Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ljudi pa kakva sada tuga,pa Crobex je u plusu 8,5 %. Što vam je? [yawn]

po nekima bi trebali za 2 dana stići DJI, a za one skromnije barem DAX
[/quote]

Stići ćemo mi i njih,što je nama jedan DJI. [lol]
[/quote]

danas bi se trebali zalijepiti za Nikicu, da nas šlepa [thumbsup]

Ja ne vjerujem da će biti velike korekcije prije love iz INE,još par dana,jer ih dosta čeka lovu da uđe u dionice,pa će još dva-tri dana biti ovakvog dizanja cijene. Pa ne mogu dozvoliti fondovi da obični smrtnici kupuju po ovim cijenama,zato će još dizati,a kada stigne lova,onda bi moglo doći do lagane korekcije. Moje mišljenje. [cool]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

meni maloo ovo smudi…
zasto su veliki nalozi na prodaji i svi vidljivi svekolikom pucanstvu…
cini se da se namjerno stopa rast…

baš tako tigre, i ja mislim da se namjerno štopa rast, ne baš koliko bi se moglo ali toliko koliko "im" paše zbog neke njihove pitajbogakakve računice.

strpljen..spašen Time is on my side

Je Aliene od sutra slijedi oštra korekcija malo sutra !!!!!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Tko zna kaj bu do petka i nakon..ja da drmam ovom prcijom, (uz uvijet da svijet ne pocne ronit) napuco bi cijene jos 50% UP i onda prodavao te dionice ekipi koja se prvi put susrece s burzom. Ovo kupio Inu i drzao do preuzimanja, ne brojim. I onda mic po mic kad se otupi ostrica svjeze love, poceo po bidu udarat i vratio pricu na otprije par dana i tu se onda na miru krcao.
No, scenarija je mnogo, bumo vidli kaj bu. Ovo s vidljivim vlikim nalozima na prodaji ne ide u prilog mojoj teoriji.

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Nema šanse da sutrašnje cijene na otvaranju nisu bar 15 % veće od današnjih zaključnih !!!
Prema tome………

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Pa mora se štopati rast,ne može sad svaki dan po 15% gore..na što bi to ličilo..ono je bio slom burze ..a kako bi to onda nazvali…nema riječi za to..hehe

Kardume legendo………. [thumbsup]

Kardum: Volatilno tržište je uvijek raj za špekulante
Branka Suvajac
branka.suvajacatcharbusiness.hr 14.10.2008 13:27

Željko Kardum, glasnogovornik Zagrebačke burze, komentirajući u razgovoru za Business.hr raspoloženje na tržištu, kazao je kako "je svima jasno da se dio pozitivnog raspoloženja indirektno odnosi na administrativne mjere Vlade i HNB-a".

"Sve te mjere nisu direktno utjecale na burzu, nego na opću financijsku sigurnost građana", kaže Kardum, napominjući kako se "direktno od indirektnog nikada ne može u potpunosti odvojiti". Još je jednom napomenuo da je važno znati "da sve to skupa kreira infrastrukturu unutar koje se stvara pozitivno ozračje". S jedne strane tu su, kaže, mjere koje su donijeli Vlada i HNB, a s druge strane mediji izvještavaju o tome kako je u SAD-u i Europi sve krenulo na gore, što kod investitora također stvara određeni psihološki učinak.

"Bitno je naglasiti da smo, čak i u doba najvećih padova, imali veliku likvidnost tržišta. Netko je, znači, i tu prepoznao cijenu po kojoj želi kupiti ili prodati. Tržište je, dakle, i tada imalo dovoljno snage da se održi", kaže Kardum.

Upitan u kolikoj vezi pozitivno ozračje na Zagrebačkoj burzi ima s jučerašnjom objavom Hanfe o osnivanju interventnog fonda, Kardum odgovara: "To je dobra odluka, međutim pitanje je koliko mali ulagači tu kuže o čemu se radi, možda bi im trebalo dodatno pojašnjenje. Oni su čuli samo ‘interventni fond’, no nisam siguran i je li im u potpunosti jasno što to znači. Mislim da je to iskomunicirano napola i da bi bilo dobro da mediji možda dodatno pojasne o čemu se radi, jer radi se o dobroj stvari."

Na pitanje kako komentira tezu da je ovakvo razdoblje na burzama "raj za špekulante", Kardum kaže kako je "volatilnost tržišta uvijek raj za špekulante".

"Svako tržište je raj za špekulante, ali samo iskusni špekulanti mogu zaraditi", odgovara, pa dodaje kako je pitanje mogu li i "mali špekulanti igrati tu igru".

"Ozbiljan je posao baviti se špekulacijama. Poruka malim dioničarima je to da ne treba postupati u panici i ishitreno. Treba dobro promisliti, jer dionice su dugoročno ulaganje, bez obzira na povremene padove i uspone. Ne treba gledati kretanja unutar dva sata, jer trend se do kraja dana lako promijeni. Zato, ponavljam, tomu treba ozbiljno pristupiti i ne donositi ishitreno odluke", poručuje Kardum.

U zaključku dodaje kako je raspoloženje na burzama "sjajno". "Sve je zeleno – od SAD-a, Europe, Hrvatske, indeksi rastu, prometi rastu, sve je u uzlaznom optimističnom trendu i mislim da je stvoreno pozitivno ozračje", uvjerava Kardum.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Je Aliene od sutra slijedi oštra korekcija malo sutra !!!!!

Ja nisam rekao da slijedi ostra korekcija od sutra (ne znam kak si si ti to preveo tak u glavi), vec samo da je tvoja teorija blago receno pogresna.


Tko je danas pogodio na vrhu s prodajom svaka čast. Stanje se normalizira

Dvaput je dvaput u jednom danu [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

INTERVENTNI FOND

"To je dobra odluka, međutim pitanje je koliko mali ulagači tu kuže o čemu se radi, možda bi im trebalo dodatno pojašnjenje. Oni su čuli samo ‘interventni fond’, no nisam siguran i je li im u potpunosti jasno što to znači.

Dali neko zna to laički objasniti ???


meni maloo ovo smudi…
zasto su veliki nalozi na prodaji i svi vidljivi svekolikom pucanstvu…
cini se da se namjerno stopa rast…

Uvertira za Inaše, ček sad kada grune Maminjo po asku 🙂
Neće imati više kaj prodavati, neće nam penzije imati na čemu rasti [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Nema šanse da sutrašnje cijene na otvaranju nisu bar 15 % veće od današnjih zaključnih !!!
Prema tome………

Bice sutra opet blokada ali prema DOLE

Bice sutra opet blokada ali prema DOLE

[lol]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

New Report

Close