Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sutra izlaze podatci za izdane dozvole za građenja

I love the Smell of Profits in the Morning


sta se tice OMF… procitajte malo ovaj clanak http://www.poslovni.hr/98185.aspx prid zid s njima svima

HANFA šuti, mamu im ga.
Hvala G. Petrovu što nam otkriva puno više stvari, nego kad je radio u Hanfi.
Drš se stari.


sta se tice OMF… procitajte malo ovaj clanak http://www.poslovni.hr/98185.aspx prid zid s njima svima

baš krasno …nismo se nadali takvom patriotizmu OMF…..
to su novci koje svi mi poslodavci uplačujemo do 15 u mj
ne bih se začudio da nam dignu doprinose uskoro

bljuvotina

Ma to su lopovi, pa zašto Hanfa to samo dopušta?
I sad se mi pitamo tko krade i uništava našu Hrvatsku,pa nisu je uništili do kraja neprijatelji za vrijeme rata,nije je uspio ni Tuđmanov režim uništiti( privatizacije,krađe ) …a sad mirovinski fondovi na svoj način ( rođa ) žele je totalno uništiti u korist stranaca ( vlasnika banaka ) i naravno sebe.
Zar normalan,pošten Hrvat ne smije imati dionice i strpljivo čekajući zaraditi na njima?
I sad kad se mi zapitamo za koga smo se mi borili,za koga je narod ginuo….da ga opet stranci kradu.Ali ovo uz domaću pomoć.

Sto kazete na ove izjave: http://www.einvestitor.hr/vijest.aspx?rb=7066

ko će kome nego svoj svomeeee…
ma koga boli briga za vas-nas. svako gleda sebe. i onda jesmo li za balkan ili za EU, realno???

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ajmo opet nanovo vani plus zadnja dva dana solidan nešto manji minus a kod nas plus nikakav ali će minus biti solidan

mi smo ipak zemlja slučaj

Kakva krađa, kakve zavjere, kakvi bakrači. Već mi je dosta kuknjave svih nas.

Dobio sam po nosu jer sam jednostavno bio na krivom mjestu u krivo vrijeme u krivoj poziciji. Za razliku od starijih kolega, ušao sam kad je tržište odradilo velik rast, a svi smo očekivali još veći.

I tko nam je kriv što nismo prepoznali vrh balona. Nitko, krivi smo sami.

Zašto smo krivi?
1. Ponašamo se ko krdo krava na zvuk petarde (smjer nije bitan)?

2. Nemamo nikakav nadzor i nitko od nas ništa nije učinio da se to poboljša. HANFA je cirkus, USKOK je opasan za kriminalce ko žaba za rodu, a pravosuđe se bavi korupcijom od 100 do 1500 eura. Ostalo im nije u interesu.

3. Država nam je isto cirkus, ali smo i za to krivi sami. Mi smo izabrali prdonje u sabor, mi smo im dali moć da iz nas rade majmune, mi smo im dali puste milijarde da se s njima loptaju kako im paše, a kad nas opelješe opet im nećemo napraviti ništa.

Da bude, jasno ja sam protiv kriminala, ali tamo se barem zna tko pije tko plaća. Ako netko zahebe stvar, ode 2 metra pod zemlju ili dobije pajserom po tintari.

A nama Šuker govori da trebamo stezati remen jer ga je on stegnuo. Pa normalno da ga je stegnuo kad mu ga posebno naručuju iz Amazone, jer jedino tam rastu zmije iz kojih se može napraviti remen iz jednog komada. Anakonde od preko 2 metra. A privatna kasa mu je ko i njegove masa (ovaj stih prodajem Edi Maajki za iduću pjesmu i stavljam autorska prava na njega:).

Kak da ja stegnem kesu i kasu kad je jadna ko Kate Moss?!?

4. Mi smo krivi jer zbog naše pasivnosti svi oni rade kaj hoće. Nema građanske svijesti i kad dobiješ po tintari šutiš, gutaš i čekaš da prođe. Da danas žele ugasiti radio 101 mislim da to nitko nebi ni primjetio.

Ja to više ne mogu podnijeti i radim konkretne korake. Pišem Stankoviću i Latinu nek pozovu Samodola i dat ću im scenarije za kriminalne radnje koje se događaju a da se Hanfa pravi mutava, a pisat ću mail i USKOK-u. Sa Stankovićem sam već kontaktirao po nekoj drugoj temi i čini mi se okej.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj



sta se tice OMF… procitajte malo ovaj clanak http://www.poslovni.hr/98185.aspx prid zid s njima svima

HANFA šuti, mamu im ga.
Hvala G. Petrovu što nam otkriva puno više stvari, nego kad je radio u Hanfi.
Drš se stari.
[/quote]
Mirovinci /stranci/upravljaju sa našom imovinom .Po zakonu.HANFA ih kontrlira na način da se moraju držati zakona,odnosno da moraju uložiti u određenim proporcijama u vrijednosne papire,a
među te papire ulaze i prvoklasne dionice zemalja OECD,kao i obveznice.I dok je to u okviru zakona
i HANFA tu ne može ništa.Ona štiti zakonitost.
To što mi smatramo da bi taj novac iz drugog stupa treba biti uložen u Hrvatsku i služiti za razvoj
Hrvatske sadrži i veći rizik jer disperzija ulaganja donosi veću sigurnost.Dakle,mirovinci rade po
zakonu,a koliko je to ulaganje štetno za državu treba razmišljati vlada.
Inaće strancima nije za vjerovati,i oni će sa hrvatskim kapitalom ,a kontroliraju preko 90% financijskih tokova u svim špekulacijama na teret Hrvata staviti troškove i rizik,a sebi uzimati
ekstra profit.To je njihova strategija,a sve će biti regularno.Krivi smo sami što smo im dozvolili
okupaciju ,a sve u ime demokracije.
Nije li u međuvremenu došlo do nacionalizacije propalih američkih banaka.A mi smo naše morali
prodati za male novce da bi mogli stupiti u pregovore za EU.Mali moraju slušati,a veliki imaju pravo i na vlastiti put.Logično.
Nije li tragedija da nam se mirovinski fondove zovu:ERSTE,ALIANZ,RAIFFEISEN.Tražio sam ove rijeći
u hrvatskom riječniku.Nema ih.Katastrofa.




sta se tice OMF… procitajte malo ovaj clanak http://www.poslovni.hr/98185.aspx prid zid s njima svima

HANFA šuti, mamu im ga.
Hvala G. Petrovu što nam otkriva puno više stvari, nego kad je radio u Hanfi.
Drš se stari.
[/quote]
Mirovinci /stranci/upravljaju sa našom imovinom .Po zakonu.HANFA ih kontrlira na način da se moraju držati zakona,odnosno da moraju uložiti u određenim proporcijama u vrijednosne papire,a
među te papire ulaze i prvoklasne dionice zemalja OECD,kao i obveznice.I dok je to u okviru zakona
i HANFA tu ne može ništa.Ona štiti zakonitost.
To što mi smatramo da bi taj novac iz drugog stupa treba biti uložen u Hrvatsku i služiti za razvoj
Hrvatske sadrži i veći rizik jer disperzija ulaganja donosi veću sigurnost.Dakle,mirovinci rade po
zakonu,a koliko je to ulaganje štetno za državu treba razmišljati vlada.
Inaće strancima nije za vjerovati,i oni će sa hrvatskim kapitalom ,a kontroliraju preko 90% financijskih tokova u svim špekulacijama na teret Hrvata staviti troškove i rizik,a sebi uzimati
ekstra profit.To je njihova strategija,a sve će biti regularno.Krivi smo sami što smo im dozvolili
okupaciju ,a sve u ime demokracije.
Nije li u međuvremenu došlo do nacionalizacije propalih američkih banaka.A mi smo naše morali
prodati za male novce da bi mogli stupiti u pregovore za EU.Mali moraju slušati,a veliki imaju pravo i na vlastiti put.Logično.
Nije li tragedija da nam se mirovinski fondove zovu:ERSTE,ALIANZ,RAIFFEISEN.Tražio sam ove rijeći
u hrvatskom riječniku.Nema ih.Katastrofa.
[/quote]

Z N A S E tko je odgovoran, a ZNA SE tko će snositi političke posljedice za to !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

A šta reći na izjave jednog lika iz Hanfe za Jutarnji da će Crobex pasti još najmanje 15%?

Jučer na istoku zeleni prevladali.Danas došli crveni i popapali zelene ali ipak u ova dva dana zelerni
prevladavaju naročito u Japanu i Kini.U Australiji prevladavaju crveni.
Ameri završili u laganom minusu,A Evropa u plusu od 1 do 1,5%.Danas bi to mogla Evropa izgubiti na
početku trgovanja.Dakle ,sve danas starta sa minusima.

Za očekivati je to i kod nas bez obzira što smo prošle sedmice bili na pozitivnij nuli,a svijet je imao
dobar rast.
Ipak jučer se moglo primjetiti šarenilo na našoj burzi.Bilo je i značajnih dobitnika,ali i gubitnika.
Kao i da fundamentalne vrijednosti dobivaju na težini što je ipak dobro.

Međutim,kada vlada panika tada ne vrijede pravila.A i euforija ima iste efekte samo u drugom smjeru.Nadam se da smo prebrodili razdoblje panike.Jučer sam očekivao malo euforije na otvaranju.
Ali izostala je.Da li to znaći da smo se opametali ?

Dakle,pad od preko jučerašnjeg rasta od 1,2% bi bio loš rezultat.

Mislim da više ne možemo govoriti o panici….sve je već poznato….vani su pale firme koje su svojom pohlepom i zakuhale ova s..nja…..naše firme izvrsno rade a i većina firmi vani ….recesija je već debelo ukalkulirana (i previše) u pad cijena dionica….treba samo pričekati par tjedana da počnu djelovati mjere stabilizacije tržišta…..a tada će se i sentiment bitno promjeniti …..samo pametno i malo strpljenja…..a ako vam neko ponudi svoju dionicu ispod cijene-zašto ne kupiti….


Kakva krađa, kakve zavjere, kakvi bakrači. Već mi je dosta kuknjave svih nas.

Dobio sam po nosu jer sam jednostavno bio na krivom mjestu u krivo vrijeme u krivoj poziciji. Za razliku od starijih kolega, ušao sam kad je tržište odradilo velik rast, a svi smo očekivali još veći.

I tko nam je kriv što nismo prepoznali vrh balona. Nitko, krivi smo sami.

Zašto smo krivi?
1. Ponašamo se ko krdo krava na zvuk petarde (smjer nije bitan)?

2. Nemamo nikakav nadzor i nitko od nas ništa nije učinio da se to poboljša. HANFA je cirkus, USKOK je opasan za kriminalce ko žaba za rodu, a pravosuđe se bavi korupcijom od 100 do 1500 eura. Ostalo im nije u interesu.

3. Država nam je isto cirkus, ali smo i za to krivi sami. Mi smo izabrali prdonje u sabor, mi smo im dali moć da iz nas rade majmune, mi smo im dali puste milijarde da se s njima loptaju kako im paše, a kad nas opelješe opet im nećemo napraviti ništa.

Da bude, jasno ja sam protiv kriminala, ali tamo se barem zna tko pije tko plaća. Ako netko zahebe stvar, ode 2 metra pod zemlju ili dobije pajserom po tintari.

A nama Šuker govori da trebamo stezati remen jer ga je on stegnuo. Pa normalno da ga je stegnuo kad mu ga posebno naručuju iz Amazone, jer jedino tam rastu zmije iz kojih se može napraviti remen iz jednog komada. Anakonde od preko 2 metra. A privatna kasa mu je ko i njegove masa (ovaj stih prodajem Edi Maajki za iduću pjesmu i stavljam autorska prava na njega:).

Kak da ja stegnem kesu i kasu kad je jadna ko Kate Moss?!?

4. Mi smo krivi jer zbog naše pasivnosti svi oni rade kaj hoće. Nema građanske svijesti i kad dobiješ po tintari šutiš, gutaš i čekaš da prođe. Da danas žele ugasiti radio 101 mislim da to nitko nebi ni primjetio.

Ja to više ne mogu podnijeti i radim konkretne korake. Pišem Stankoviću i Latinu nek pozovu Samodola i dat ću im scenarije za kriminalne radnje koje se događaju a da se Hanfa pravi mutava, a pisat ću mail i USKOK-u. Sa Stankovićem sam već kontaktirao po nekoj drugoj temi i čini mi se okej.

NAPIŠI BROJEVE TEL ILI ADRESE ZA SVE KOJI NEZNAJU A ZVALI BI POŠTO SI ZVAO I PISAO HVALA

"Bez MMF-a bankrot države za tri tjedna"
Business.hr
11.11.2008 08:54

Vlada Republike Hrvatske ozbiljno razmatra mogućnost da u naredna tri tjedna zatraži pomoć od međunarodnih financijskih institucija, prije svega od Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), kako bi u idućoj godini izbjegla kolaps, donosi Nacional.

U tjedniku, koji piše o "bankrotu države za tri tjedna ako ne bude pomoći MMF-a", kažu kako im je ta informacija potvrđena iz više izvora koji su dobro upućeni u rad Ministarstva financija i Hrvatske narodne banke (HNB).

Prema njima, Vlada i HNB obratit će se MMF-u za pomoć najkasnije do usvajanja državnog proračuna za 2009. godinu, "na kojem se ovih dana gotovo u tajnosti užurbano radi" u Ministarstvu financija.
Nastavi čitati
Oglas:

Tjednik donosi i kako bi se proračun trebao naći na raspravi u Saboru 15. studenoga, a do tada će Vlada imati garancije MMF-a.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close