Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sutra bi se molgi iznenaditi zelenilom.
Obično je bilo dosad da kad avi čekaju daljni pad bude odbijanac i suprotno kad svi čekaju rast bude tobogan.
Ja sam se ovaj put zakockao jer od sada radim sve suprotno od mase pa kud puklo.
Danas uletio sa 60 % casha pa ako sutra bude rokalo dokupit ću još a ako bude išlo gore

[lol] [lol]


Kad se sjetim rijeci promjena vlasti, odmah mi je muka…jer…imate li vi ideju koga staviti?

promjena kažeš ha, DA, mi to možemo! Da, mi to možemo! Kada bismo i mi to jednom shvatili… Evo ja imam i konkretan prijedlog: g. Plinio Cuccurin, nakon što nadajmo se pobijedi na ovim predizborima, pa nakon toga na izborima, i kada odsluži neki dobar mandat kao župan – "Istarski Obama", možda i Hrvatska odluči "guvernera Obamu" pozvati iz savezne države Istre da i na federalnoj razini povede ovu veliku naciju ka napretku :P, gospodarskom napretku kao osnovom svakog drugo napretka, nema niti socijalne države niti ničega bez gospodarski jake države, Istra može postati jedna od najbogatijih regija u Europi, može i Hrvatska još puno napredovati – samo da se odlučimo dati sve od sebe za taj cilj. Postojanost cilja – neka postane tajnom našega uspjeha 😀

Ozbiljno, bez šale, bez zafrkancije: Hrvatska i kao cjelina, bez obzira na iznimno teško i složeno stanje u pojednim dijelovima Lijepe naše, ima veliki potencijal, to mi svi i dobro znamo, nije onda niti floskula niti isprazno ponavljanje u bilo kojem smislu: da je jedino što nam je sada prijeko potrebno, napokon "kvalitento vodstvo", to je istina, najživlja istina, e sada ako je činjenica i to da takvih strukutra/osoba nema u našoj politici… da nemamo koga izabrati… to je onda jedna jako tužna i jako OZBILJNA tvrdnja – poražavajuća, razočaravajuća, toliko da vas ovi padovi CROBEX-a trebaju još najmanje u životu brinuti.


Sutra bi se molgi iznenaditi zelenilom.
Obično je bilo dosad da kad avi čekaju daljni pad bude odbijanac i suprotno kad svi čekaju rast bude tobogan.
Ja sam se ovaj put zakockao jer od sada radim sve suprotno od mase pa kud puklo.
Danas uletio sa 60 % casha pa ako sutra bude rokalo dokupit ću još a ako bude išlo gore

[lol] [lol]

Ne bi se kladio da će sutra biti rasta jer se danas nije desio odbijanac.
Pad traje obično 3-4 dana, a danas je bio prvi dan.
Uz to je Amerika u crvenom i Europa.

Vrlo nepromišljeno ulijetati sa 60% casha.
Sretno.

Puno tu Vi pišete i pričate,,,,,pakaj Vi mislite kak je onima koji su u Top 10 i to u mnogim dionicama.Ima likova koji su u Top10 u najmanje 5-7 dionica.Pa zar Vi mislite da se oni tresu,pa sigurno da ne.Oni znaju da je ovo manipulacija(možda i sami manipuliraju )i ismijavaju se nama koji se brinemo(kupujemo,prodajemo,kupujemo….).
Ovo je tipično za naše krajeve,lopovluk za odredeni broj izabranih izdajnika.Samo će oni naletiti kad tad.Bili su i naši neki poznati poduzetnici,čelnici iz fondova,generali najveće face Hrvatske a sad griju se u zatvoru.Kad tad zakon se počne koristiti.Tako i ovi će uskoro grijati se u Remetincu jer tu sigurno nije sve po zakonu.

Sutra bi se molgi iznenaditi zelenilom.
Obično je bilo dosad da kad avi čekaju daljni pad bude odbijanac i suprotno kad svi čekaju rast bude tobogan.
Ja sam se ovaj put zakockao jer od sada radim sve suprotno od mase pa kud puklo.
Danas uletio sa 60 % casha pa ako sutra bude rokalo dokupit ću još a ako bude išlo gore [lol] [lol]


[
: da je jedino što nam je sada prijeko potrebno, napokon "kvalitento vodstvo", to je istina, najživlja istina, e sada ako je činjenica i to da takvih strukutra/osoba nema u našoj politici… da nemamo koga izabrati… to je onda jedna jako tužna i jako OZBILJNA tvrdnja – poražavajuća, razočaravajuća, toliko da vas ovi padovi CROBEX-a trebaju još najmanje u životu brinuti.

u Hrvatskoj vam treba kvalitetno vodstvo ali ono najvaznije postene ljude.Postenih i u isto vrijem vrednih ljudi ima malo na svijetu.
Problem Covecanstva je Pohlepnost (nista krivo zaradit…ali posteno)

Dok je najvaznije imati najbolji auto,najlepsu kucu …itd a ne se brinuti o svojim sugradanima onda nema nista u takvim zemljama.

Svedska je jednom bila br 1 u tom smislu…danas to vise nije.


Puno tu Vi pišete i pričate,,,,,pakaj Vi mislite kak je onima koji su u Top 10 i to u mnogim dionicama.Ima likova koji su u Top10 u najmanje 5-7 dionica.Pa zar Vi mislite da se oni tresu,pa sigurno da ne.Oni znaju da je ovo manipulacija(možda i sami manipuliraju )i ismijavaju se nama koji se brinemo(kupujemo,prodajemo,kupujemo….).

Bilo bi interesantno znati kako g.Nenad Bakić ocijenjuje sadašnju situaciju…..on je u TOP-10 na nekima koje pratim, kao npr.ADPL, DDJH i LPLH…..
Mislim da je na ADPL krenuo u aktiviniju kupovinu na 100% višoj cijeni nego što je sada…..
Doduše, njemu je vjerojatno puno lakše smanjivati prosjek i vršiti dokup sa količinom sredstava kojima raspolaže….



Kad se sjetim rijeci promjena vlasti, odmah mi je muka…jer…imate li vi ideju koga staviti?

…………………………..
Ozbiljno, bez šale, bez zafrkancije: Hrvatska i kao cjelina, bez obzira na iznimno teško i složeno stanje u pojednim dijelovima Lijepe naše, ima veliki potencijal, to mi svi i dobro znamo, nije onda niti floskula niti isprazno ponavljanje u bilo kojem smislu: da je jedino što nam je sada prijeko potrebno, napokon "kvalitento vodstvo", to je istina, najživlja istina, e sada ako je činjenica i to da takvih strukutra/osoba nema u našoj politici… da nemamo koga izabrati… to je onda jedna jako tužna i jako OZBILJNA tvrdnja – poražavajuća, razočaravajuća, toliko da vas ovi padovi CROBEX-a trebaju još najmanje u životu brinuti.[/quote]

to me i brine, već duže vrijeme…..
narodne poslovice su gotovo uvijek istinite, a jedna poznata kaže;
‘narod ima vlast kakvu zaslužuje’
….tak da nisam baš optimističan.



Sto mislite o devalvaciji kao rjesenje postojeceg stanja… sindikati se nedaju… mslim da je ovo jedino rjesenje koje ostaje…

molim Vas lijepo što kažete?? Devalvaciji kune? To je recept za kataklizmu, 90 % građana, poduzeća i Dražava: bili bi u komi. Netko (hehe znam tko :D) bi možda i dobro prošao/to iskoristio, ali nije vrijedno toga, treba tražiti recepte za "opće dobro" a ne opću kataklizmu 😀
[/quote]

Čuj pa mi i trebamo krenut od nule a ovaj umjetni tečaj je samo produljivanje agonije
i opasnost od trošenja deviznih rezervi do konačnog sloma…….devalvcacija bi išla
na ruke izvoznicima i to je jedini način da se pokrenemo iz ovog zla od gospodarstva,
gospodarstvo bazirano na zaduživanju koje odlazi u potrošnju pa super tečaj za uvoznike ….
mislim tolko je loše da može bit samo lošije…

MA MI SMO U BANANI.


Iskreno, za ovo (globalno) su krivi dečkići od 25 godina… to je najtužnije u cijeloj priči

Kad je to danas moderno mladi dečkići i hrpa love…..nisu više žene in…..




Sto mislite o devalvaciji kao rjesenje postojeceg stanja… sindikati se nedaju… mslim da je ovo jedino rjesenje koje ostaje…

molim Vas lijepo što kažete?? Devalvaciji kune? To je recept za kataklizmu, 90 % građana, poduzeća i Dražava: bili bi u komi. Netko (hehe znam tko :D) bi možda i dobro prošao/to iskoristio, ali nije vrijedno toga, treba tražiti recepte za "opće dobro" a ne opću kataklizmu 😀
[/quote]

Čuj pa mi i trebamo krenut od nule a ovaj umjetni tečaj je samo produljivanje agonije
i opasnost od trošenja deviznih rezervi do konačnog sloma…….devalvcacija bi išla
na ruke izvoznicima i to je jedini način da se pokrenemo iz ovog zla od gospodarstva,
gospodarstvo bazirano na zaduživanju koje odlazi u potrošnju pa super tečaj za uvoznike ….
mislim tolko je loše da može bit samo lošije…
[/quote]

ma da?

New Report

Close