Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa meni je ok kad ljudi postaju takvo crvenilo. Ko ce to stalno gledat, ovako vidis na forumu sto se dogadja. A i vidi se da se danas malo stislo prema dolje, dobro otvaranje ujutrp, pa stalo. A sad, tko se boji crvenila na burzama nek oroci na banci.[smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Blokiran Badel sa jednom dionicom, nevjerovatno koje su ovo igre

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

ne bojim se ja za badel. Igre i igrice.

Cuore Sportivo


Blokiran Badel sa jednom dionicom, nevjerovatno koje su ovo igre

To se zove ‘jedna ali vrijedna’

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

SZ,

ne bojim se ja za badel. Igre i igrice.

ne bojim se ni ja, ponekad ne bi trebalo ni blokirati ovakve glupe trgovine, jer prosječna cijena je 10% veća, meni je to apsurd

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Apsurd ili ne, ali netko je namjerno iskoristio trenutni nedostatak naloga na kupnji i srušio cijenu.
No zadnja cijena i nije toliko važna, ipak je to 1 sekunda u neprekidnom nizu trgovanja.
Bitnija je prosječna cijena, jer sutra u 10:00:01 može biti već drugačije.
Ipak i prosječna cijena govori da je badel već dugo ispod ATH pa oni koji su prodali dobro su napravili.
Sad bu prilika za ponovni ulazak.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Nego da se osvrnem na novokomponirane dionice, Nexe, Crll i Cror.
Danas je mora se priznati došlo do njihovog značajnog pada, i tko zna kad će se vratiti na cijene po kojima se najviše trgovalo odnosno na kojima ih je najviše investitora kupovalo.
Samo želim reči da se u takve dionice ne treba zaletavati nego pustiti da odrade barem 2 mjeseca trgovanja, pa onda tek vidjeti isplati li ih se kupiti ili ne.
I da li će se s njima uopće trgovati ili će se utopiti u sivilu mnogobrojnih nelikvidnih dionica.

PS
Nadam se da neće neko pomisliti kako je sad i Cral prilika pa izvući pušionu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Slažem se sa gornjim postom, a usput bih imao jednu opservaciju. Danas ujutro za predsjednika Skupštine Srbije je izabran radikal Tomislav Nikolić.
Vjerujem da je svima jasno da će taj događaj imati reperkusija na sve burze uključujući i našu. Naravno da će se najveće posljedice osjetiti u Srbiji ali ni ostale neće proći neokrznute.
Jučerašnji i današnji prometi na Hr tržištu kapitala djelomično su uvjetovani tom činjenicom. Ostaje da se vidi kako će se situacija dalje razvijati.
Sad se vidi na ovom primjeru koliko je sigurnost ulaganja važna.

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Slažem se sa gornjim postom, a usput bih imao jednu opservaciju. Danas ujutro za predsjednika Skupštine Srbije je izabran radikal Tomislav Nikolić.
Vjerujem da je svima jasno da će taj događaj imati reperkusija na sve burze uključujući i našu. Naravno da će se najveće posljedice osjetiti u Srbiji ali ni ostale neće proći neokrznute.
Jučerašnji i današnji prometi na Hr tržištu kapitala djelomično su uvjetovani tom činjenicom. Ostaje da se vidi kako će se situacija dalje razvijati.
Sad se vidi na ovom primjeru koliko je sigurnost ulaganja važna.

Sa štovanjem

Kakva je zapravo uloga Predsjednik skupštine? Tko bi to kod nas bio?

No respect

taj pad zbog nikolića bit će kratkog vijeka.

Kakva je zapravo uloga Predsjednik skupštine? Tko bi to kod nas bio?

Vladimir Iljič Šeks

PS: Sumnjam kolega Caymane da će biti prolazni problem. Moguće ne Srbija ne dobije Vladu ( ne Šeksa ) i ode u političku neizvjesnost, a svakome je jasno što to znači.

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Kakva je zapravo uloga Predsjednik skupštine? Tko bi to kod nas bio?

to ti je parlament ili nešto kao sabor RH, ili griješim?


taj pad zbog nikolića bit će kratkog vijeka.

ne znam da je zbog toga, može biti i zbog vremena, kiša od subote

Ne želim ikog od naših političara uspoređivat sa tim Nikolićem, ali mislite da kod nas na čelo Sabora dođe ultradesničar, da bi se te tako snažno i dugotrajno odrazilo na regiju? Kod nas je ta titula ipak treća rupa na svirali.

Ja osobno mislim da ne bi, a možda griješim. [smiley10]

No respect

Izbor Nikolića neće imati značajnijeg odjeka na našu burzu jer je EU istodobno s kritikom Srbije kao primjer napretka istakla Hrvatsku. Prema tome, posljedice bi po nas mogle biti prije pozitivne nego negativne.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close