Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Današnji dan kao dokaz da se linijaši sprdaju sa ulagačima da nije smiješno bilo bi žalosno

tek toliko da bude zabilježeno..

Crobex: 1300.00 Promjena: 0.89%

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.300,00 0.89% 20.301.590,73 kn 19.576.675,19 kn 724.915,54 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

MANIPULACIJA MEDIJEM

Business.hr i dalje ne prestaje sa manipulacijama na svom portalu. Vijest koja počinje tekstom

…Najjači je hrvatski telekom te najprofitabilniji i nastabilniji regionalni operater….. kod
prosječnog čitatelja mogla bi izzvati zabunu .
Naime, u kontekstu burzovnih događanja, pisac teksta , nakon što je naglasio poziciju kompanije,
sramežljivo dodaje ….iako im ne ide najbolje na zagrebačkoj burzi….. tek tako- kao mali uvod.

Prosječan čitatelj mogao bi pogrešno zaključiti da je HT- na burzi- NAJPROFITABILNIJI / a nije /
NAJSTABILNIJI / a nije !/ , iz osnova cijene dionice , i iz osnova dividende dionice, tj.pozicije na
burzi…. podsjetimo se da je isplata dividendi u tijeku, i sa ostalim kompanijama , npr. ERNT-,
drugi dio ATPL..itd… a sama trenutna cijena dionice HT -a je dobrano ispod IPO-a…obzirom na
zastupljenost dionice na tržištu , situacija je sa dividendom , tek UTJEŠNA.!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Mislim da ova linija od 1300 neće izdržati narednih dana. Prevelik je to otpor.

Crobex na 1%, i polako tone gledajući dnevni maximum.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Mislim da ova linija od 1300 neće izdržati narednih dana. Prevelik je to otpor.

Crobex na 1%, i polako tone gledajući dnevni maximum.

Pa naravno na ne može.Uz ovakvu likvidnost odnosno nelikvidnost ništa bolje od tri -četiri koraka nazad jedan korak naprijed ne možemo očekivati. Uz loše vijesti gadno tonemo ,a uz dobre(kojih ustvari nema i odnose se de facto na povremeni porast zapadnih tržišta kapitala) idemo u minimalni plus. Bitno je istaknuti i činjenicu da je sada potreban rast od cca 4 % da bi se nadoknadio pad od 1% gledajuću u odnosu na ATH razinu Crobex-a.

Sve u svemu čekanje u gotovni u ovom trenutku značajno smanjuje tjedni gubitak i donosi miran san.

A sad malo bolne realnosti dok vi veselo lupate po asku

Propao pokušaj zaduživanja države

"Na jučerašnjoj aukciji trezorskih zapisa Ministarstva financija država nije supjela prikupiti planiranih 150 milijuna kuna.
Unatoč visokoj kamatnoj stopi od 7,6 posto i povoljnoj cijeni od 96,349 posto, upisano je samo 30 milijuna kuna trezorskih zapisa s rokom dospijeća 180 dana.
Prema pisanju dnevnika Business.hr, indikativno je da je cijeli iznos upisao nebankarski sektor, odnosno mirovinski fondovi. Nezapamćen manjak interesa za trezorskim zapisima bankari objašnjavaju kroničnom kunskom nelikvidnošću, koja je nastala zbog HNB-ove politike održavanja stabilnosti tečaja kune." [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ne vidim nekog problema za Zse idućih mjeseci.
Pali smo najviše koliko smo mogli, pa indeks je 1997. godine bio na 1.180, što bi htjeli da padne na nulu.
E pa ne ide to tako.
Osim toga čujem od brokera da se igraju igre bez granica, jer kad ih pitam da mi kažu prodaju prvih dvadeset, onda se vidi da je prodaja jakoooo šuplja, a to se danas i vidjelo, samo što vlada prešutni konsenzus kod većine da se ne kvari povoljan dokup.
Tu ne mislim na nas manje ulagače već na veće, koji jednostavno ne mogu na ovim razinama kupiti značajniju količinu dobrih i jeftinih dionica.
Pogledajte samo Adris danas, kako se održavala šuplja prodaja sa sitnom količinom.
Čim je netko lupio po asku vidi se da nema nikoga sve do 200 kuna. A prodaje se za manje nego ima keša na računu po dionici.

Pozdrav svima i moj savjet ne prodajite dionice ovako jeftino, teško ćete se kajati.

Kešolovci neka rade po svome, na kraju se mrtvi broje.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

ADRS bid….
TOP BID
CIJENA KOLIČINA
142,50 233
142,01 50
141,33 84
140,03 20
139,10 150
139,09 75
139,06 35
139,05 90
139,03 50
139,02 30…ma šuplja je prodaja, nema šta.
[bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.308,89 1.58% 42.322.344,46 kn 26.812.202,10 kn 15.510.142,36 kn 0,00 kn

Završetak.

Fino smo danas rasli, s obzirom na vanjske indexe.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=062907ad-f77e-4de3-9f10-ca1cc598b86c&ref=lastadd

EVO dobri vjesti

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d1e01e8b-e074-4f81-bbfd-7c02ab7a70cb&ref=lastadd

Dobre vijesti navalile


Ne vidim nekog problema za Zse idućih mjeseci.
Pali smo najviše koliko smo mogli, pa indeks je 1997. godine bio na 1.180, što bi htjeli da padne na nulu.
E pa ne ide to tako.
Osim toga čujem od brokera da se igraju igre bez granica, jer kad ih pitam da mi kažu prodaju prvih dvadeset, onda se vidi da je prodaja jakoooo šuplja, a to se danas i vidjelo, samo što vlada prešutni konsenzus kod većine da se ne kvari povoljan dokup.
Tu ne mislim na nas manje ulagače već na veće, koji jednostavno ne mogu na ovim razinama kupiti značajniju količinu dobrih i jeftinih dionica.
Pogledajte samo Adris danas, kako se održavala šuplja prodaja sa sitnom količinom.
Čim je netko lupio po asku vidi se da nema nikoga sve do 200 kuna. A prodaje se za manje nego ima keša na računu po dionici.

Pozdrav svima i moj savjet ne prodajite dionice ovako jeftino, teško ćete se kajati.

Kešolovci neka rade po svome, na kraju se mrtvi broje.


isto tako je i kupnja suplja da suplja ne moze biti.nek se malo lupne po kupnji nestanu svi nalozi.pogledaj malo viro jucer i danas kolega.imamo mi svoj put ne brini kolega.,da ovi nasi fondovi ne prodaju posto poto po srbiji dionice i kako tako zivotare bili bi mi vec sada puno nize.pogledaj samo kako su belex masakrirali,vidjet ces samo kad tamo nebudu imali vise sto prodavati gdje ce nastaviti.


Ne vidim nekog problema za Zse idućih mjeseci.
Pali smo najviše koliko smo mogli, pa indeks je 1997. godine bio na 1.180, što bi htjeli da padne na nulu.
E pa ne ide to tako.
Osim toga čujem od brokera da se igraju igre bez granica, jer kad ih pitam da mi kažu prodaju prvih dvadeset, onda se vidi da je prodaja jakoooo šuplja, a to se danas i vidjelo, samo što vlada prešutni konsenzus kod većine da se ne kvari povoljan dokup.
Tu ne mislim na nas manje ulagače već na veće, koji jednostavno ne mogu na ovim razinama kupiti značajniju količinu dobrih i jeftinih dionica.
Pogledajte samo Adris danas, kako se održavala šuplja prodaja sa sitnom količinom.
Čim je netko lupio po asku vidi se da nema nikoga sve do 200 kuna. A prodaje se za manje nego ima keša na računu po dionici.

Pozdrav svima i moj savjet ne prodajite dionice ovako jeftino, teško ćete se kajati.

Kešolovci neka rade po svome, na kraju se mrtvi broje.


i nemoj zaboraviti prije nego sto su nasi fondovi poceli s agresivnom kupnjom po srbiji njihov index je mirovao dugo vremena na 1000 bodova,nakon toga je dosao do 3200 bodova,,,ali kad su poceli prodavat srozali su ga sve do 400 bodova te se jos ne vidi kraj.evo izvor mi kaze da po srbiji traze bilo koga da kupi po bilo kojoj cjeni samo da se love dokopaju.a ti nemoras vjerovat kolega,da Bog da da sam u krivu ,ali nisam…..

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Pozdrav,
eto pratim malo forum.
Nisam tehničar niti gatara.
Kupovao sam u četvrtak i petak,fulao trebao sam u ponedjeljak i utorak,pa i danas.
Vidim da ste svi napeti ko M48,a svi pričaju ali kada je lova u pitanju nitko nema muda jer kao što
mogu vidjeti svi bi a da im ne uđe.
E moji treba malo riskirati , svi čekaju 2-3 dana zelenila azije ,europe i amera pa da se raspištolje jer
se bojimo malo spušiti koju kunicu,ali kad tad dođe sve na svoje.
ako ste malo bolje pratili pojedine dionice necu reci koje mogli ste vidjeti sto se desava,ali kako rekoh strpljen spašen,……
P.S: mislim da idemo nazad tj. gore ,ali samo mislim.
[thumbsup]

New Report

Close