Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma ne mislim
al’ ak’ neko oće prodat po 1198 samo nek se javi na prajvat
[cool]


Mislim da će sutra i cijeli idući tjedan biti dobar za nas dioničare u HR.Puno je to novac a i puno interesa.Mi smo malo tržište i nema dovoljno dionica ( po ovim cijenama ) za sve.Uz to očekujem da će se i iduči tjedan situacija u US i EU stabilizirati (EU m. od 2000 mili i US m. će početi djelovati-to je ogroman novac i države garantiraju ).Konkretno kod nas očekujem da probijemo3200.

kolega,ja opet mislim do oni koji imaju cash mirno čekaju rasplet…a Vi..
mi Vas čekamo na 1750 .. i niti grama više..ali niti manje! [thumbsup]

Još da kapne izvanredna dividendica HT,kak bi dobro došlo…

Po Amerima bi trebali u plus, mada je danas bio, moram priznati, vrlo čudan dan. Nekako su svi lupali po svojem. Totalni raskorak. Europa tako u minus, a mi u plus, a USA futuresi cijelo jutro u zelenom. Niš mi nije baš skroz bistro… Evropćani će najvjerovatnije u plus i samo da mi ne bi kontra njih kak smo danas. Večeras je na forumu sve puno optimista, a jučer su carevali medvjedi . Kad ono mi danas u plus.
Osim toga sad više niti nema oscilacija cijena na nekim imalo dužim periodima (2,3,4 dana). Volatilnost se prelila na unutardnevna trgovanja, a time se samo povećava rizik trgovine. Bez obzira kaj se neki tu hvale daytredanjem i zaradama mislim da je većina obezglavljena.
Meni bi bilo draže kad bi išćekivali izvješća naših firmi i pratili njihove fundamente, nego ovih…
Ali j… ga takvo nam je tržište.


Još da kapne izvanredna dividendica HT,kak bi dobro došlo…

mislim da ste kolega sad pretjerali. =)

..........................................................................................


Još da kapne izvanredna dividendica HT,kak bi dobro došlo…

E, da baba ima ….. bila bi dida!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Gedajući bijeli ponedjeljak i utorak kako su se postavljali visoki startovi na prvim transakcijama u nultoj minuti trgovanja, potpuno isto se dogodilo jučer ali sa negativnim predznakom (2.360) pa prema (2.600).
Onaj tko je pokušao trejdati mogao je samo nakon nastavka trgovanja, npr. INGRA od 133,00 pa do 142,00 ako se u međuvremenu nije prepao, pa izašao na 137,00.
Za male ulagače ostaje raspon od 133,00 do 142,00 kn., tako da to nema veze sa onim raznama prikazanim na ekranu, one su pak rezervirane za tzv. odlikaše.

Molio bih moderatora da prebaciovaj post na temu Komentari trgovanja, naime došlo je do zabune pri postanju! Unaprijed hvala!

No thanks.

Novci ( od INE ) sjeli – PBZ tekući račun!

Gramzivost je jako snažna, neki očekuju cca -33% pada na ove vrijednosti [lol]

Neznam na temelju čega, tvrtke nam pucaju od forme dok im dionice trže za kikiriki.
( Krizni Ameri jučer na +5, Azija u lijepom plusu, EU će danas ruknuti u plus … )
Pad je u prošli petak bio rekordan, ali i rast do utorka, tako da se dalo dobiti i do +62%na pojedinim dionicama od uloženog u svega 2 dana!
Sada su cijene skoro pa opet padanjem nakon dvodnevnih neativnih blokada vraćene u
vrlo povoljno područje (Ne treba zaboraviti da bi Crobi trenutno bio puno niži da su
i Inu vratili na 2000 kn koliko je vrijedila u petak, a koja raste kada se pada i obrnuto [wink] ).

Moguće je da će za nekoliko mjeseci grobeks opet htjeti rušiti, ali će, da bi to napravili, morati pobacati jako puno dionica niz vjetar, a sve se snima ! [cool]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ovako, krenimo ispočetka. Tržište kapitala (usprkos što naše sve firme posluju fenomenalno što nije istina, nikada nisu, samo neke, ali su se pumpale dionice kako se kome sprdnulo) unaprijed očekuje gospodarski rast, ili recesiju. Znači, tržište kapitala unaprijed raste ili pada, a ne počne rasti kada je gospodastvo na vrhuncu, već na kraju recesije ili početka rasta gospodarstva. Isto je i kod recesije, ono pada puno prije no što ona dođe, a kada bude na vrhuncu tada se i tržište okreće uzlaznom putanjom.

Primjer, PTKM, rasla je od 2004. godine (ili već) od nekih 7 kuna kao teški gubitaš. Došla je do 350 kuna ili 50 puta veću cijenu. I tek na savršeno izvješće ove godine počinje sve više padati. Zašto? Zato što se unaprijed računalo s takvim izvješćem i kompletnim oporavkom iste. Ne mislim ništa loše, ali postoji razlozi za ovakav pad pri onakvom izvješću jer PTKM ima jedno od najboljih izvješća na tržištu, ali to je izvješće puno prije anticipirano, puno prije nego što si možemo zamisliti. Naravno, to ne znači da za par godina nećemo gledati možda i duplo veću cijenu od ove, ali će i to tržište unaprijed znati.

Poanta, kratkoročno gore/dolje, kako Ameri kažu, a oni svaki dan govore drugačije. Svo trgovanja u zadnje vrijeme je čista špekulacija i ništa drugo. Kupi prodaj,zaradi izgubi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

evo Picula čeka da vas vrag odnese s tržišta ( vas špekulante ) pa će onda uletiti…………

osim toga kaže da bi najradije uložio u Karoja…….( jer on najviše ulaže u znanje ) …………….pa molim kolegu znanca da pošalje Piculi broj žiro-računa[thumbsup]

usput koristim prigodu da zamolim g.Piculu da mi grad vrati moje novce …..
koje se pacaju na računu grada za plinifikaciju koju nije odradio ( prije nego ih potroši za vlastitu promociju putem goričke tv ) hvala unaprijed

Picula: Kriza će pročistiti tržište od špekulanata
Business.hr
16.10.2008 15:46

Na pitanje u što bi uložio ušteđevinu Tonino Picula, saborski zastupnik SDP-a i gradonačelnik Velike Gorice, odmah nam je odgovorio kako bi "uložio u ljude koji žele stjecati znanje".

No, s obzirom na to da je nas zanimalo njegovo mišljenje o ulaganju na tržištu kapitala, Picula je rekao kako bi ipak pričekao s ulaganjima u dionice dok se tržište ne "pročisti".

"To što se događa na tržištu možda je dobro kako bi se raščistilo od špekulanata i onih koji žele na brzinu zaraditi", smatra Picula.

Picula: Kriza će pročistiti tržište od špekulanataPicula: Kriza će pročistiti tržište od špekulanata. Vođen time, sada bi uložio na tradicionalni način, u banke. Što se tiče tržišta nekretnina Picula smatra da će svakako doći do pada cijena jer su one trenutačno prenapuhane.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

@ Valentine

Misliš li da taj primjer PTKM-a čeka naše velike banke ?
Ja sam svoju lovu izvukao na vrijeme, nedam da je oni okreću, dok je meni papa inflacija …

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Novci ( od INE ) sjeli – PBZ tekući račun!

– novci od INE nisu sjeli, morati ću promijeniti banku.
Pozdrav !

@ prinos

Naravno da vrijedi i za banke. Zašto cijena dionice pada kada su izvješća najbolja do sada, upravo zato što su anticipirana unaprijed i za sada očekuju slabljenje u budućnosti, tako su to objašnjavali najbolji.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Danas u poslovnom – HT ima 6 milijardi kuna keša na računu (potvrdio član uprave Czapran). Razmatraju se sve opcije – na vrijeme ćemo obavijestiti dioničare.

New Report

Close