Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Mađarski analitičari procjenjuju da je najviša opravdana cijena za preuzimanje Ine 2700 kuna po dionici, a fer vrijednost 2600 kuna"
Pritisak je sve veći……. [bye]

tuku iz svog naoružanja nebili zaustavili ili bar usporili možebitni rast .. pa da se ne lažemo i sam bi učinio isto da mogu pa se dodatno nakrco

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


"Mađarski analitičari procjenjuju da je najviša opravdana cijena za preuzimanje Ine 2700 kuna po dionici, a fer vrijednost 2600 kuna"
Pritisak je sve veći……. [bye]

Tu ti ga je to negdje ali kad su dva ili tri kupca eeeeee onda tu nema fer vrjednosti vec samo interes i nepita se za cjenu

Ne znam da li je ovo prikladna tema, MMF je revidirao prognoze rasta svjetskog gospodarstva.
Za neke iznenađujuće, za neke možda i ne.
Prognoze su revidirane na više, i to za 2008. u Sad-u za gotovo 1% .
O recesiji nema govora u tom slučaju.
Za eurozonu su procijene revidirane za 1,4% na više.
Ogromna promjena očekivanja.
Najave iz svijeta o preuzimanjima je ono što su neki fond manageri čekali kao potvrdu da je dno dosegnuto.
To nam se događa,dokaz o podcjenjenosti dionica su ponude o preuzimanjima koje već u startu odstupaju od tržišnih cijena lovina u velikom postotnom spreadu na više.
Zadnji primjer je Barr,preuzimanje preko 30% u odnosu na tržišnu cijenu.
Podatak za čuđenje nekima,netko će misliti da je dionica Barr-a potonula zbog krize na tržišu,pa je cijena u preuzimanu danas30% veća.
Ne.
Od kada je preuzeta Pliva dionica je potonula neznatnih 6%.Riječ je o Junu 2006.
U odnosu na tadašnje cijene dionica u SAD-u ponuda je danas veća oko 25%.
Ovaj primjer je dokaz o šišanju malih,od strane velikih.

Ako moderatori ne zamjere prigodan vic:

Došao broker u frizerski saloon i pita:
"Koliko košta šišanje?" Brijač odgovara: "Sto kuna." "A koliko stoji brijanje?" "Šezdeset kuna." "Dobro", kaže broker, "onda mi, molim vas, obrijte glavu!"

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


"Mađarski analitičari procjenjuju da je najviša opravdana cijena za preuzimanje Ine 2700 kuna po dionici, a fer vrijednost 2600 kuna"
Pritisak je sve veći……. [bye]

Obrati pažnju na "mađarski" (analitičari…). Pa neće valjda sami sebi podizati cijenu?! Što vam je, ljudi?
Austrijanci su bijanko bez detaljnijeg skeniranja firme odmah ponudili 1 milijardu eura za 26 % dionica INE što ugrubo izračunato ispada oko 2.900 kn po dionici. A utrka još nije ni počela…

Ma nije problem u tome što su rekli mađarski analitičari već u tome što to ženska nije samo prenijela(to mi nebi bio problem) nego je pisala članak tj. uređivala ono što su drugi rekli, a ni riječi o tome kako je cijena od 2600-2700 totalna nebuloza.

Uostalom ako je to fer cijena zašto onda mađari ne prodaju fino svoj udjel po toj cijeni.
Neka ponude onda OMV-u svoj dio po toj cijeni. Što oni ne žele zaraditi?!
Nekako mi se čini da oni svoje nebi dali ni za 5000 po dionici a sad im je kao 2600 realno.
Ljudi nedajte se navući!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...



"Mađarski analitičari procjenjuju da je najviša opravdana cijena za preuzimanje Ine 2700 kuna po dionici, a fer vrijednost 2600 kuna"
Pritisak je sve veći……. [bye]

Obrati pažnju na "mađarski" (analitičari…). Pa neće valjda sami sebi podizati cijenu?! Što vam je, ljudi?
Austrijanci su bijanko bez detaljnijeg skeniranja firme odmah ponudili 1 milijardu eura za 26 % dionica INE što ugrubo izračunato ispada oko 2.900 kn po dionici. A utrka još nije ni počela…
[/quote]

Ako OMV ispadne, neće ni biti utrke. Biti će zamjena MOL-ovih dionica za INA-ine.
A snovi ovih koji imaju INU u portfelju, da će INA iznad 3000 kn, ne vjerujem da će biti java u skorije vrijeme.

koje su uopće rezerve INAe, di se to može vidjeti, neki članak ili stranica

&

same rezerve 3000 kn po dionici, luknafta je u igri, strpite se bit će para ko blata

kakva luknafta, o čemu ti? daj mi to pojasni

sisačka rafinerija jedina prerađuje hrvatsku naftu, oni rade na kapacitetu od 2 milijuna tona/godišnje(mogu radit na 4 miljuna), od toga je pola ruska nafta, znači milijun/godišnj.
oko 6.5 milijuna barela, ali to je jako malo, mislim kapacitet rafinerije je duplo veći. A kolko sam upoznat u siriji ima za sad svega 4 proizvodne bušotine što nije bog zna kaj. Naša polja su praktički iscrpljena i ako uskoro ne krene EOR projekt budu usahnula, ostalo je plin
tu imamo
– plin iz bušotina koji se čisti na molvama(ne znam kapacitet)
– nađeni su rezervoari plina u međimurju(s MOLom) ali ima dosta CO2 pa ga treba transportirat do molvi što još nije realizirano
– par platformi koje su nam taljani napravili i dijelimo plin 50:50, ostalo su taljanske, međutim taj omjer bi se trebalo promijeniti nakon što naši u potpunosti savladaju tu tehniku bušenja i crpljenja, plus LNG

to je ono kaj ja znam,ali to nisu bog zna kakve rezerve pa vas molim ako netko ima nešto detaljnije nek stavi na forum da vidimo s čim to INA raspolaže

&


Ma nije problem u tome što su rekli mađarski analitičari već u tome što to ženska nije samo prenijela(to mi nebi bio problem) nego je pisala članak tj. uređivala ono što su drugi rekli, a ni riječi o tome kako je cijena od 2600-2700 totalna nebuloza.

Uostalom ako je to fer cijena zašto onda mađari ne prodaju fino svoj udjel po toj cijeni.
Neka ponude onda OMV-u svoj dio po toj cijeni. Što oni ne žele zaraditi?!
Nekako mi se čini da oni svoje nebi dali ni za 5000 po dionici a sad im je kao 2600 realno.
Ljudi nedajte se navući!

Nakon dugo vremena sam post-ao svoj komentar na neki clanak.
Stvarno ga je zenska pretjerala, ali onako hebeno neumjesno, pa sta ona misli da smo stvarno svi vesla sisali.
Ispod 3000 ne dam kao sto ne dam dioki, pa neka ostane djeci.
Madarski analiticari…pih

AZ? Hvala, ne.



"Mađarski analitičari procjenjuju da je najviša opravdana cijena za preuzimanje Ine 2700 kuna po dionici, a fer vrijednost 2600 kuna"
Pritisak je sve veći……. [bye]

Tu ti ga je to negdje ali kad su dva ili tri kupca eeeeee onda tu nema fer vrjednosti vec samo interes i nepita se za cjenu
[/quote]

pusti mađarski snovi……………a gdje je nafta iz Jadrana i Dinarida, hehe ( samo vam to još nitko nije otkrio – ili vi mislite da se nafta može crpsti samo sa vrha Majevice i Cincar planine?? ) [tongue]

svatko tko proda po ovim cijenama vrlo brzo će se kajati [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close