Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma imam ja privatni biznis i kaj s njim? Ne radi se o tome. Ogorčen sam na stanje oko sebe i OMF-ove koje boli ona stvar za lovu što im ja, ti, svi mi skupa samnom moramo davati. Oni tu lovu ulažu u to neko ebeno inozemstvo umjesto doma. Pa valjda bi se trebalo znati što je nekakav red. Ulažu li njemački mirovinci u Hrvatsku? (primjer) Fućka se njima za nas. Fućka se Mesiću za nas. Znaš li ti koliko on osiguranje vuče sa sobom na Hvar svako ljeto kad ide na godišnji i koliko to košta, a za govornicom svima soli pamet o tome tko, kako i koliko troši. Znaš li kako eronja Kajin klepeće kad kaže da im vlada želi uzeti novce kad skraćuje radno vrijeme trgovina? A litra mlijeka mu u dućanu u Istri više od 10 kuna, a Cola 2l 25 kn. I onda mu je drIvo kriv kaj je sve manje turista. Svi mlate na svoj mlin i lažu li ga lažu.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Nema odbijanca !
Znate li šta to znači?




Ne trkeljajte.

Vrijede ako isplate dividendu.

Evo ja kupujem HT po 10 kuna komad ako vam nista ne vrijedi


Dajem 10.01kn, ajde da se ne liparim dajem 11.00kn.
Ponude na email, hvala…
[/quote]
oprostite koji Vam je imejl ,jer ako je iko zavredio dionice vlastitm optimizmom to ste zasigurno Vi
pofuk
[/quote]
Isti onaj na koji ste mi slali ponude za INGR za 65.000kn i IGH po 13.000 pa sam odbio.
Nadam se da cemo sada dogovoriti suradnju.
Hvala [proud]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

nema se snage za odbijanac…malo je krenulo, ali je stalo…do kraja dana zakucat će nas u negativne blokade…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Na ovom forumu sve crnije i crnije misli. A ja sve veseliji i veseliji.
Nek sve ode kvragu kažem! Nek država ode u bankrot, nek dionice postanu bezvrijedni papiri.
Lijepo kaže Graham u svojoj knjizi da je za ovakve krize vrijeme za veselje.
Razmislite malo … jednom u životu će vam se pružiti ovakva prilika tj. ovakva kriza.
Zadnja je bila 1929…. moj deda je bio klinac… a sve od tada nisu bile kao ova sadašnja
svjetska kriza. Dakle jednom u životu ovakva prilika.
Za koji mjesec moći će se kupiti dionice za 5% (čak i manje) od njihovih ATH vrijednosti.
Pa zar niste sanjali o tome? Nadam se samo da ste izašli iz svih pozicija i da čekate sa cashom.
Čak i ako ste izašli sa 50% gubitka to je još uvijek odlična početna pozicija za novi krug ulaganja.
Evo ja ću dobiti uskoro kćerkicu i u njeno ime ću, kad to ocijenim, kupiti bezvrijedne dionice u sred
najgore krize. Sve što dobije od deda, baka, rodbine itd. Fućkaš kasicu prasice, stambenu štedionicu i ostala sranja… Dionice su sad odlična stvar, naravno treba još pričekati…najgore još nije došlo.
Pa onda kad mi dijete odraste za 18-21 godinu možete pretpostaviti koliko će vrijediti pojedine dionice.
Ja još držim 100% casha i mislim da ću se kruha odreći da kupim dionice za koji mjesec.
Hebo me konj…ne želim se lupati u glavu za 10 godina da što nisam kupio kad je bilo vrijeme…

Svakih -10% crobexa ja 10% veseliji!!!!





Ne trkeljajte.

Vrijede ako isplate dividendu.

Evo ja kupujem HT po 10 kuna komad ako vam nista ne vrijedi


Dajem 10.01kn, ajde da se ne liparim dajem 11.00kn.
Ponude na email, hvala…
[/quote]
oprostite koji Vam je imejl ,jer ako je iko zavredio dionice vlastitm optimizmom to ste zasigurno Vi
pofuk
[/quote]
Isti onaj na koji ste mi slali ponude za INGR za 65.000kn i IGH po 13.000 pa sam odbio.
Nadam se da cemo sada dogovoriti suradnju.
Hvala [proud]
[/quote]
hm…….
mislim da je doslo do zabune
hm….mislim da ste me zamjenili sa nekim…..
hm….
ma skim ste me to mogli zamjeniti????
ah da……nisam Vam ja iz top ten ulagaca ……ja sam Vam mali dionicar,makar iskreno kak sad stojim mi se sve cini da sam bivsi mali dionicar
prijatno posle podne
pofuk



Ovako je to izgledalo prije 4 god.

A u te 4 godine te firme nisu ništa radile, ništa izgradile i ništa zaradile??? I sad bi se kao cijene trebale vratiti na te razine?
[/quote]
Kolega, izvlačiš iz konteksta!!!
Uopče nije bila stvar u vračanju na stare cijene nego komentar na post kol. budda


Po ovim cijenama mogu prodavati s zaradom jedino oni koji su kupovali prije 10 godina. Ali ni to nije zarada više, uzevši u obzir faktor inflacije

Samo ukazujem na na vrijednost dionica u ne tako dalekoj prošlosti i da največi dio dioničara iz top 10 još uvijek ima veliku zaradu na ovim, za nas, katastrofalnim razinama !

Također, kada več spominješ, bilo bi interesantno npraviti FA usporedbu npr. 2005.god i danas. mislim da bi se mogli iznenaditi u korist 2005. god!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kolega Floriančić Kristjan je zaradio 250.000.000 kna od uloženog kapitala od 700.000 kn u samo 7 godina, od 2001 do 2007.
To je okret novca od 30.000% u 7 godina, tj 45X u jednoj godini.

Tako je barem on rekao.
Sad vidimo kako se pumpalo od 2002. i tko je zaradio.

Inače do 2000 bodova nam treba rast od 7-8%, već sad.

Veliki su odlučili nema više izlazaka……ko hoće prodat dobit će par kuna….

FYI, TM u FIME ne dejstvuje…zadnje transakcije unatrag sat vremena.
Tak da…

FIMA je stvarno u k…cu. Ima netko da mu TM radi ok?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!






Ne trkeljajte.

Vrijede ako isplate dividendu.

Evo ja kupujem HT po 10 kuna komad ako vam nista ne vrijedi


Dajem 10.01kn, ajde da se ne liparim dajem 11.00kn.
Ponude na email, hvala…
[/quote]
oprostite koji Vam je imejl ,jer ako je iko zavredio dionice vlastitm optimizmom to ste zasigurno Vi
pofuk
[/quote]
Isti onaj na koji ste mi slali ponude za INGR za 65.000kn i IGH po 13.000 pa sam odbio.
Nadam se da cemo sada dogovoriti suradnju.
Hvala [proud]
[/quote]
hm…….
mislim da je doslo do zabune
hm….mislim da ste me zamjenili sa nekim…..
hm….
ma skim ste me to mogli zamjeniti????
ah da……nisam Vam ja iz top ten ulagaca ……ja sam Vam mali dionicar,makar iskreno kak sad stojim mi se sve cini da sam bivsi mali dionicar
prijatno posle podne
pofuk
[/quote]
Mozda vam se pridruzim kao bivsi mali dionicar na pivi…
Ali ne odustajem tako lako. pocekati cu kraj 2010godine, pa odluciti…
Sretno
Jel to Dioki drugi puta u blokadi? Sta ima toga?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Na ovom forumu sve crnije i crnije misli. A ja sve veseliji i veseliji.
Nek sve ode kvragu kažem! Nek država ode u bankrot, nek dionice postanu bezvrijedni papiri.
Lijepo kaže Graham u svojoj knjizi da je za ovakve krize vrijeme za veselje.
Razmislite malo … jednom u životu će vam se pružiti ovakva prilika tj. ovakva kriza.
Zadnja je bila 1929…. moj deda je bio klinac… a sve od tada nisu bile kao ova sadašnja
svjetska kriza. Dakle jednom u životu ovakva prilika.
Za koji mjesec moći će se kupiti dionice za 5% (čak i manje) od njihovih ATH vrijednosti.
Pa zar niste sanjali o tome? Nadam se samo da ste izašli iz svih pozicija i da čekate sa cashom.
Čak i ako ste izašli sa 50% gubitka to je još uvijek odlična početna pozicija za novi krug ulaganja.
Evo ja ću dobiti uskoro kćerkicu i u njeno ime ću, kad to ocijenim, kupiti bezvrijedne dionice u sred
najgore krize. Sve što dobije od deda, baka, rodbine itd. Fućkaš kasicu prasice, stambenu štedionicu i ostala sranja… Dionice su sad odlična stvar, naravno treba još pričekati…najgore još nije došlo.
Pa onda kad mi dijete odraste za 18-21 godinu možete pretpostaviti koliko će vrijediti pojedine dionice.
Ja još držim 100% casha i mislim da ću se kruha odreći da kupim dionice za koji mjesec.
Hebo me konj…ne želim se lupati u glavu za 10 godina da što nisam kupio kad je bilo vrijeme…

Svakih -10% crobexa ja 10% veseliji!!!!

ok govoris,al imaj na umu da treba i dobre firme odabrat…neke mozda nece ni postojat za 10 god….evo ti primjer 3 maj,perjanica -zlatna koka prije 20 tak god,a danas najveci gubitas……tako da oprez,ni banke vise nisu sigurne…….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Na ovom forumu sve crnije i crnije misli. A ja sve veseliji i veseliji.

Za koji mjesec moći će se kupiti dionice za 5% (čak i manje) od njihovih ATH vrijednosti.
Pa zar niste sanjali o tome? Nadam se samo da ste izašli iz svih pozicija i da čekate sa cashom.
Čak i ako ste izašli sa 50% gubitka to je još uvijek odlična početna pozicija za novi krug ulaganja.
Evo ja ću dobiti uskoro kćerkicu i u njeno ime ću, kad to ocijenim, kupiti bezvrijedne dionice u sred
najgore krize. Sve što dobije od deda, baka, rodbine itd. Fućkaš kasicu prasice, stambenu štedionicu i ostala sranja… Dionice su sad odlična stvar, naravno treba još pričekati…najgore još nije došlo.
Pa onda kad mi dijete odraste za 18-21 godinu možete pretpostaviti koliko će vrijediti pojedine dionice.

Svakih -10% crobexa ja 10% veseliji!!!!

EH! Joj, kolega pa što nisi sina napravio!

Ovako će ti sav novac potrošiti neki tamo budući ZET!

Inače da su dijonice jeftine jesu, da će možda biti jeftinije, vjerojatno!
Pitanje je samo tko će ih kupovati? Nije samo Hrvatska pala, pala je i Rusija, postoji puno dobrih prilika na inozemnim tržišima. Pogledaj koliko se Azija dugo oporavljala posle 97, skoro 9 godina!

I ja isto dijelom čekam, samo se bojim, koliko ću morati čekati nakon što kupim!

pametnom jasno kad jurčić počinje rješvatati krizu u sanaderovoj vladi
čovjek koji je bio u timu političara koji je rekao da cemo moci sve dionice moci zamjeniti za djak krompira

Postanite Eu-robovi

Nažalost, opet me val poklopio…No, takva je igra….
Trenutno se kod nas dešavaju dve pogubne stvari za burzu. Prvo, to je i ono najbitnije mirovinci javno izlaze. Naravno , da time ruše burzu. Ono što je najčudnije u cijeloj priči da sad svoje portfelje maximalno trpaju s stranim obveznicama. Izgleda da su im dionice skupe na ovim cijenama….
Druga, itekako bitna stvar je rast kamata. Kako je potražnja za kunom sve veća kamate rastu i time tjeraju i ono malo fondova za bježanje iz dionica. Ne želim reći da je za ovo kriva monetrana politika, ali nažalost to je realnost…

New Report

Close