Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gdje to jos ima da covjek jednom recenicom, recenom u poluplasljivom i tihom tonu, napravi tarapanu na burzi. I Sanader je samo covjek, ili ?

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson

Ja kupija Ingre na 57,xx.

Ma boli me kita.

Ako drzava propadne za sto sada postoji realna mogucnost niti cash tj. kune nece puno vrijediti…

Nek je bal

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ja kupija Ingre na 57,xx.

Ma boli me kita.

Ako drzava propadne za sto sada postoji realna mogucnost niti cash tj. kune nece puno vrijediti…

Nek je bal

Što se dogodi sa firmom kad je pred stečajem preuzme je druga firma.Tako i državu!
Ništa neće propasti možda se samo budemo drugačije zvali! [angry]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Treba čekati drugi udar za kupnju.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Lijepo odigrana predstava. Čestitke režiseru

Hell is Empty and all the Devils are Here

HDZ strucnjaci nas drze u labosu i ustvari ispituju koliko ljudi mogu podnesti prije nego sto pocmu dizati glavu. A kako smo mali lako nas je uzlupati po glavi ako ju dignemo. Mi imamo sanse samo ako se pokrene akcija globalnih razmjera ali s obzirom da se na zapadu vec desetljecima provodi sustavna lobotomija naroda preko potrosackog drustva, medija itd. bojim se da ce do toga tesko doci. Mislim cak da su i Chavez i ostala bratija njihov izum jer samo pokazuju da je alternativa jos gora.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Ne razumijem ovaj potez mirovinaca… Ako su mislili pokazati zube, zašto nisu išli do kraja. S druge strane, Sanader je prčevit, on će uzvratiti, ako ga se samo upozori …
Sve skupa, mi smo banana republika.

nisam bob, ali dylan ...


Lijepo odigrana predstava. Čestitke režiseru

tako je majstore.
juer poslije sastanka dogovori trajali do kasno u noš kako da ogule što ogulili još nisu.

dan je pametniji od noći

Po ne znam koji put se pokazalo da će ovaca uvijek biti, na jednu glasinu, pogrešno protumačenu, masa ja danas rasprodavala dionice s -10% popusta. Hvala, ja sam kupovao.
Inače, crobex je bio na -4,82%, sad je na -2,78% , minus se i dalje smanjuje, a vi samo poklanjajte dionice.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!




Izgleda da ovo naše tržište još uvijek ne reagira na analize koje dolaze iz raznih ekonomskih krugova. Najoptimističnije analiza govore da se oporavak tržišta i kraj recesije može očekivati krajem 2010, dok one pesimistične očekuju oporavak za 10 godina. Interesantno je da se većina ljudi koji su silom prilika postali " dugoročni investitori " još uvijek nada povratku na one cijene kad su oni kupovali, bez obzira što su mnoge dionice tada bile precijenjene. Bojim se da ako tako nastave, novac koji im je zapeo u dionicama neće još dugo vidjeti. Ostaje im samo sebe tješiti onom izrekom : ako ne prodam ne mogu izgubiti. Kad ova kriza krene svom svojom snagom mnogi će tak tada vidjeti da će biti prisiljeni prodavati na mnogo nižim cijenama nego što su trenutno, jer će i u toj krizi trebati platiti ratu za stan, djeci školovanje režije itd. Tada će se vodeći ekonomisti u državi složiti samo u jednom, a to je da oporavak tržišta možemo očekivati za minimalno desetak godina. Na kraju, svim optimistima, poglavito onima što ignoriraju upozorenja upućena od ljudi iz biznisa, profesora, novinara želim sreću u ovoj godini, jer će im ista sigurno trebati

TRziste ne reagira??? -pa to nase trziste je palo 80%???
-Svjetska trzista koja imaju krizu pala su do 50%
Pa ljudi da nismo dali novce strancima kroz te OMF-ove nase trziste-Crobex Index ne bi iso ispod 2500. Preko 1 milijardu kn potrosili su na strana trzista svim mogucim manipulacijama.
Americka i Europska trzista trebaju past jos 50% i padat ce.
Svim nasim OMF-ovima upozorenje: -Puno ce vise izgubit vani nego kupujuci dionice nasih firmi po ovim cijenama, a i mi cemo se prije pocet oporavljat, NIJE NAM vazno tko ce u svijetu izgubit kapital, kod nas (na nas Jadran), doci ce kupovat ONAJ tko ce IMAT!!!
[/quote]

Znam da Vas te prognoze uzrujavaju, ali kad malo bolje sagledate našu situaciju u cjelini, doći ćete do zaključka da još ima puno prostora za vrtoglave padove ( to vam između redova poručuju g. Šuker i g. Vidošević ).
Cijene pojedinih dionica bi pale i da nije bilo globalne krize, jer su bile precijenjene do bola ( npr. bilo je dionica koje su imale P/E preko 90 ). Da smo nastavili rast onim tempom za nekoliko godina u Hrvatskoj bi imali par tisuća ljudi koji bi bili bogati kao Bill Gates. Ako Vi mislite da je dno na ovim razinama sutra kupujte i čekajte neka bolja vremena ( Argentinci su čekali skoro 4 godine da prođe recesija ) da ih prodate.
Ja jednostavno ne vjerujem da neki nisu dovoljno bogati da kupuju jeftine dionice. Prije će biti da oni očekuju da će crobex još padati pa u miru čekaju rasplet situacije ( završetak izbora i podbačaj turističke sezone). Kako će se loša turistička sezona odraziti na tečaj eura možete i sami pretpostaviti.

[/quote]
repetitio est mater studiorum

Periculum in mora.

Zagrebačka burza: HT ove godine ojačao 11,5%, tržište čeka rezultate

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/zagrebacka-burza-ht-ove-godine-ojacao-11%2c5%25%2c-trziste-ceka-rezultate,37350.html

Zanimljivo da baš i nije bilo puno negativnih blokada…

New Report

Close