Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mirovinski fondovi kao najveći institucionalni investitori značajno su doprinijeli padu i uništavanju tržišta kapitala u RH. Usmrćivanje primarnog i sekundarnog tržišta korporativnih i državnih vrijednosnih papira, više neuspješnih IPO-a ,koji se ne bi ni dogodili, samo su neki od doprinosa mirovinskih fondova.

Hell is Empty and all the Devils are Here

U cijelom svijetu plaće stagniraju ili padaju, kod nas državnoj upravi plaće rastu (valjda za odlične rezultate rada !?) i novi se ljudi zapošljavaju u državnoj upravi, dok u tvrtkama, pogotovo izvoznicima, plaće stagniraju i ljudi dobivaju otkaze; u cijelom svijetu države upucavaju što više novca gospodarstvu, kod nas država uzima novac gospodrastvu; u cijelom svijet kamatne stope padaju kod nas rastu; ovo je zemlja čudesa. Ili je cijeli svijet u krivu ili je kanader i ekipa u krivu.
I još povrh svega najave reformu reforme mirovinskog sustava. E sada koji je razlog…je li ima smisla da kanader i ekipa proda dionice, najave "reformu", onda nakon nekog vremena kupe dionice i kažu da je to bilo tehnički neprovedivo…i zarade kojih tridesetak posto u kratkom roku. Pa ti budi ozbiljan investitor u ovoj banana državi.




tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]

Treba pod hitno napraviti reviziju ulaganja posebno u vrijeme kad se kupovala INGR, ZVZD, IGH, ZABA i druge. Netko mora objasniti zašto je kupovao na najvišim razinama, a znalo se u kome smjeru ide naše i svjetsko tržište. Treba javnosti podastrijeti imena onih koji su kupovali i imena onih koji su prodavali da vidimo gdje su završili prinosi iz 2. stupa. I na kraju, Sanader ima pravo što hoće toj bankarskoj bagri uzeti lovu jer, ne zaboravite, vlasnici banaka kod kojih su mirovinski fondovi posudili su našoj državi nedavno lovu po lihvarskim kamatama.
[/quote]

Ja sam također za reviziju poslovanja mirovinskih fondova, naročito u svijetlu one izjave iz veljače 2008. godine, kad je g. Novoselac izjavio da je sve precjenjeno 30-50%.
Iz te izjave proizlazi da su bili svjesni što rade.

Osim toga podržavam pravo da svi osiguranici imaju pravo izabrati između prvog i drugog mirovinskog stupa.
Moj glas HDZeu ako to napravi. [thumbsup]

A da naši političari malo razmisle ne bi im glava eksplodirala. Sve je jednostavno. Ukine se drugi stup, platiteljima se proknjiži uplata II stupa u I, a država postane vlasnik novca kojeg su građani uplatiili i sve ostaje gdje je. Samo se promijeni vlasnik. Ali država novca nema, a morat će ga biti. Otkud, jedino je uvijek otvoreno pitanje. Možda bi stranke ipak trebale početi imati u vidu da postavljaju na položaje ljude koji bar nešto znaju o biznisu. U biti sve je biznis.





tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]

Treba pod hitno napraviti reviziju ulaganja posebno u vrijeme kad se kupovala INGR, ZVZD, IGH, ZABA i druge. Netko mora objasniti zašto je kupovao na najvišim razinama, a znalo se u kome smjeru ide naše i svjetsko tržište. Treba javnosti podastrijeti imena onih koji su kupovali i imena onih koji su prodavali da vidimo gdje su završili prinosi iz 2. stupa. I na kraju, Sanader ima pravo što hoće toj bankarskoj bagri uzeti lovu jer, ne zaboravite, vlasnici banaka kod kojih su mirovinski fondovi posudili su našoj državi nedavno lovu po lihvarskim kamatama.
[/quote]

Ja sam također za reviziju poslovanja mirovinskih fondova, naročito u svijetlu one izjave iz veljače 2008. godine, kad je g. Novoselac izjavio da je sve precjenjeno 30-50%.
Iz te izjave proizlazi da su bili svjesni što rade.

Osim toga podržavam pravo da svi osiguranici imaju pravo izabrati između prvog i drugog mirovinskog stupa.
Moj glas HDZeu ako to napravi. [thumbsup]
[/quote]

Pa ovdje stvarno ima retarda kao u priči. Nevjerojatno

Hell is Empty and all the Devils are Here

@Volksbank
Ja sam također za reviziju poslovanja mirovinskih fondova, naročito u svijetlu one izjave iz veljače 2008. godine, kad je g. Novoselac izjavio da je sve precjenjeno 30-50%.
Iz te izjave proizlazi da su bili svjesni što rade.

Osim toga podržavam pravo da svi osiguranici imaju pravo izabrati između prvog i drugog mirovinskog stupa.
Moj glas HDZeu ako to napravi. thumbsup

Da, tada smo bili napuhani balon, pa je Novoselac izjavio da im se više isplati ulagati vani…….u Poljsku……..a vidi podudarnosti….ZSE će postati Varšavska burza.

Koliko čuh na dnevniku, Drivo ne osporava osiguranicima izbor ulaganja.. (maznuče on i iz prvog stupa ak usfali)

I da……moj glas HDZ-u……….nikad više [angry]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Moj glas svim kokošima svijeta [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Koja sprdačina…

Sanader se narugao mirovincima: Mi ne bismo izgubili tri milijarde kuna!
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Koja sprdačina…

Sanader se narugao mirovincima: Mi ne bismo izgubili tri milijarde kuna!
Vaš link

Dobro je rekao, oni bi izgubili 20 milijardi. Kao što već i prije jesu.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Upravo uhićeni 4 osobe u ZAGREBAČKOJ POREZNOJ UPRAVI zbog primanja mita od 35000 eu valjda isto za kavu

Dobro smo danas prošli sa padom CROBEXA od samo -5,63%, kada je argentinska predsjednica Cristina Fernandez u 10. mj. prošle godine priopčila javnosti namjeru nacionalizacije mirovinskog fonda tržište im se urušilo za 16%. http://tinyurl.com/dlp4d8

I Love the Smell of Profits in the Morning!


Dobro smo danas prošli sa padom CROBEXA od samo -5,63%, kada je argentinska predsjednica Cristina Fernandez u 10. mj. prošle godine priopčila javnosti namjeru nacionalizacije mirovinskog fonda tržište im se urušilo za 16%. http://tinyurl.com/dlp4d8


I nakon toga za nekih 5.mj. je argentina bankrotirala.

Prebacilo me u bez cenzure. Ipak, ako nakon malo vremena trezvenije razmislimo, dogodilo se opet posve ocekivano. Dakle cinjenica je da trziste treba opet srusiti iz kojekakvih razloga. Mirovinci vise nemogu igrati ulogu koju su prekrasno odradjivali u 2007i 08 jer su povukli skoro sav novac iz OIF-ova pa sad ocekivati da bi oni potakli rast je iluzorno. Ta oni su doista glavni krivci za pad jer su namjerno, smisljeno i sustavno rusili cijene povlaceci novac iz OIF-ova na racun naravno sv. krize!!! Osim toga imaju samo oko 2,5 milijardi u nasim dionicama (jedva nesto preko 11% ukupne svote) a ostalo je u drz. obveznicama ili u stranim dionicama. To je otplrilike jednogodisnja dividenda ATPL + HT-a. Istina s MF-ovima u glavnoj ulozi bilo bi lakse i brze podici trziste jer imaju stalni pritok kesa ali to ocito nije u interesu gospodara novca da im mali ljudi ili buduci umirovljenici uzmu vrhnje i zarade velike mirovine. To se ipak mora ostaviti fin. industriji koja sad marljivo skuplja depozite od gradjana nudeci visoke kamate na Kn, podize kamate na kredite itd… koje ce onda vjerovatno opet upucati u OIF-ove, koji i samo marljivo skupljaju kes, i igra moze opet poceti. Naravno da ne bi morali isplacivati te visoke kamate na kunske depozite u dogovoru s, naravno vladom, ce oboriti kunu 20-30% i svi opet zadovoljni… Tko pod drugim jamu kopa…

VIVA LA REVOLUCION !!!



Dobro smo danas prošli sa padom CROBEXA od samo -5,63%, kada je argentinska predsjednica Cristina Fernandez u 10. mj. prošle godine priopčila javnosti namjeru nacionalizacije mirovinskog fonda tržište im se urušilo za 16%. http://tinyurl.com/dlp4d8


I nakon toga za nekih 5.mj. je argentina bankrotirala.
[/quote]

Tako negdje ja dajem ovim našima.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!



Dobro smo danas prošli sa padom CROBEXA od samo -5,63%, kada je argentinska predsjednica Cristina Fernandez u 10. mj. prošle godine priopčila javnosti namjeru nacionalizacije mirovinskog fonda tržište im se urušilo za 16%. http://tinyurl.com/dlp4d8


I nakon toga za nekih 5.mj. je argentina bankrotirala.
[/quote]
Ovo je malo novije 10. mj. 2008., tako da još treba vidit hoće li bankrotirat u ožujku. [wink]

I Love the Smell of Profits in the Morning!

New Report

Close