Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i tebi je prisjelo očito je. Samo što ne koristiš glavni nick, nego kao i mamus dođeš ponekad s ovim, koaj je svrha?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Dakle,pasivno promatram zse zadnjih tri mjeseca i zapravo je to i jedino vrijeme gdje sam zaradio….jednostavno jer ne dozvolim da me navlakaći ,od kojih je večina ovdje prisutna, izlevate..i uživam i čekam momenat ulaska a on neće biti tako skoro i ne tako visoko..dakle samo treba strpljenja ali večina ovdje nije svjesna težine situacije i dalje sanjare o bogatstvu preko noći i postaju sve nestrpljiviji…a strpljivi samo čekaju…čak niti ne palim više svakodnevno komp i napokon uživam u ovozemaljskim radostima npr vino,kobasice i kulin, rakija pa i napokon mi je i žena malo zadovoljnija a i sve češće razgovaram s djecom..ah ta burza mi je zamutila pamet…a život je tako jednostavan ..pozdrav svim forumašima

Izvrstan osvrt na stanje u glavama pojedinaca.
poručio bih kolegama profesorima s foruma da je sada izvjesno da će im se vrijednost njihovih portfelja još barem jednom prepoloviti prije nego bude kraj ove krize, a onda ide dugotrajan i vrlo spor oporavak.
Za mnoge koji su tvrdoglavo ostali u dionicama, ne vidim da će im se do 2016-2017 ništa lijepo dogoditi.

1.468,30 -3.54% Crobex

Ipak je 1500 bodova prejak otpor.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Anketa
Utječu li Šuker i Sanader svojim izjavama na burzu? (26)

Da, Crobex je prošli tjedan "tresnuo" zbog Sanaderove izjave o drugom mirovinskom stupu
92%

Ne, kretanja na ZSE uglavnom ovise samo o kretanjima na svjetskim burzama
8%

Sječam se kada nam je Ivek123 govori: glasujte za HDZ jer će oni dići burzu i pokrenuti Hrvatsku. Gdje li je sada taj čovjek?

Idemo dalje prema dolje.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Dakle,pasivno promatram zse zadnjih tri mjeseca i zapravo je to i jedino vrijeme gdje sam zaradio….jednostavno jer ne dozvolim da me navlakaći ,od kojih je večina ovdje prisutna, izlevate..i uživam i čekam momenat ulaska a on neće biti tako skoro i ne tako visoko..dakle samo treba strpljenja ali večina ovdje nije svjesna težine situacije i dalje sanjare o bogatstvu preko noći i postaju sve nestrpljiviji…a strpljivi samo čekaju…čak niti ne palim više svakodnevno komp i napokon uživam u ovozemaljskim radostima npr vino,kobasice i kulin, rakija pa i napokon mi je i žena malo zadovoljnija a i sve češće razgovaram s djecom..ah ta burza mi je zamutila pamet…a život je tako jednostavan ..pozdrav svim forumašima

…jao tebi…ovo što ti pričaš nije život…već glava u pjesku…al dobro…
…sad bi ti meni rekao život je u malim stvarima i sva ona trkeljanja…ja bum te pitao…a ko ti je to rekao…di si to naučio…u filmovima…knjigama…na ulici…od političara…
…jedini pravi način je ići naprijed…jer to dijeli nas ljude od živina…jedna jedina stvar…ovo ostalo su još zaostaci onog primitivnog instinkta…ovo je sve moj poučak…možda pogrešan…al glava visoko iznad pjeska…u vodi… [undecid]

Matija dobar govor. To je kao da kažeš, neću izlaziti van da ne upoznam neku jer se mogu zaljubiti, i tako izbjeći najljepši osjećaj. Matija [thumbsup]
No, to ne znači da treba srljati, treba učiti i naučiti, sticati iskustvo, ponekad glavu sagnuti za odmor, ali ne i zabijati u pijesak.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovdje uglavnom postoje dvije vrste ljudi:oni koji zabijaju glavu u pijesak i oni koji je zabijaju u nečiji š…k


Matija dobar govor. To je kao da kažeš, neću izlaziti van da ne upoznam neku jer se mogu zaljubiti, i tako izbjeći najljepši osjećaj. Matija [thumbsup]
No, to ne znači da treba srljati, treba učiti i naučiti, sticati iskustvo, ponekad glavu sagnuti za odmor, ali ne i zabijati u pijesak.

Ovo nitko od nas nije mogao naučiti jer takvo što nema teorije da je već prošao

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Prošao prvi udar …..
Zatvaramo u plusu ….. [pray]

kolikom, ako može malo pobliže [pray]

poslije bitke svi su vojnici generali

ostao sam u dionicama,stalno dokupljivao i nanova stalno gubio.nakon nekog vremena proglasio sam sam sebe velikom budaletinom i bankrotmenom iako da nisam dokupljivao bio bi na -80% i vise.sada sam na -60% iako sam nekako uvjerenja da ce ova prica zavrsiti jako lose za one koji su ostali u dionicama.odavno racunam vrijednost mog portfelja o,5 kn koliko i kosta onaj papiric sto ti ga broker izbaci.imam atpl,koei,ptkm,tisk,dlkv i jos nesto sitno,a novu lovu koju zaradim ulazem u ozbiljne stvari,jer ovo se pokazalo kako svi nazalost vidimo jako los biznis.cestitam onome tko je išta zaradio ovdje,za mene je stvarno mađionicar i rado cu mu platit da mi bude investic.savjetnik.slobodno nek se javi .bankrotman.

ostajanje u dionicama kod ovakve situacije na svim svjetskim tržištima kapitala i očitog nepovjerenja koje ljudi diljem svijeta ( i u RH) imaju prema ovom vidu ulaganja je u svakom slučaju hrabro. Očekivati neke velike pomake prema gore u nekom bližem razdoblju je stvarno nerealno, a najviše od svega brine što se velika većina analitičara slaže da do kraja iduće godine ne treba očekivati pomake na bolje, a oni pesimističniji govore o mogućem oporavku tek za pet do deset godina.

Periculum in mora.


ostao sam u dionicama,stalno dokupljivao i nanova stalno gubio.nakon nekog vremena proglasio sam sam sebe velikom budaletinom i bankrotmenom iako da nisam dokupljivao bio bi na -80% i vise.sada sam na -60% iako sam nekako uvjerenja da ce ova prica zavrsiti jako lose za one koji su ostali u dionicama.odavno racunam vrijednost mog portfelja o,5 kn koliko i kosta onaj papiric sto ti ga broker izbaci.imam atpl,koei,ptkm,tisk,dlkv i jos nesto sitno,a novu lovu koju zaradim ulazem u ozbiljne stvari,jer ovo se pokazalo kako svi nazalost vidimo jako los biznis.cestitam onome tko je išta zaradio ovdje,za mene je stvarno mađionicar i rado cu mu platit da mi bude investic.savjetnik.slobodno nek se javi .bankrotman.

Portfelj vrlo sličan mome, ali ipak s malo manjim gubicima,slažem se, slažem se i slažem se, niti moja lova više ne ide u ovo

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Neznam al meni izgleda da nam se sprema pravi masakr sljedećih 10-tak dana…
moje mišljenje….

Nikkei 225 7,416.38 -141.27 -1.87%
Hang Seng 12,699.17 -324.19 -2.49%
Straits Times 1,594.94 -34.41 -2.11%
Komentar za ovo gore je "snažan pad dionica u Aziji".
A kako se onda ovo kod nas zove?

Evo, mali investitori su odlućili da više neće ulagati svjež kapital na burzu, veliki su to odlućili davno prije njih. Što će biti lako je pogoditi, bez dotoka svježeg kapitala kao i svaka ponzijeva šema, ova će doživjeti slom.
Bitno je reći da će sada crobex najverojatnije zauzeti putanju prem troznamenkastoj cifri i kada probije 1000, izmamiće se hrabriji medeki – špekulanti koji će malo lupiti po kupnji, mali investitori će odmah zaključiti da je pad gotov, uletjeti sa još ono malo lovice kaj imaju, medeki će ih odmah darivati svojim proizvodima, da zarade 10-15% nabrzaka i onda opet kreće mrcvarenje prema dolje.

New Report

Close