Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo kako to pakistanci rade kad burza pada …..

http://www.seebiz.eu/hr/burze/pakistanci-kamenovali-burzu-u-karachiji,20603.html

Našu bi onda trebalo PREORATI šta nam rade u zadnji pola godine zajedno sa HANFOM ISAMODOLOM
[/quote]

[lol] [lol]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)



A i nafta ponovo pada. sada se vrtimo na 130$

ide danas na 125$ po procjenama FT-a, financijske u Americi rast za par postotaka, azija ravna.
[/quote]
ma daj molim te ne drukaj bezveze, pa kad je FT predvidjao dnevne cijene nafte???
u danasnjem FT-u takvo sto ne pise, evo teksta sto stvarno pise:

Oil rebounds while gold consolidates
By Chris Flood

Published: July 18 2008 09:40 | Last updated: July 18 2008 09:40

Oil prices staged a rebound on Friday after dropping below the $130 level in the previous session while gold prices traded in a narrow range.

Nymex August West Texas Intermediate rose $1.71 to $131.00 a barrel after sinking to a low of $129.00 on Thursday, led lower by a sharp fall in US natural gas prices.

WTI ended Thursday’s session $5.31 lower at $129.29 and has corrected by 12.2 per cent since reaching an all-time high of $147.27 last Friday.

Traders said the expiry of August WTI options on Thursday was an influential factor in dragging futures prices lower.

ICE September Brent rebounded $1.70 to $132.77 a barrel after dropping to a low of $130.73 on Thursday. Brent ended Thursday’s session $4.74 lower at $131.07 and has corrected by 11.1 per cent since reaching a record $147.50 last Friday.

During Thursday session, US natural gas prices dropped to their lowest level since late April on news of a larger-than-expected increase in inventories.

Gas-in-storage rose 104bn cubic feet, above the consensus market forecast for an increase of 88bn cubic feet, sending Nymex August Henry Hub down 8.6 cents, or 7 .6 per cent, to $10.537 per million British thermal units.

Gas prices have sunk by 23.4 per cent since July 3.

Daniel Guertin of Lehman Brothers said the rise in natural gas stocks was higher than what weather and temperatures would suggest and it would have been a surprise to most observers.

Mr Guertin said: “But for US inventories to continue (to) build, they will have to overcome declining imports from Canada (which) is facing a storage deficit of its own of approximately 90bn cubic feet, 20 per cent below year-ago levels.”

Gold traded at $960.50 a troy ounce from New York’s late quote of $962.10 on Thursday, consolidating after the volatile trading in energy markets.

The International Monetary Fund warned on Thursday that a multilateral effort was required to address both the effects and the causes of the global economic crisis being caused by rising food and fuel prices.

The IMF said food and fuel price pressures were unlikely to abate much in the foreseeable future, posing a challenge for poorer countries who needed to find ways to feed the hungry without also increasing inflation or depleting foreign exchange reserves.
Copyright The Financial Times Limited 2008

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!



Lagano smo ispod nule, do kraja letimo gore. Moje mišljenje.
Nema razloga za pad. Vani se sve zeleni.

Ma gdje se to zeleni? Evropa u crvenom, fjučrsi u crvenom, izvještaji katastrofalni, zarade gore od očekivanih…

Kako si promijenio ploču otkako si u dionicama… C, c, c…

[rolleyes]
[/quote]
slazem se, ocito gdin Baron misli da se ekipa jos pali na ovakvo ocito drukanje

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


Mi vise ovisimo o Europi nego o Amerima, jer je europa u "nasem vremenu", a Amerika zatvori kasno navecer, tako da se to do ujutro zaboravi…i gleda se Europa.
Crvenilo…

Ma ne ovisimo mi u biti o nikome.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!




Fascinantno je kako se na nekim dionicama kad se udari po bidu , otvaraju se jazovke.
DLKV je primjer. Dok kod ATPL i IGH kupnja prati cijenu.

pogledaj ptkm
[/quote]

Da, netko se iskrcava na PTKM. A zašto sada?
[/quote]

zato jer si ti usao, nema boljeg sell signala..
ja sam na asku, ali nikako da me skupe na nekim dionicama [undecid]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM





Fascinantno je kako se na nekim dionicama kad se udari po bidu , otvaraju se jazovke.
DLKV je primjer. Dok kod ATPL i IGH kupnja prati cijenu.

pogledaj ptkm
[/quote]

Da, netko se iskrcava na PTKM. A zašto sada?
[/quote]

zato jer si ti usao, nema boljeg sell signala..
ja sam na asku, ali nikako da me skupe na nekim dionicama [undecid]
[/quote]
je li Asko gušta? [smiley] [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


je li Asko gušta? [smiley] [tongue]

naaaaasty ! [lol] [lol]

ps. s obzirom da znam kako je mig krupan dečko , ne vjerujem da mu je lako [lol] [shocked]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

mig, poklopit će te već.
mislim, ne Asko.
u naredna 2-3 dana trebao bi biti jedan zalet prema gore…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

kad smo već u šaljivom tonu evo još jedne prigodne :

bolje bit na "vlasti" nego na "asku" [lol] [lol] [lol]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

joooj, Vlade, stari smrade [tongue]
fino si me docekao…neka, neka, vratit cu ti [proud]
[embarass]

nego, daj reci, ti si tehnicar, jel ikad prevario baron, sell signal?
to je bolje, nego kad se MakDi okine [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

evo sam vam malo nalipija stoja.
dosadno na burzi, dosadno na poslu… [yawn]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo ti 69ka [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close