Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

upravo zbog




@buco

ma najveći je apsurd što kod nas nema onih koji konstantno mogu zarađivati na padu dionica ili indeksa odnosno na kratkoj poziciji. tak da ovi Thompsoni, Kerefeki, Crni Ivani, Dudeki i Lajbeki
samo laprdaju u prazno. ili uopće ne trguju dionicama ili mudro šute kad se ukrcaju ili iznenadno promijene smijer pisanja


Evo kad se i mene proziva da odgovorim.
Već 2 mjeseca sam 100% u cashu i ne trejdam. Prekjučer sam vidio onu transakciju na Dalekovodu
i uletio odmah poslije sa pola portfelja (koji nije milijunski da odmah kažem).
Izašao jučer sa 6% profita tj 3% na cijeli portfelj. Jedinstvena prilika koja se ne propušta.
Sad sam opet 100% u cashu i čekam daljnji pad koji je neminovan iz već toliko puta objašnjenih
razloga.
Volio bih kupiti i zaboraviti na dionice ali to u bear marketu nije moguće pa eto buljim
u monitor i gledam okolo indexe i sranja koja se događaju.
A da je crno, nije. Bit će još crnje.
[/quote]upravo zbog takvih i tebi slicnih nemozemo ni 5 dana potegnut gore jer zaradite za gajbu pive i odmah van…..nemozete se pomirit sa gubitkom nikako od pocetka godine,to je vas problem..opeceni velikim gubitkom,naspram zadnje 3 god kad si u mraku ubo dionicu i zaradio….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Svjetsko gospodarstvo zapelo je izmedu recesije i inflacije,upozorio je celnik MMF Dominique Strauss-Kahn pred sudionicima sastanka u Jalti,kazao je kako je svjetska kriza gotovo GOTOVA a trzisna gospodarstva u razvoju kako je istaknuo ostvaruju snazan rast.Sastanak je odrzan 11. na Jalti


nema me dva sata i što učiniste s burzom.
– pa ovo je roknulo dolje skoro 2%,
– pa ne mogu se u miru niti okupati,
– i moj lijepi jučerašnji virtualni auto ste uspijeli pretvoriti u bicikl.

– takva je to igra, nekad i nezgodna,
– ali ipak,
– I love this game.
Pozdrav !


[thumbsup]
Bravo veliki investitoru treba biti velik i kad nije sve bajno

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Al smo se zelenili danas…
Bitno da se jučer čupala tema "Oporavak burze" i da je sve prštalo optimizmom…a nafta laganini 146 dolara po barelu…krasno, krasno…i još ima onih koji misle kako je jučerašnji dan naznaka oporavka….
Sinoć se pokazalo koliko smo još "zeleni"…malo se oko INA-e zakuhalo…malo se indeks zazelenio i svi odma poludili, kupuju opet ko ludi…jer boje se da im ne pobjegne voz…

Čitam od kolege plavog post…pa kaže…

"1. Gospodarstvo je u uzlaznoj putanji (kod nas zadnjih godina)- tržišni porast ca. 40 % godišnje
2. Gospodarstvo je u laganom porastu ( slučaj sa USA i EU zadnjih godina ) – tržišni porast ca. 20 % godišnje
3. Gospodarstvo u recesiji – tržišni pad ca. 15 %

Depresija je nešto drugo.
E sad, ovo su neke zakonitosti , koje to ustvari i nisu, koje su proizašle iz povijesti trgovanja.
KAo što znamo USA i EU indexi su ove godine oko 15 % u minusu. Po tome tržište percipira da je gospodarstvo tih zemalja već u recesiji, a je li? Nastavno na ovo sve treba nadodati naravno izvanredne situacije , a koje mogu utjecati na tržište kapitala, recimo 11. rujna, ili možda u novije vrijeme čak i cijena nafte."

Ne bi se htel mešati da li je gospodarstvo u recesiji ili nije…ali stavke 2 i 3…kontradikcija…i to teža….USA i EU indexi su ove godine u minusu oko 15 %…onda ne spadaju u kategoriju "Gospodarstvo u laganom porastu.."…onda su prema točki 3. u recesiji…jel tako? al nitko ne želi pogledat istini u oči i reć da je tome tako…osim nekih starih američkih dobro nam poznatih čiča koji su o tome već brundali prije nekoliko mjeseci…
Nikome kao ne odgovara visoka cijena nafte…ni onima koji ju proizvode, ni koji ju kupuju…pa zašto je onda visoka? pitam se pitam s kojim novcima bogati šeikovi grade u Dubaiju one bolešćine?!?umjetne otoke, luksuzne hotele i zapanjujuće građevine…
Morala bi se dogodit velika revolucija da nafta postane trećerazredno gorivo…teško, jako teško…
I koje je rješenje?…preći će se na alternativna goriva…poput biogoriva i sličnih?
Od čega se ta goriva proizvode?…od nekih uljarica, šećerne trske, kukuruza i sl…znači zasađivat ćemo te kulture na obradivim površinama kako bi proizvodili biogoriva…sjajna nam se budućnost piše…poumirat ćemo svi od gladi…
Nafta je zakon…i bit će još jakooo, jakooo dugo…do posljednje kapi…

Za sve kolege koji navijaju za pad ili mu se nadaju:

Trgovanje na burzi privlači natprosječno inteligentne ljude, dakle, većina na forumu nas je očito takva 🙂
Raspoloženja investitora uglavnom variraju između euforije i straha, dokaz tome su i nekoliko prošlih dana, količina postova i njihov sadržaj.
Unatoč svemu tome, budite uvjereni da je 95% ljudi ovdje jako svjesno rizika koji donosi ovaj posao, ali žive s njim ili barem to nastoje najbolje kako znaju ( ja već godinama ne razmišljam u kunama nego u običnim brojevima i postotcima npr).
Velika većina je isto tako svjesna da iako sada postoji mogućnost početka uzlaznog trenda, u ovom trenutku je teško bilo što tvrditi sa sigurnošću, i da, mogućnost potpune propasti i kolapsa burze (i naše i stranih) je moguća.
Dakle, do kraha može doći. Ali do katastrofe može doći uvijek. I onda kada se djelomično očekuje i onda kada nitko ne sluti. Bitno je jedino može li netko živjeti s tim rizikom ili ne. (Ja mogu.)

Ako stvarno dođe do kolapsa burze, posljedica će biti dosta. Da je pokojni kolega Reich živ, mogao bi napisati jako zanimljive stvari o tome kako je izgledalo tržište kapitala u vrijeme ruske krize, ali ukratko:
1. niske cijene dionica, što povlači financijsko uništenje većine sadašnjih dioničara
2. povlačenje većine većih investitora s tržišta
3. potpuna nelikvidnost
4. indeks = ravna crta
5. gubitak povjerenja u TK (to je išlo toliko daleko da su i neki vlasnici brokerskih kuća držali ušteđevinu u devizama, umjesto u dionicama, i to godinama)
6. ukoliko ostanete u dionicama ili ulažete u takvom periodu, imate stigmu kockara i nerazumne osobe, jer su sjećanja na gubitke još svježa
7. kupovina najatraktivnijih dionica na dnu ne garantira ništa, kada kriza prođe (a može potrajati i godinama), pojave se druge zvijezde tržišta i potpuno drugi sektori su u fokusu
…bilo bi još toga, ali za sada dovoljno…

Puno sreće svim kolegama u ponedjeljak, danas mi je napokon presložen portfelj kako već dugo želim.


Trgovanje na burzi privlači natprosječno inteligentne ljude, dakle, većina na forumu nas je očito takva 🙂

Koje li teske pogreske vec u prvoj recenici.



Trgovanje na burzi privlači natprosječno inteligentne ljude, dakle, većina na forumu nas je očito takva 🙂

Koje li teske pogreske vec u prvoj recenici.

[/quote]

Ja prvi nisam natprosječno inteligentan.

Je’l se meni ovo čini da su optimisti isčezli u mišju rupicu.
Danas medo namlatio bikonju k’o Gonzaga Filipovića. [sealed]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Je’l se meni ovo čini da su optimisti isčezli u mišju rupicu.
Danas medo namlatio bikonju k’o Gonzaga Filipovića. [sealed]

Optimisti vidaju rane.
I spremaju se za proboj obruča u ponedjeljak.
Problem je samo što je puno saveznika izginulo danas u borbama u svijetu.
A obruč se steže

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

e ne znam di bi ovo stavio al jel neko gledo viejsti na drugom upravo i ćiru kako skače salto u more?!
75 godina…….majko mila [lol]
http://www.hrt.hr/index.php?id=37&tx_ttnews%5Btt_news%5D=7873&tx_ttnews%5BbackPid%5D=34&cHash=46b90f9b6b
na kraju je salto….. padam sa stolice [lol]


Za sve kolege koji navijaju za pad ili mu se nadaju:

Trgovanje na burzi privlači natprosječno inteligentne ljude, dakle, većina na forumu nas je očito takva 🙂
Raspoloženja investitora uglavnom variraju između euforije i straha, dokaz tome su i nekoliko prošlih dana, količina postova i njihov sadržaj.
Unatoč svemu tome, budite uvjereni da je 95% ljudi ovdje jako svjesno rizika koji donosi ovaj posao, ali žive s njim ili barem to nastoje najbolje kako znaju ( ja već godinama ne razmišljam u kunama nego u običnim brojevima i postotcima npr).
Velika većina je isto tako svjesna da iako sada postoji mogućnost početka uzlaznog trenda, u ovom trenutku je teško bilo što tvrditi sa sigurnošću, i da, mogućnost potpune propasti i kolapsa burze (i naše i stranih) je moguća.
Dakle, do kraha može doći. Ali do katastrofe može doći uvijek. I onda kada se djelomično očekuje i onda kada nitko ne sluti. Bitno je jedino može li netko živjeti s tim rizikom ili ne. (Ja mogu.)

Ako stvarno dođe do kolapsa burze, posljedica će biti dosta. Da je pokojni kolega Reich živ, mogao bi napisati jako zanimljive stvari o tome kako je izgledalo tržište kapitala u vrijeme ruske krize, ali ukratko:
1. niske cijene dionica, što povlači financijsko uništenje većine sadašnjih dioničara
2. povlačenje većine većih investitora s tržišta
3. potpuna nelikvidnost
4. indeks = ravna crta
5. gubitak povjerenja u TK (to je išlo toliko daleko da su i neki vlasnici brokerskih kuća držali ušteđevinu u devizama, umjesto u dionicama, i to godinama)
6. ukoliko ostanete u dionicama ili ulažete u takvom periodu, imate stigmu kockara i nerazumne osobe, jer su sjećanja na gubitke još svježa
7. kupovina najatraktivnijih dionica na dnu ne garantira ništa, kada kriza prođe (a može potrajati i godinama), pojave se druge zvijezde tržišta i potpuno drugi sektori su u fokusu
…bilo bi još toga, ali za sada dovoljno…

Puno sreće svim kolegama u ponedjeljak, danas mi je napokon presložen portfelj kako već dugo želim.


bude kak bude a danas pojacao cash poziciju , nisam jedino s KOEI uteko van ali ne brigam se prevec
indijanci su danas zavirili ispod 11k 10977.68, mislim da su kod nas danas profitirali prodavaci po bilo kojoj cijeni…
svarseno dizanje burze bez ozbiljne podrske i perspektive, ja to zovem navlakusa…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




Trgovanje na burzi privlači natprosječno inteligentne ljude, dakle, većina na forumu nas je očito takva 🙂

Koje li teske pogreske vec u prvoj recenici.

[/quote]

Ja prvi nisam natprosječno inteligentan.
[/quote]
i buffet veli da ne moras biti pametan ima nade za tebe kolega

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close