Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi skupa navikli smo na prilično velike prinose pa korekciju ili stagnaciju više nitko ni ne spominje. Rast koji nas je zahvatio već početkom ove godine po mom uvjerenju možemo zahvaliti neprekidnom prilivu novih sredstava u investicijske fondove. Ljudi poneseni svakodnevnim bombardiranjem u javnosti velikim prinosima štednju prebacuju u investiciju. Taj proces, unatoč svemu još je na samom početku. U takvoj situaciji poletjele su i lastavice ali ima podosta i purana koje je vjetar podigao prilično visoko. Po meni, ulazimo u razdoblje nervozne trgovine zbog nadolazećih FI. Mnogi purani neće izdržati pritisak, dok će FI pažnju investitora skrenuti na one dionice kojima će rezultati biti novi vjetar u krila. Već po rezultatima 3Q da se naslutiti o kojim se dionicama radi. Iz ovih razloga valja biti oprezan i uhvatiti se kalkulatora i fundamenata a kloniti se euforičnog trgovanja, jer naše je tržište ušlo u fazu kada će greške biti bolne.

Hvala na upozorenju dobri čovječe, možeš li isto prenijeti i na onaj drugi forum, pa da bombardiranje počne što prije za nas laike.


Svi skupa navikli smo na prilično velike prinose pa korekciju ili stagnaciju više nitko ni ne spominje. Rast koji nas je zahvatio već početkom ove godine po mom uvjerenju možemo zahvaliti neprekidnom prilivu novih sredstava u investicijske fondove. Ljudi poneseni svakodnevnim bombardiranjem u javnosti velikim prinosima štednju prebacuju u investiciju. Taj proces, unatoč svemu još je na samom početku. U takvoj situaciji poletjele su i lastavice ali ima podosta i purana koje je vjetar podigao prilično visoko. Po meni, ulazimo u razdoblje nervozne trgovine zbog nadolazećih FI. Mnogi purani neće izdržati pritisak, dok će FI pažnju investitora skrenuti na one dionice kojima će rezultati biti novi vjetar u krila. Već po rezultatima 3Q da se naslutiti o kojim se dionicama radi. Iz ovih razloga valja biti oprezan i uhvatiti se kalkulatora i fundamenata a kloniti se euforičnog trgovanja, jer naše je tržište ušlo u fazu kada će greške biti bolne.

Kako bi po Vama moglo tržište reagirati na pozitivna izvješća firmi koji su dugogodišnji gubitnici?Da li se tu mogu očekivati veći prinosi ili možda suprotni trend?
Hvala na odgovoru

Novac je kisik burze!


Mnogi purani neće izdržati pritisak, dok će FI pažnju investitora skrenuti na one dionice kojima će rezultati biti novi vjetar u krila. Već po rezultatima 3Q da se naslutiti o kojim se dionicama radi. Iz ovih razloga valja biti oprezan i uhvatiti se kalkulatora i fundamenata a kloniti se euforičnog trgovanja, jer naše je tržište ušlo u fazu kada će greške biti bolne.

Problem je u tome sto korekcija ne pita dal si puran ili lastavica, kad trziste krene dolje rusi se i staro i mlado hehe, zato pustite se kalkulatora a prihvatite pacemakera hehehe

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

U zadnje vrijeme ima puno ozonskih rupa,ove su Bogom dane za dokup,odnos CEBA R-A-CEBA P-A,pa odnos između VABE I SNBA,VABA je 650,SNBA je 415,to je diskont od 50%,sve je teže kočiti Slatinsku,nesrazmjer je prevelik među bankama.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT


stock: ” Svi skupa navikli smo na prilično velike prinose pa korekciju ili stagnaciju više nitko ni ne spominje. Rast koji nas je zahvatio već početkom ove godine po mom uvjerenju možemo zahvaliti neprekidnom prilivu novih sredstava u investicijske fondove. Ljudi poneseni svakodnevnim bombardiranjem u javnosti velikim prinosima štednju prebacuju u investiciju. Taj proces, unatoč svemu još je na samom početku. U takvoj situaciji poletjele su i lastavice ali ima podosta i purana koje je vjetar podigao prilično visoko. Po meni, ulazimo u razdoblje nervozne trgovine zbog nadolazećih FI. Mnogi purani neće izdržati pritisak, dok će FI pažnju investitora skrenuti na one dionice kojima će rezultati biti novi vjetar u krila. Već po rezultatima 3Q da se naslutiti o kojim se dionicama radi. Iz ovih razloga valja biti oprezan i uhvatiti se kalkulatora i fundamenata a kloniti se euforičnog trgovanja, jer naše je tržište ušlo u fazu kada će greške biti bolne. ” Kako bi po Vama moglo tržište reagirati na pozitivna izvješća firmi koji su dugogodišnji gubitnici?Da li se tu mogu očekivati veći prinosi ili možda suprotni trend? Hvala na odgovoru

Pretpostavljam da misliš na DDJH.
Do objave stagnacija i nervozo trgovanje.
ako rezultati budu u skladu s najavama i kako se bude bližila odluka o natječaju, podizanje kvalitete. ali ima dana do tada.


stock: ” Mnogi purani neće izdržati pritisak, dok će FI pažnju investitora skrenuti na one dionice kojima će rezultati biti novi vjetar u krila. Već po rezultatima 3Q da se naslutiti o kojim se dionicama radi. Iz ovih razloga valja biti oprezan i uhvatiti se kalkulatora i fundamenata a kloniti se euforičnog trgovanja, jer naše je tržište ušlo u fazu kada će greške biti bolne. ” Problem je u tome sto korekcija ne pita dal si puran ili lastavica, kad trziste krene dolje rusi se i staro i mlado hehe, zato pustite se kalkulatora a prihvatite pacemakera hehehe

Mislim da do generalne korekcije tržišta neće doći. Očekujem selektivne potrese kod onih dionica kod kojih se cijena podizala stihijski i bez prave podloge u poslovanju i FI


Očekujem selektivne potrese kod onih dionica kod kojih se cijena podizala stihijski i bez prave podloge u poslovanju i FI

I koje su dosta preko BV,na nekima se to već počelo događati…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Mislim da do generalne korekcije tržišta neće doći. Očekujem selektivne potrese kod onih dionica kod kojih se cijena podizala stihijski i bez prave podloge u poslovanju i FI

I ja sam mislio da ce danas biti lijepo vrijeme al me zahebalo hehehe, a sjecam se da sam prosle godine u cetvrtom mjesecu razmisljao slicno kao ti… korekcija je bila kratka ali opsezna, a spasila nas je Pliva, odnosno Actavis nakon sto je iskrcao milijardicu

p.s. nadajmo se da ce nas ovaj puta spasiti MOL ili penzici hehe

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Sve krivo, nitko nas ne spašava niti će nas spašavati. Ima velik priljev novca, dio novca od INE se vraća na tržište, sve u svemu nije tako loše. Bitno je ne kupiti dionicu na vrhu.


Sve krivo, nitko nas ne spašava niti će nas spašavati. Ima velik priljev novca, dio novca od INE se vraća na tržište, sve u svemu nije tako loše. Bitno je ne kupiti dionicu na vrhu.

He,he lijepo zvuči,ali gdje je vrh???

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


He,he lijepo zvuči,ali gdje je vrh???

Bog će ga znati, ali kao što i sam kažeš dobro zvuči.

Recimo ako si kupio Đuru po 173 kune prije par mjeseci tek si sad izašao iz “gubitka”, na to sam mislio. U konačnici nisi izgubio ali si čekao, a mogao si kupovati po 145 kuna.

New Report

Close