Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crobex završio u solidnom plusu +1,19% na 3621,64 uz sljedeći promet:

Redovni promet 67.492.901,09
Instituc. promet 87.288.290,24
Ukupni promet 154.781.191,33

što je trostruko veći promet u odnosu na proteklo razdoblje.

E moji naivci…Promjena trenda ? I to CROBEX najavio prvi u svijetu. Razmislite zasto su na kraju kupovali po 10 % vecim cijenama nego jutros.

Vjeko,
ne znam kome vjerovat PD-u ili ZSE , ma molim Vas lijepo zašto ne uskladite izvještavanja, barem zaljučna, pogledajte kod PD-a je CROBEX 0,76, a na ZSE je 1,19, ne mogu bilivit ,razlika je samo 0,43

Probajte malo modeirat interno izvještavanje za razliku od stalno prisutne cenzure forumske konverzacije.

Netko je isforsirao cijene ….jučer sam iz inata stavila nalog CROS-R-A ..P-41 kom na istu/NIŽU/ cijenu na koju je prošlo par sličnih naloga… ma smiješno,
"netko " je pokupio par dionica po nesrazmjerno visokim cijenama- / moja je bila niža/, da podigne CROBEX, i nakon toga nestao u vidu magle…. ostali smo u zraku…obrisali nalog i adio.. danas ista
pjesma…ista priča na PTKM…. ne ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




Ocigledno je danas bio dan za šoping, Ameri ce se odbiti, EU je u u iscekivanju, malo sam se prenisko stavio na kupnju jutros na nekim dionicama, al nema veze..Ima još dobrih prilika.. [proud]

nisam bas siguran da ce danas bit odbijanca u USA – otvorili oko nule ali opet je propao u minus
[/quote]

To samo išli po zalet… [thumbsup]
[/quote]
hm, jos se zaletavaju ali na krivu stranu – ode djia upravo ispod 11400

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


– evo ponovno smo u minusu.
– sada je krenuo drugi krug,
– paničari s kasnijim paljenjem.

– ponovno ponavljam, moje pisanje nikako nije i nagovor na kupnju dionica.
– kod nas još ima dosta balona.
– a kako vidim nitko ne želi pisati koje dionice su i jako povoljne kupnje.
Pozdrav !

Nije nagovor na kupnju to se slažem , ali je nagovor na prodaju ( njavjerojatnije da šišate Barona i njemu slične) moš mislit.

Nekak mi se ne sviđa ovaj preokret, bilo je previše iskrcavanja po najnižim cijenama tako
da ti isti koji su ušli mogu za par dana opet izlazit nisko bez gubitaka i tako još gurat cjenu
dolje. Poslje se dizala cijena sa po meni premalo prometa, no vidjet ćemo daj bože da je ovo
preokret. E sad se pitam do kud ćemo narast pa kad se opet okrene di ćemo onda stati.
Nemremo samo kupovat treba nekad i prodat da se zaradi.

Ma sa zadovoljstvom se uključujem baš na ovoj temi:
1. velik broj optimista ovih dana me podsjeća na umišljenike – bojim se da se ipak ne radi o šišanju nego o mazohizmu većih sudionika: naime, da nafta bude i 200 dolara asap. ipak svijet mora ići dalje i ne treba biti pesimist nego tražiti način za borbu (moja firma posluje solidno i dalje, uči nas odgovornosti kao i ranije, i što ja više mogu u poslu)
2. moj način bome više i nije očekivanje da će sve u idućih mjesec dana gore, dapače, mislio sam u psoljednje vrijeme kupujem na donjim razinama (FRNK, ADRS), ali bome, ako može i još niže, samo neka dere – ja držim ali više ne kupujem – ionako sam planirao ULAGATI, a ne preprodavati / šibicarirti – bez dosad uloženog mogu, ali baš da dalje idem u hepi lajn – ne v mom vinogradu…
3. pazi ovo, pod tri se vraćam na 1. – apsolutno sam oduševljen medijskom hajkom na minuse po svijetu – zbog čega, jer stvari poskupljuju, ali što poskupljuje / postaje nedostupnije, a da se ne bi moglo racionalizirati u svrhu razvoja (autoindustrija – OK, energija – pa gasi svjetlo i obuci vestu zimi u svom stanu mamlaze, gorivo – bicikl Tesla, vjeruj mi manje buš kunul v kolonama). Sve ‘m ja to srezal, al ot turizma ne odustajem – upravo se vratio z mini brejka i cerim se svojim " ZSE uzdanicama" – sad buju dečki z košuljom prešli.
4. svima sve najbolje, no sikiriki, al što bi rekli jynx daleko je more

Obećanja pljušte, mi se dobro držimo. Srdačno Vaši

da da, malo me strah cijele ove priće no tko zna. Glavno da je petak danas i da će bar za vikend biti mir. Naša je burza ipak jače roknula nego strane pa valjda ima i više mjesta za koliki – toliki oporavak. Burza se proživljava od ponedjeljka do petka stoga vam svima želim miran i ugodan vikend..a u ponedjeljak vidjet ćemo što ćemo i kako ćemo.
pozdrav

strpljen..spašen Time is on my side


Nekak mi se ne sviđa ovaj preokret, bilo je previše iskrcavanja po najnižim cijenama tako
da ti isti koji su ušli mogu za par dana opet izlazit nisko bez gubitaka i tako još gurat cjenu
dolje. Poslje se dizala cijena sa po meni premalo prometa, no vidjet ćemo daj bože da je ovo
preokret. E sad se pitam do kud ćemo narast pa kad se opet okrene di ćemo onda stati.
Nemremo samo kupovat treba nekad i prodat da se zaradi.

Ne kuzim, tko je usao, tko je izasao? Ovi koji su se iskrcali nisko su usli?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Čemu teorije zavjere i navlačenja fondova. Neki su se ukrcali na dugoročno OK cijenama, ako padne niže kupit će još. Možda Neki kolege misle da će baš svi veliki igrači kupit dionice zadnji dan na dnu, i oni skupa s njima uz promet taj dan od 10 milijardi kuna, i onda ide nezaustavljivi rast

Zar nije moguče da misle da ako se i dogode neki padovi na malom prometu, možda se neće moći skupiti veća količina nekih dionica na tim razinama.


Čemu teorije zavjere i navlačenja fondova. Neki su se ukrcali na dugoročno OK cijenama, ako padne niže kupit će još. Možda Neki kolege misle da će baš svi veliki igrači kupit dionice zadnji dan na dnu, i oni skupa s njima uz promet taj dan od 10 milijardi kuna, i onda ide nezaustavljivi rast

Zar nije moguče da misle da ako se i dogode neki padovi na malom prometu, možda se neće moći skupiti veća količina nekih dionica na tim razinama.

Teorija zavjere je dobra, jer sve mozes jednostavno objasnit, a da ne razmisljas puno. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close