Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koliki je promet i crobex?
hvala

promet—54.000.000 a crobi -1,43

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=60437c81-8726-4a2a-bb5d-87c8500a55e3&open=sec

A KAKO onda da HANFA istraži kriminal što su dosad učinili fondovi pa ta HTV JE BANDITSKA TV

Kočnice otkazuju ,izgleda da če se kola survati u provaliju.Ajde da i to doživimo. [cry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Nek netko napiše kako je završilo.

smanjuje se minus.......

Netreba nitko.
Vidim i sam minus ali podnošljiv.
Čeka se izglasavanje usa 350mlrd

smanjuje se minus.......


Nek netko napiše kako je završilo.

opet su mnogi ulagači čeličnih živaca izgubili,a jadne drhtave r. se spasile koje su izašle što prije to bolje i čekaju ulaz na 6 dnu

Pa ne znam kako vi, ali ja sam kupovao, ostalo još 30% casha, pa ak ne valja nek stoji, crobi od 3100 mi se ove godine čini vrlo dostižan i ak potonemo dublje. Dakle sa 70% u dionicama mogu bit i dugoročni, a 30 casha je za ne daj bože tj. smanjivanje ulaza ak zatreba ili kupovanje dodatne jeftinoće na još nižim razinama (crobi 2500 do 2800).

Surround all arround when it hits the ground


Pa ne znam kako vi, ali ja sam kupovao, ostalo još 30% casha, pa ak ne valja nek stoji, crobi od 3100 mi se ove godine čini vrlo dostižan i ak potonemo dublje. Dakle sa 70% u dionicama mogu bit i dugoročni, a 30 casha je za ne daj bože tj. smanjivanje ulaza ak zatreba ili kupovanje dodatne jeftinoće na još nižim razinama (crobi 2500 do 2800).

Mislim da stvari nisu tako crne i da ih je Paulson učinio crnjim nego što jesu. On je danima hodao okolo i govorio da ako ne prođe svih 700B da će nastupiti smak svijeta. Sada kad nije prošlo svih 700B mnogi misle da je smak svijeta došao. Vrlo moguće da će tih 250B + 100 (Preesident had discretionary right to add 100B more) biti sasvim dovoljno. Doduše banke će morati utopiti MBS jeftinije nego što su namjeravale, ali doći će do casha. Mislim da je Buffet napravio katastrofalnu grešku ulazeći u GS prošli tjedan. To je bio signal Congressu da vani ima dovoljno privatnog novca pa ne moraju oni trošiti sve od poreznih obveznika. Mislim i sva ova druga preuzimanja su bila signal da treba smanjiti paket. Danas je ovo sve rezultat ispuhavanja nekih neralnih očekivanja, vrlo brzo bi se trebali stabilizirati. S obzirom da se Obama odvaja od McCaina očekujem s te strane jedan solidan impuls optimizma vrlo skoro.
Meni ovo izgleda kao dno, barem kada su američka tržišta u pitanju. To znači da ni naše dno ne bi trebalo biti daleko, ako već ne sjedimo na njemu. Naravno, to što smo na dnu (ako smo) ne znači da ćemo se brzo i visoko odbiti. Vjerojatno će ovo biti jedno jako dugo i jako sporo dizanje. Bitno je da se stabilizira tržište i da jedno dulje vrijeme ne bude ovih velikih padova.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Poštovani kolege,
da li netko zna
1. Tko kupuje, a tko prodaje ( otprilike)
2. Koliko još novca imaju OMF u OIF
3. Koliki je udio stranog novca, približno u % na našem tržištu

Ja pretpostavljam da udio stranih investitora, ako pri tom ne računamo tzv. "naše" banke i fondove koji su u stranom vlasništvu, nije previše značajan, i da svjetska kriza ne bi smjela u tolikoj mjeri utjecati na našu burzu. Vjerojatni razlog tolikog pada je povlačenje OMF iz OIF. Jasno je da oni žele sami upravljati sa svojim novcem, stoga pretpostavljam da tjeraju OIF da prodaju dionice, koje oni zatim sami kupuju.
Ali samim tim njihovi udjeli gube na vrijednosti, tako da im dobit i nije nešto posebno???

Nadam se da je dno na vidiku!

:))

Preko bare DSX -9,97%, DRYS -10,24%, EGLE -19,26%
Još se ATPL dobro i drži.

jel ovo točno ,ako je tek smo sutra pušiona.

smanjuje se minus.......

@ Twixer

Ovaj ulazak Buffeta me neodoljivo podsjeća na ulazak OMF-ova na ZSE. Većina nas je pomislila , ako je cijena dobra za OMF-ove, dobra je i za nas kad ono

[bye]. Na svu sreću me ameri ne čitaju [lol]

Surround all arround when it hits the ground

Mali investicijski fondovi na rubu opstanka

Bijeg ulagača i kapitala nekoliko je manjih fondova doveo do ruba opstanka. Lipanjska statistika pokazala je da od 56 dioničkih i mješovitih fondova 10-ak ima imovinu manju od 10 milijuna kuna, a polovini njih na granici je likvidacijskog praga od pet milijuna kuna.

-Potkraj prosinca 2007. fondovi su upravljali s prosječnih 880 eura po stanovniku, a potkraj kolovoza ove godine samo s 522 eura.

Vaš link

New Report

Close