu


Novčana masa pada 12% yoy.

Market je padao puno većim %

Kod nas je novčana masa posljedica gospodarske aktivnosti, a ne njen uzrok. I hvala guverneru na tome.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ne znam što ima novo na tržištu
pada i raste kao i prije 4-5 godina
raslo je samo 2007 godine skoro pa se zahvaljujući Plivi i INI
tako da apsolutno nema razlike
nikada nije sve raslo istovremeno
što ne znači da neće opet
3200 je first target
i bio bi
da nije ovo ukradeno
pa ovo nestalo
pa opet nešto

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Nekoliko bullish činjenica:

BDP će u Q2 ili Q3 biti pozitivan u odnosu na prošlu godinu.

Robni deficit u Q1 za 30% manji nego godinu ranije.

Dio novaca od prodaje ZAPI, BLSC, dividende HT i ERNT se sigurno vraća na burzu a ponuda dionica se za sada ne povećava (iako postoje najave)

Moguće povećanje izdvajanja u 2.mirovinski stup što bi za posljedicu imalo povećanje potražnje mirovinaca za domaćim dionicama

Crobex je odradio svega 23,6% retracementa od ATH do dna u ožujku 2009

Crobex ima veliki zaostatak u rastu za zapadnim tržištima i time je privlačniji stranim investitorima

Nema više straha od nepoznatog (recesija je tu i vidi se tko pliva a tko tone)

Volio bi čuti i bear argumente….

croman jedan od pomno izbrušenih likova od strane brokeraja kaže da će
veliki rasprodavat…………….eto bear argument…………..
vjerojatno čekaju neku novu krizu, možda će to nazvat dužnička kriza…..
uglavnom prekupljeni nismo ni blizu a dali će uspjet još jednom bacit
tržište u preprodano vidit ćemo……………………..


Novčana masa pada 12% yoy.
Zato nema i ne može bit širokog rasta tržišta, rastu samo kvalitetne dionice stabilnih i profitablinh firmi.
Nakon 4-5 godina istosmjerne struje (sve raste pa sve pada) sad je opet vrijeme izmjenične (biraju se dionice).
p.s. ne kužim se u struju, al si zvučim pametno. [thumbsup]

Jamesova teorija izmjenično/istosmjernog kretanja tržišta. Lajkam [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.



Nekoliko bullish činjenica:

BDP će u Q2 ili Q3 biti pozitivan u odnosu na prošlu godinu.

Robni deficit u Q1 za 30% manji nego godinu ranije.

Dio novaca od prodaje ZAPI, BLSC, dividende HT i ERNT se sigurno vraća na burzu a ponuda dionica se za sada ne povećava (iako postoje najave)

Moguće povećanje izdvajanja u 2.mirovinski stup što bi za posljedicu imalo povećanje potražnje mirovinaca za domaćim dionicama

Crobex je odradio svega 23,6% retracementa od ATH do dna u ožujku 2009

Crobex ima veliki zaostatak u rastu za zapadnim tržištima i time je privlačniji stranim investitorima

Nema više straha od nepoznatog (recesija je tu i vidi se tko pliva a tko tone)

Volio bi čuti i bear argumente….

croman jedan od pomno izbrušenih likova od strane brokeraja kaže da će
veliki rasprodavat…………….eto bear argument…………..

[/quote]

nevjerovatno mjesat mene i brokere…hehe

ali neki od vas ste puni idea o konspiracijama…a o srzi burze i psihologije trgovanja neznate puno

(bit ce pouno toga da se uci kad dodete u EU (ako bude nesto od tog ulazka)

sretno sa konspiracijama…hehe

Kako ima osoba koje se javljaju taman u period kad je bitno…..
Uz to te osobe jako puno rade i nemaju vremena ali za dobrobit naroda iz HR se javljaju i po 10 puta dnevno.Iako u tom vremenu gube vrijeme i ogroman novac.To su ljudi.
Stvarno se pitam za koga to rade odnosno iz kojeg brokeraja…..


Kako ima osoba koje se javljaju taman u period kad je bitno…..
Uz to te osobe jako puno rade i nemaju vremena ali za dobrobit naroda iz HR se javljaju i po 10 puta dnevno.Iako u tom vremenu gube vrijeme i ogroman novac.To su ljudi.
Stvarno se pitam za koga to rade odnosno iz kojeg brokeraja…..


@bankarkopr
?

I tebi se svidaju konspiracije?

A ako je tako sto pises onda je dosta tog trulo u HR.
Posto vidim da nema tu "normalne konverzacije" napustam Poslovni i navratit cu kroz par mjeseci …pa da vidimo sto se tu desava (sa crobexom).

Sretno svima…posto na burzi treba i sreca … ali nekad ne pomaze ni ona…samo stoploss pomaze!

nema stoploss na CROBEX-u
zašto stalno odlaziš?
piši i dalje
svi smo mi skloni omaložavati i biti omaložavani
i nitko se ne ljuti
malo budi hladniji

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Kako ima osoba koje se javljaju taman u period kad je bitno…..
Uz to te osobe jako puno rade i nemaju vremena ali za dobrobit naroda iz HR se javljaju i po 10 puta dnevno.Iako u tom vremenu gube vrijeme i ogroman novac.To su ljudi.
Stvarno se pitam za koga to rade odnosno iz kojeg brokeraja…..


@bankarkopr
?

I tebi se svidaju konspiracije?

A ako je tako sto pises onda je dosta tog trulo u HR.
Posto vidim da nema tu "normalne konverzacije" napustam Poslovni i navratit cu kroz par mjeseci …pa da vidimo sto se tu desava (sa crobexom).

Sretno svima…posto na burzi treba i sreca … ali nekad ne pomaze ni ona…samo stoploss pomaze!

[/quote]

e pa gledajući po grčkoj i ta EU se ne razlikuje previše od naše truleži…..hhehehehe
( dobro su vas povukli a sad ih još i spašavajte ) EUUUUUUUUUUU……

Jučera sam se uhvatio slaganja pustih papira od SDA, transakcije od 2008, 2009.
Kako su me pojedine transakcije razgalile (recimo adris po 138 kn, pa ledo po 3500, ptkm 77kn) i mislim se kad će se to više ponoviti. A onda naletim na svoju prvu kupnju Tehnika 4200 kn i dam sam sebi trisku.

Niti na jedno pitanje oko mirovinskih fondova- otvorenih dioničkih fondova , ostalih tipova fondova-
te brokera / ajde eventualno – ovdje slijedi odgovor/ ……..SE NE DOBIVAJU NIKAKVI ODGOVORI NA
PITANJA OD OVIH KOLEGA PRISUTNIH NA FORUMU…. Što to znači ??? Tko je tu stalno
prisutan…?

Masa investitora je NESTALA….. otjerali ste ih , svojim prepucavanjima, zlonamjernih nagovaranjem, drskim lažima oko vrijednosti koječega na burzi…..
A hjeli bi se s njima igrati ko mačke sa miševima…. E, pa kolege …neće ići.
Sad se igrajte sami, nadmudrujte se jedni s drugima, kombinirajte si cijene i sami lijepo
ulažite svoj novac….. slučajno sam ostala na burzi- zbog velikog uloga . takodjer, slučajno imam namjeru sve to natrag vratiti prije ili poslije…još se prilike nisu posložile..
Pa do tog vremena….. imam pitanje: hoće li i sutra kiša na Jadranu? ………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close