Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/hr.html

Sinjajte sto je na prvom mijestu po resursima, nema vode

Ivana, vidim da si pamemetna cura!

Ako si puno zaradila, kako se boris protiv inflacije i koji su tvoji stvarni ciljevi?

ne mogu zamisliti da bi bila bespravna kucica negdje na otoku, a mozda sam stvarnono naivan?

Jutro.
Danas po svemu sudeći padamo, jer smo jučer toliko rasli.
O Americi vidim rijetko kad ovisimo.
Prodaja se opet ojačala za razliku od jučer.
Sve u svemu, ovisimo o INA-i.

Bravo na analizi kolega.
[lol]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


Preporuka za kupnju.

– BRIN-r-a, ili ZIF Breza invest.
– kao prvo to je fond, ali zatvoreni.
– a ja ipak ne preporučam ulaganje u fondove.

– ali s ovim fondom je priča ipak različita od ostalih.
– oni dijele dividendu,
– a ja obožavam dionice na kojima mi je dividendni prinos preko 10%.
– a ovo je upravo takva dionica.
– cijena joj je na burzi cca 71- 75kn,
– u rujnu ide dividenda 7.5kn,
– pretprošle godine dividenda cca 23kn, prošle godine 10,5kn.
– znači dionica koja redovno isplaćuje dividendu.

– na stranicama fime imate financijsko izviješće za prošlu godinu.
– po meni fenomenalno dobro.
– ali ne sviđa mi se fima, a po meni im je i užasno slab portfelj HR dionica.

Pogledao sam malo izvješća. Ovaj fond se izgleda bavi isključivo kupoprodajom vrijednosnih papira. S obzirom kako je tržište prošle godine raslo, nije niti čudno da su ostvarili toliku dobit. Ove godine je priča već potpuno drugačija. U prvom kvartalu su na kupoprodaji vrijednosnica ostvarili sitnu dobit, ali su umanjili vrijednost imovine za cca 20M kn (revalorizacija ulaganja). Kod ovakvih firmi, baš kao i kod OIF-ova nema garancije uspjeha, a pogotovo nema zagarantirane dividende.


Jutro.
Danas po svemu sudeći padamo, jer smo jučer toliko rasli.
O Americi vidim rijetko kad ovisimo.
Prodaja se opet ojačala za razliku od jučer.
Sve u svemu, ovisimo o INA-i.

S obzirom na dobijanje aseva, mislim da svi očekuju rast i da je većina u dionicama.
Samo je nekolicina oprezna i u cashu, makar i dijelom.
Baš me zanima tko će pogurati Crobex. Oni koji nemaju casha i koji očekuju rast?

Svaki deveti fond na rubu gašenja

"Svaki deveti domaći otvoreni investicijski fond zbog ovogodišnje krize na tržištu kapitala muku muči s održavanjem imovine iznad zakonski propisanih 5 milijuna kuna. Naime, prema podacima Hanfe za lipanj, čak 11 od 99 aktivnih fondova nalazi se ispod ili tek nekoliko stotina tisuća kuna iznad te granice. "

E vidite tek kad ovi roknu onda ćemo up.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Svaki deveti fond na rubu gašenja

"Svaki deveti domaći otvoreni investicijski fond zbog ovogodišnje krize na tržištu kapitala muku muči s održavanjem imovine iznad zakonski propisanih 5 milijuna kuna. Naime, prema podacima Hanfe za lipanj, čak 11 od 99 aktivnih fondova nalazi se ispod ili tek nekoliko stotina tisuća kuna iznad te granice. "

E vidite tek kad ovi roknu onda ćemo up.


11x5milja iznosi 55 milja to je jedan osrednji trgovinski dan na našoj burzi
bolje neka roknu neka ostanu zdrave snage, ja bar tako mislim

dan je pametniji od noći


Svaki deveti fond na rubu gašenja

"Svaki deveti domaći otvoreni investicijski fond zbog ovogodišnje krize na tržištu kapitala muku muči s održavanjem imovine iznad zakonski propisanih 5 milijuna kuna. Naime, prema podacima Hanfe za lipanj, čak 11 od 99 aktivnih fondova nalazi se ispod ili tek nekoliko stotina tisuća kuna iznad te granice. "

E vidite tek kad ovi roknu onda ćemo up.

Pa neka roknu. Nije mi jasno od čega uopće može živjeti fond sa imovinom od 5 milja kuna.


S obzirom na dobijanje aseva, mislim da svi očekuju rast i da je većina u dionicama.
Samo je nekolicina oprezna i u cashu, makar i dijelom.
Baš me zanima tko će pogurati Crobex. Oni koji nemaju casha i koji očekuju rast?

MIslim da ti asevi nemaju veze sa očekivanjima nego su realna ocjena kvalitete tvojih postova.

Crobex -0,14%
Opet stagnacija na malim prometima, čini mi se.
Opet sam pogodio u predtrgovanju.


@davor11

Mislim da opet griješiš. [wink]

New Report

Close