Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako crobex opet padne 3200 onda će svi ljudi početi povlačiti lovu iz fondova i burza će krahirati tako da ovo navlačenje crobexa prema 3200 je malo vjerojatno. Zašto:
1. Ljudi će povući lovu iz fondova i više nikad ju neće vratiti na burzu.
2. Mali dioničari će se povući s tržišta-većinom
3. Nastat će velika nelikvidnost burze, jer više se nitko neće usudit ulagati u dionice i na kraju
4.Propast će mirovinski fondovi jer više nitko neće htjeti kupiti njihove dionice
Mislim da si fond menadžeri više ne mogu dopustiti onakav pad ako žele ostati raditi to što rade.

Makar uvijek stoji ona stara: " nikad se ne zna što budućnost nosi"


Margin kredite ne daju i to več prije 2 mjeseca.Uz to su terali ljude da zatvaraju kompletne kredite ( HPB to znam jer su dva moja prijatelja to morali napraviti).Možda daje Poba ali nisam informiran.Ja ne trgujem sa kreditima.Samo nema se više koga izbacivati iz margin kredita.To je još jako mali broj korisnika.Sve su ih pobacali van na 4000-3200 Crobex.

Korekciju sam prošao sa tri lombardna u POBA i u jednom trenutku bio na granici sloma i to crnog
ponedjeljka 14.o4.2008.Još uvijek sam u njima i razmišljam o novom,ali kako sam morao pokriti neke rupe u kućnom buđetu ostvarenu dobit/ukupno gubitak od početka godine od oko 7%/nisam
mogao koristiti za depozit.Međutim,kako sam sklon brzom mjenjanju pozicija/sin mi kaže da sam
transformer/ ipak sam odlučio da ih više ne koristim ,barem ne u POBA,jer njih je nemoguće
dobiti kada gori i kada je dinamično.I zbog toga nastojim ući u malo dugoroćnije pozicije/desetak
dana do maksimalno slijedećeg izvještaja ili odluci o visini dividende/.A daytrading obavljam
preko FINTRADE .Oni su zakon.Od trenutka odluke ,do izvršenja transakcije katkad prođe
manje od jedne/1/ minute,a kod POBA i nekoliko sati.

Međutim,velike opasnosti od masovnih margin caal nema ,jer ima puno manje ovih kredita,a oni koji
su prošli ovu korekciju i ostali, e to su vam najbolji od najboljih jer za to prebroditi trebalo je imati
u prvom redu jake živce.Nažalost,takvi su rijetki.Što je situacija teža ,glava mora bolje funkcionirati.

Evo još samo zadnja poruka da ne davim forum.
Pa svi mi kojiimamo dionice i imamo vremena čekati do kraja godine ili duže…..budemo sigurno zaradili dobre pare na ove današnje cijene.Zar se možda i sa ovim ne slažeš Ivo?
Oni koji trguju iz minite u minutu e oni mogu izgubiti il izaraditi.Ali više će njih izgubiti.
Meni je recimo jako drago kad netko zaradi( kao što su neki zaradili na plovidbama,Igh,Ina…) ali doći će i moje dionice na red.I zato mi smetaju takvi likovi kao Ivo koji samo pljuje i nagovara na najgore scenarije.Zar ti misliš da Ledo neće imati senzacionalne rezultate ili Kodt?
Ja trgujem godinama u USA i ne davim nikoga kak i kaj treba tamo kupovati jer to je moja privatna stvar.Zato mislim da treba biti malo tolerantan i ne uživati da netko gubi ili ga navlačiti.Kaj je mama zvalana ručak?

Moje mišljenje da ako će europa i amerika idući tjedan rasti onda ćemo i mi ako će padati onda ćemo i mi. Tako to ide.
Neki američki analitičari su procijenili da je trenutačna fer vrijednost dow jones indeksa oko 12800 bodova, te ako bude više pozitivnih a manje negativnih vijesti idući tjedan mogli bi mi ponovo rast zajedno s amerima..

zanimljivo da najveći udio u hr. dionicama ima az fond čiji je fond menadžer rekao da je naše tržište precijenjeno 30-50%. Ako to nije sukob interesa ne znam što jest.

Čini mi se da kriza nije iza nas….

Oil’s Surge Causing Major Changes in US Economy

Oil’s relentless price rise has pushed U.S. drivers off the road, curbed consumers’ appetite for expensive goods, forced airlines into their deepest cuts in years and threatened car makers with a flood of red ink.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Evo još samo zadnja poruka da ne davim forum.
Pa svi mi kojiimamo dionice i imamo vremena čekati do kraja godine ili duže…..budemo sigurno zaradili dobre pare na ove današnje cijene.Zar se možda i sa ovim ne slažeš Ivo?
Oni koji trguju iz minite u minutu e oni mogu izgubiti il izaraditi.Ali više će njih izgubiti.
Meni je recimo jako drago kad netko zaradi( kao što su neki zaradili na plovidbama,Igh,Ina…) ali doći će i moje dionice na red.I zato mi smetaju takvi likovi kao Ivo koji samo pljuje i nagovara na najgore scenarije.Zar ti misliš da Ledo neće imati senzacionalne rezultate ili Kodt?
Ja trgujem godinama u USA i ne davim nikoga kak i kaj treba tamo kupovati jer to je moja privatna stvar.Zato mislim da treba biti malo tolerantan i ne uživati da netko gubi ili ga navlačiti.Kaj je mama zvalana ručak?

Slažem se sa tobom da će burza opet rasti, pa nisi otkrio Ameriku.
Ali govorim da neće toga biti tako brzo, ove godine sigurno ne, zašto: nema se love ili ti goriva za burzu.
I zašto to govorim, Crobex je isključivo špekulativna burza i nimalo zasnovana na fundamentima, i to kada tad mora puknut i toga ste sami svijesni.

Nama trebaju stranci, nama trebaju lovaši koji će sami napraviti ovaj naš dnevni promet.
Pa kaj stvarno mislite da će "pravi" investitori udarat po ask-u i kupovat igh i slične za 20k?

Ma imat će ledo vrhunske rezultate jer je odlučna firma a vodi je pametan čovjek, ali kaj je je skupa je, a za igh da i ne govorim. Dali je dobit igh take brutalno rasla? Nije pa onda molim lijepo.
Dobit joj se smanjuje a dionica bi trebala rasti?

Naše tržište je plitko tržište zasnovano isključivo na špekulacijama a ne fundamentima, slično kao što je trenutno sa naftom. I radi toga su fondovi isto tako postali špekulanti. A kada se to promijeni onda će biti suza na igh i sličnim.

Jako se puno love izgubilo u financijskoj krizi u svijetu a ona nije gotova.
Sada pitanje: nismo li mi u opasnosti i to ogromnoj ako se kriza nastavi?
Meni se ino dug ne sviđa a samo raste, omjer izvoz uvoz nikada manji, a dug raste, i sada pitanje do kada?

Ma radite kaj hoćete, i dalje me vrijeđajte preko PM, nije problem, moje mišljenje je takvo i takvo ostaje.
Vidjet ćemo kamo ćemo ići i svima sretno.
Ostajem u cashu a vidim da je sve više i više njih koji će ućiniti isto.
Od 2004 croby raste kao da je na steroidima, i nitko se tada nije bunio zašto tako raste, i sada kad malo padne odmah bi tužili sve i svakog jer rast nije nastavljen.

Zapamtite ovu rečenicu:
"doći će uskoro dan kada nakon pada igh i slične neće više rasti, jer ih nitko neće kupovati, a rasti će dionice koje su fundamentalno podcijenjene jer će ih stranci kupovati.
Pozdrav

http://www.seebiz.eu/bih/makroekonomija/hrvatska/nova-regulativa-podigla-vanjski-dug-u-sijecnju-na-33,9-milijarde-eura,14125.html [bye] [bye] [bye]

Nije mi se dalo tražiti novije, ali svejedno i ovo nije malo.

Pitanje na koje lijepo molim kratak odgovor:
Ako se fin kriza nastavi kuda ćemo mi sa ovim dugom?

Moj odgovor je kao i moj nick, u crno ćemo.
A vi se veselite i drukajte up up, pa Vam sretno bilo.

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2008,5,24,eurozona_gospodarstvo,120633.jl [bye] [rolleyes] [bye] [bye]

A kako će tek loše biti kod nas. [cry] [cry]

eh ivek, ti meni uopće nisi jasan.

jesi ti mazohist? ljudi te prostački vrijeđaju a ti s njima dalje raspravljaš. pa valjda ti nije tako stalo da im otvoriš oči i spasiš ih kad su takvi prema tebi!? ja bih na tvom mjestu uživao u tome da svi ti koji me ispsuju ostanu u dionicama i jednom ih prodaju na 2500.

a ne kužim ni koji bi ti bio interes u ovom pisanju, ako ne misliš skoro kupovati, kako kažeš, onda nemaš zašto ni rušiti cijenu po forumu.

nešto tu ne štima.

Gorgija,
pa kaj moj post ruši cijenu dionica?
Od kada i kako?

Nisam znao da sam takav maher!
Malo jesam sado mazo, jer kada me netko vrijeđa jer ga istina boli onda me potiče na još više pisanja, to je razlog, ste zadovoljni?

A možda sam plačen za pisanje od nekih fondova!

Ovdje upišite svoj komentar


Gorgija,
pa kaj moj post ruši cijenu dionica?
Od kada i kako?

Nisam znao da sam takav maher!
Malo jesam sado mazo, jer kada me netko vrijeđa jer ga istina boli onda me potiče na još više pisanja, to je razlog, ste zadovoljni?

A možda sam plačen za pisanje od nekih fondova!


Kolega, shvatili smo te, nemoj više, života ti. Daj da malo dođemo do zraka. Ovo je burza, padova će biti to je normalno, ali ne trebaš to toliko puta naglašavati.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close