Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– dragi moj gospodine Bibic,
– moje znanstvene metode u praksi ipak daju lijepe rezultate.
– a Vi i dalje proučavajte svje velike gubitke i minuse u portfelju i proučavajte gdje ste pogriješili.
– zbog takvih kao što ste Vi uvijek i pišem, greške činimo kako bi iste mogli i ponoviti.
– i malo kulture ne bi škodilo, ako ipak može bez vrijeđanja.

U tekstu koji ste citirali gospodine Ivana7 nije bilo vrijedanja i budite uvjereni da moderatori cenzoriraju ista sto pokazuje trunke naznaka vrijedanja na Vasu osobu.

Vi ste, gospodine dragi, spomenuli metode koje primjenjujete, a ja sam navela koje koristite i s kojim ciljem. Vaši mail-ovi nemaju niti kulture niti supstance i poprilicno su iritantni.
Ponavljam Vam poziv, kada cete imati potrebe za znanjem, obratite mi se slobodno.

Iskreno, kada ću pasti na to da mi Vi pišete, upucat ću se sama, ja djelujem, vi pišete po forumima o svojoj veličini i o svom djelovanju. Nadalje, korak analize se radi za svaki teško zarađeni novac ili tuđi ako ga cijeniš, znanstvena analiza bilo koje vrste(koju ste Vi spomenuli) zahtijeva mnogo rada i širok i sistematičan pogled na svijet koji Vama nedostaje.

Ja iz svojih grešaka učim, i ne ponavljam ih… da ih radim da bi ih ponavljala imala bi problem, jer bi bila na nižem stupnju razvoja od Pavlovljevih pasa…
Zavrsila bih s ovom mislju koju ćete Vi ignorirati jer sve znate i funkcionira u praxi- (na INI 2500 30% minusa portfelja if I recall)

"Sve unutar kružnice je znanje, a okolo je neznanje. Kao što vidite, što je znanje veće, to je čovjek svjesniji koliko u stvari ne zna."

Sad kad sam odgovorila na tvoj direktni assault idem dalje citati (od cega tvojih 70% postova moja letimicna ocjena).

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.


Ako koga zanima.

– Hypo banka je počela raditi s margin kreditom.
– piše kamatna stopa 9.5%
– ali sam računala, sve dodatne naknade plus kupnja i prodaja cca 13%.
– kredit je na godinu dana.
– samo im je izbor dionica jako mali.
– sada je samo pitanje koje dionice mogu povući preko tog nezgodnog broja 13,
Pozdrav !

E sad je pitanje, vrijedi li se upuštati u velike kamatne stope.
Misliš li da će prinos u slijedećih godinu dana biti veći od 13 % ?



– ja nekako osijećam jednu veliku napetost u zraku.


itekako je napeto, posebno medvjedima… uglavom bit ce interesantno sljedecih nekoliko tjedana… sad bi se dosta vaznih stvari trebalo odigrati…
[/quote]

– ipak u igri ima dosta faktora koji se trebaju preklopiti.
– ponavljam, nemojte zaboraviti na Vladovo proročanstvo.
– samo i ti analitičari uvijek bedasto pišu, ako ne idemo gore onda padamo dolje.
– nikada im prognoze nisu jasne kao kod mene.

– u idućim tjednima oprez na burzi, a prometi će sigurno biti mali.

– tako i ja ovisno o situaciji,
– trenutno sam full u dionicama i nešto moram prodavati.
– izbor za prodaju mi je malo poduži, dlkv, hdel, hupz, kaba, lrh, mdka, riba, tisk, viro i ipkk.
– dosta je tu dobrih dionica, ali puno toga sam i jeftino kupovala.
– tako bi u prodaju mogle najprije one najlikvidnije, dlkv, hdel, tisk, viro i ipkk.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

za hdel ne trebaš brinuti …………..samo reci koliko imaš i po kojoj cijeni nudiš………..dogovoriti ćemo se [kiss]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!




– i malo kulture ne bi škodilo, ako ipak može bez vrijeđanja.

Ovo je savjet kojeg se sama nikada ne pridržavaš. Naprotiv, nema posta a da u njemu ne izneseš neku uvredu.
[/quote]
– ali nismo tu zbog književnog pisanja,
– već nam je glavni cilj kako zaraditi novce,

[/quote]
Glavni cilj tvog pisanja je zaraditi novac… I rest my case- dulji mail je očito ocijenjen kao uvredljiv pa ću naglasiti samo ovo i prepustiti publici da procijeni kako je moguće pisanjem na forumu zaraditi novac….
[lol]

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.


Imam pitanja koje me vec duze muci, trebam vase misljenje kolege:

Sta mislite u kojem pravcu ce se kretati dionice koje imaju mali free float?
Kako ce utjecati ova odluka HANFE s obzirom da fondovi imaju 6mj za iskrcaj takvih dionica?
I zadnje, koji je razlog za donosenje takve odluke od strane HANFE?

LP

dobro pitanje, bilo bi svakako dobro da se što više kolega uključi u ovu temu.
prije par dana je o ovome pisao T.Petrov na PD.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

– trenutno sam full u dionicama i nešto moram prodavati.
– izbor za prodaju mi je malo poduži, dlkv, hdel, hupz, kaba, lrh, mdka, riba, tisk, viro i ipkk.
– dosta je tu dobrih dionica, ali puno toga sam i jeftino kupovala.
– tako bi u prodaju mogle najprije one najlikvidnije, dlkv, hdel, tisk, viro i ipkk.

kolegica ivana je sve lijepo napisala samo treba dobro dobro pročitat, naime ona već zna da će kod ine bit na snazi globalizam a ne regionalizam



Imam pitanja koje me vec duze muci, trebam vase misljenje kolege:

Sta mislite u kojem pravcu ce se kretati dionice koje imaju mali free float?
Kako ce utjecati ova odluka HANFE s obzirom da fondovi imaju 6mj za iskrcaj takvih dionica?
I zadnje, koji je razlog za donosenje takve odluke od strane HANFE?

LP

dobro pitanje, bilo bi svakako dobro da se što više kolega uključi u ovu temu.
prije par dana je o ovome pisao T.Petrov na PD.
[/quote]

Pa, kao prvo, koliko ja znam, taj rok od šest mjeseci usklađivanja je prošao 1.7.2008. godine.
Pravilnik je stupio na snagu 1.1.2008. godine.
Tako da mi nije jasno o kakvih, vi i T.Petrov, opet šest mjeseci usklađivanja govorite.
Pravilnik je po meni pokušaj Hanfe da onemogući manipuliranje cijenom pojedinih dionica na kojima se može sa par miljuna kuna dizati cijenu udjela u fondu mjesec dana bez problema.
Imali smo dosta takvih primjera u prošlim godinama, pa čak i na dionicama koje imaju veći free float od 20%-100 milijuna kuna.
Znam zato što sam i sam dosta puta sudjelovao u igri fondova jednostavno prateći njihove pozicije i kupovao i prodavao.
Bilo je lijepo dok je trajalo.
Dakle iako je možda sama ideja da se na neki način limitira mogućnost manipulacije dobra,
mislim da je nedorečena.
Kao prvo pozicije free floata se stalno mijenjaju, a nisam nigdje vidio u pravilniku da je to definirano.
Drugo, fondovi su ostavljeni da ne znaju što će s tim dionicama, jer ih nemaju kome prodati osim nekoga iz Top 10 koji želi povećati poziciju.
Samim iznošenjem pravilnika u javnost mali ulagači su preplašeni ulaganjem u takve dionice.
I ono zadnje: ovim potezom se direktno utječe na sposobnost malih firmi da skupljaju kapital na burzi,
te su kažnjene samo zato jer su male bez obzira na njihovu kvalitetu.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


za hdel ne trebaš brinuti …………..samo reci koliko imaš i po kojoj cijeni nudiš………..dogovoriti ćemo se [kiss]

– na ovom forumu ako želite pisati o prodajama to je stvarno lijepa prilika skupiti pregršt jedinica.
– ali zbilja Vas ne razumijem.
– ako neki druker danima piše kako nadokupljuje neku dionicu,
– jeste li se ikada zapitali je li već postao i većinski,
– ali ako ste u toj dionici to Vam se sviđa i dajete stotke,
– i što taj isti stvarno ne kupuje te dionice već ih prodaje Vama to je sasvim druga stvar.

– zašto to ja prodajem ?
– jer sam već na njima nešto sitno i zaradila HDEL plus 3%, DLKV plus 2.5% (obje uključujući brokersku proviziju), TISK trenutno mali minus, ali to ću čekati do pozitive,
– zbog toga i imam veći izbor dionica za prodaju.

– evo Sančo je iskusan investitor,
– slažem se s njime kako su sve te dionice na ovim cijenama i vrlo povoljna kupnja,
– ali zbog toga sam ih i kupila, čisto špekulativno.
– a prodati ću ih jer vidim jednu puno bolju priliku.

– I love this game.
Pozdrav !


Razmisli prvo o hupz-u. Zašto pada na relativno velikoj prodaji? Ove prve koje misliš žrtvovati su već na dnu, pa ti neće pobjeći. (moj skromni savjet)

– tu ti jedni fondovi izlaze, a drugi ulaze.
– e sada ono pitanje od kada je i burze,
– tko je tu pametniji,
– onaj koji kupuje ili onaj koji prodaje.

– I love this game.
Pozdrav !

evo jedan izvrstan komentar i preporuke kako se ponašati na burzi u ova trenutna vremena, za one koji znaju njemački
Vaš link


E sad je pitanje, vrijedi li se upuštati u velike kamatne stope.
Misliš li da će prinos u slijedećih godinu dana biti veći od 13 % ?

– evo naš gospodin Mikimaki postavi jedno lijepo pitanje i odmah jedinice.

– ali ovo pitanje je stvarno pitanje nad svim pitanjima za burzu u ovoj godini.
– jer sa tuđim novcima možemo stvarno lijepo zaraditi.

– e kada bi sada na temelju ovoga pitanja nastala i prava rasprava na jednom nivou.

– po meni se isplati ulaziti s cca 20% svoga portfelja, jer još nemamo bistru situaciju na burzi,
– ali kada je situacija bistra više nemamo diskontne cijene.

– po meni bi barem desetak dionica trebalo odraditi taj rast,
– zgodne su one koje imaju i značajniju dividendu,

– ali uvijek može negdje puknuti koja bomba i evo ti sloma tržišta,

– I love this game.
Pozdrav !

Svim investitorima bih preporucio sljedeci video

Vaš link

New Report

Close