Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ČARUGA, 28.07.2008. u 22:41
vipy

"medvjeda" ima koliko hoces, k’o i bikova na 5200

Nominiram za naj izjavu godine.

Svaka čast [thumbsup]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


a ja sam u zg u plavom fići koji mi je zakuhal nakon divljanja po gradu na rotoru,nakon tog sam sam ga gural do save i gurnul prema istoku nek plovi, nakon tog sam popil pivu i prištekal se i videl tvoju poruku s plave jahte i videl kak ti je lepo. najkaj zamerit..pozdav

Nisi trebao!!!!Imao sam i jednog crvenog fiću.već se raspadao.htio sam ga prodati ali nikako!!!nakon godinu dana kada je počelo Evropsko nog prvenstvo počeli su me zvati dali bi prodao Fiću.naime htijeli su napraviti crveno bijele kockice!!!Nikad neznaš kad će šta doći u modu !! Kao i dionice!!!

The dollar drops off its multi-week highs following comments from Minneapolis Fed president Gary Stern to the Financial Times overnight indicating that the US credit squeeze is likely to persist for many months and might even get worse.
I di su zavrsili?
variety od -1,5% do 4,5%… Nastavlja se zivot na respiratoru…

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.



Nemojte samo svi ocekivat da je ovo dno, jer onda garant nije. Sjecam se one price sa fond managerima na skijanju. [lol]

U datom trenutku, meni se čini da su svi elementi koji bi mogli potvrditi/demantirati da je ovo dno, apsolutno van našeg utjecaja. Po nekim mojim "dubokoumnim" razmišljanjima, OMV i nafta. Samo to dvoje je dovoljno da potvrdi da je ovih dana bilo dno, točnije 15.07. Nafta je taj dan počela svoj pad, američke dionice su počele svoj rast. Nastavi li se trend, nama (u dionicama) će biti dobro. A OMV, ako se krene nadbidavati s MOL-om, to je jak trigger za povećanje likvidnosti. MOL bi samostalno mogao (ne znači nužno da će tako i biti) ponuditi prenisku cijenu i na taj način ostaviti zaključana sredstva u Ini, OMV bi cijenu mogao dovoljno dići da će taj cash izaći i dijelom ući u druge podcijenjene dionice, prvenstveno bluechipove koji su najviše stradali u ovoj korekciji. I onda smo automatski u A1, na dobrom putu prema A2.
[/quote]

Mislim da crobex nemože značajno potonuti u ovom trenutku, ali pojedine dionice mogu. Ima dosta dionica za koje su mirovinci zainteresirani, a oni sjede na barem 1,5 milijardi casha. Većina OIF-ova ima dosta casha. Pad interesa za investiranje u nekretnine će ostaviti puno novaca u OIF-vima.

Značajan rast također nije izgledan u ovom trenutku. Nepostoje uvjerljivi argumenti da će skoro doći do preokreta u lokalnoj i globalnoj ekonomiji, mali broj očekuje značajan rast turizma, visoka inflacija jede kupovnu moć, zaduživanje je sve skuplje, nenaplaćena potraživanja rastu. Prodaja INA-e bi popravila sentiment, ali u kojoj mjeri ovisi o cijeni.

Tromjesečni rezultati su po meni iznad očekivanja, ali treba pričekati do kraja. Slijedi još puno firmi koje mogu jako podbaciti, ali i onih koje bi mogle ugodno iznenaditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nisam na ničijoj strani al primječujem da su počele sline curit dobrom djelu auditorija.
Meni je to dosta smiješno kak se odma napale kad osjete krv.

Ovisi kolega što vama znači "značajno potonuti".
Prostora za pad uvijek ima.
Kad dionice ne rastu unatoč dobrim kvartalnim izvješćima, pa čak i padaju,
to je siguran znak da je tržište spremno za još jednu korekciju.
A ovi što pričaju o tome kako se ne brinu jer padamo na malim prometima,
misle kako je to valjda dobro.
Onakav žestoki pad od 10-15% u jednom danu nećete vidjeti,jer to je ono što svi čekaju i žele.
Jedan brzi fix da se svi riješimo muka.
A ne, ovo će biti polagano i bolno.
Upravo ovakvo padanje po 0,5% je pravi recept za skuhati žabu.
Premali pad za one koji su full u dionicama da se pokolebaju i prodaju,
i premali pad za one koji su full u cashu da odluče da je to dovoljno nisko da kupuju.
A vidim da ima i dosta onih koji si već mjesecima smanjuju prosjek ulaza sve dok ne ostanu nelikvidni.
A onda?
A šta onda?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


A vidim da ima i dosta onih koji si već mjesecima smanjuju prosjek ulaza sve dok ne ostanu nelikvidni.
A onda?
A šta onda?

a ništ, uzmeš krdit i čekaš smak svijeta 2012!
[cool]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Kenjkenjtinis ti si neki pametan. Veliki altruist koji brine za svjetske probleme. Toliko bit nabrijan na slom svjetske ekonomije.. da nisi u rodu bil mladenu?

Quatro Mpn Ltd


Ovisi kolega što vama znači "značajno potonuti".

Mislim da Crobex neće pasti više od 5% u narednih mjesec dana, ako ne izađu katastrofalni turistički rezultati. Isto tako mislim da neće rasti više od 5%, ako netko ne ponudi za INA-u barem 3200 Kn i ako HT ne objavi izvanrednu dividendu i ako nafta ne padne ispod 100$.
Dakle predviđam kretanje Crobexa u rangu 3400-3800, ako se ništa od navedenog ne desi u narednih mjesec dana.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Merrill Has $5.7 Billion of Writedowns, Sells Shares
By Bradley Keoun and Christine Harper

July 28 (Bloomberg) — Merrill Lynch & Co. said it will record $5.7 billion of pretax writedowns in the third quarter because of additional losses on the sale of collateralized debt obligations and hedging contracts with bond-insurers including XL Capital Assurance.

The New York-based firm said today in a statement that it plans to raise $8.5 billion by selling shares in a public offering. Temasek Holdings, the Singaporean government investment fund that already is one of Merrill’s biggest investors, will buy $3.4 billion of stock in the offering, Merrill said.

grickaju ovi, grickaju 🙂

www.knjigara.com


Mućkaroši-stjecanje dionica
Mućkaroši-stjecanje dionica
Muljatori-stjecanje dionica
Mućkaroši-stjecanje dionica

Kad bude pisalo

ATPL-stjecanje dionica
IGH-stjecanje dionica
DLKV-stjecanje dionica
INGR-stjecanje dionica

E,onda će to imati svoju težinu

…E ovo potpisujem odmah… [thumbsup]


ne razumijem, u čemu je razlika?

Možemo mi ovdje komentirati svakodnevna opažanja i zbivanja na burzi, samo ono što se provlači cijelo vrijeme je direktna povezanost Crobexa sa stranim tržištima i njihovim kretanjima!

Crobex nije izoliran niti će moći biti izoliran u svom kretanju, tako da sve što ovde pišemo na dnevnoj osnovi je i te kako povezano sa temom Utjecaji i kretanja na stranim ….

Zanemariti tu činjenicu, zanči dovoditi sve sudionike i posjetitelje u zabludu!

Da bi se dobila što potpunija slika zbivanja i očekivanih zbivanja treba jednako kombinirati obadvije teme, jer htijeli mi to ili ne ipak su u snažnoj međupovezanosti.
Pozdrav.

New Report

Close