Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u skorom sell signalu znaci jos drzati, kupiti, ne razumijem ovaj signal, jos nije, al’ ce biti [lol]

Vrlo jednostavno kolega, promatraj kako većina doživljava recimo današnju pobjedu Tadića.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bio čovjek međed, bik, Panker ili pečeni odojak mislim da mu ne bi trebalo biti u interesu da radikali budu na vlasti u Srbiji. [thumbsup]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Evo kako se diže moral

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Bio čovjek međed, bik, Panker ili pečeni odojak mislim da mu ne bi trebalo biti u interesu da radikali budu na vlasti u Srbiji. [thumbsup]

U zadnje vrijeme mi se čak počinje tvoje pisanje i sviđati.

SAM PROTIV SVIH

Fundamenti su bitni ali ne i najbitniji. Recimo IGH je pravi primjer tome. Radić se cijelo vrijeme šminka, priprema za TV, voli sebe kao nitko drugi i cijena dionice raste, a fundamenti katastrofa, tzv. banana.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Fundamenti su bitni ali ne i najbitniji. Recimo IGH je pravi primjer tome. Radić se cijelo vrijeme šminka, priprema za TV, voli sebe kao nitko drugi i cijena dionice raste, a fundamenti katastrofa, tzv. banana.

druze fundamenti su vise nego ok kod IGH, samo ti to ne razumijes
mogu ti na pvt dati listu dionica koje su u banani i gdje mozes reci da su fund u banani, da ne ispadne da drukam

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Prema ovome

Vaš link

možemo reći ćao radikali ili još bolje zbogom nadam(o) se zauvijek[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Chill: ” Evo baš okrenem na večernji.hr i imam šta vidjeti http://www.vecernji.hr/newsroom/news/international/3078510/index.do Kaj će nam sad dušebriznici od medvjeda? Propao još jedan pokušaj zastrašivanja [tongue] ” E sad SAMO nam ostaje nafta koja bi mogla do 200$, recesija koja je još u zamahu, povlačenje novaca iz OIF-a, loša TA, inflacija, mogućnost kreditne krize u hrvata…itd. No dobro to ćemo sve riješiti, kad tad.[thumbsup]

Ako su nase dijonice po tehnickoj prekupljene i idu dolje di je onda tek nafta barone.
Odavno se zna da je cijena realna oko 50-70 dolara a ostalo su napravi spekulanti (mocni spekulanti).
Ha Barone, zar nije da je i nafa po tvom TA dosta lose…

Je, recesija je u strasnom zamahu u SAD-u gdje GDP ne da nije pao vec je rastao (doduse malo ali je rastao, tako da nema recesije).

U RH samo pijun Mesic laprda o krizi, i Vlada i Rohatinski smiruju sitaciju..

Kreditan krza u Hrvata se nece dogoditi jer ide zaduzenje u Hrvatskoj, kako je rekao Rohatinski, jest dug je dug ali je strukturno bolji.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Bravo blueman, slažem se.

Najveću krizu na našem tržištu kapitala je izazvala erupcija IPO-a koji su isisali lovu te vidna precijenjenost većine dionica. Sada je to prošlost, jedino što me još muči dosta loši FI puno dionica ali treba sačekati kraj godine.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Vipy, valentine ti je P/E guru, nemoj se truditi..
Nazalost zato misli da je HT ako je P/E 10 a IGH 30 da HT mora ici 3X gore..

E pa nemora.

Vidim kolega vi se samo svađate ovdje na forumu, ali sam sa sobom, nigdje nisam spominjao P/E, ali ako vaš baš zanima, opet spominem psihologiju i ono što najviše investitore zanima je FI i spominjani pokazatelji, ali kako ste vi vidno najpametniji na forumu evo nekoliko vaših bisera.

LEDO na 20.000 isplativo
INGRA na 53.000 fenomenalno
ATGR na 935 jeftino
itd. sada se ne mogu sjetitit, bisera koliko želiš

Ako i za godinu dana opet se dostignu ti rezultati nećeš biti u pravu ipak je godina dana puno.[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kretanja globalnog tržišta kapitala

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79298

Vezano za moj prošli komentar na http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=5140

Pitanje za diskusiju je: “Je li vrijednost Crobexa fundamentalno opravdana?”

kako ćemo to znati kad ne znamo koji je npr. P/E crobexa?

inače, DJI fundamentals:
Vaš link
(nije 74,51 kao u onom Fullermoney.com PDFu)

S&P: ima nešto ovdje s njihovih stranica …
Vaš link

UK FTSE
Vaš link
pa na prvi link

kad bi znali metodu po kojoj se računaju, izračunali bi mi i za CROBEX pa da bude usporedivo. ovak mogu samo reći da je P/E CROBEXa između 12 i 25. [huh]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


U RH samo pijun Mesic laprda o krizi, i Vlada i Rohatinski smiruju sitaciju.. Kreditan krza u Hrvata se nece dogoditi jer ide zaduzenje u Hrvatskoj, kako je rekao Rohatinski, jest dug je dug ali je strukturno bolji.

Rohatinski: ‘Financijska kriza prijeti Hrvatskoj’
http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/page/2008/05/08/0331006.html
‘Upravo na tom području prijeti i potencijalno najveća opasnost ako bi se financijska kriza u svijetu značajnije odrazila na uvjete kreditiranja, odnosno u ekstremnom slučaju na neto povlačenje kapitala iz zemlje’, upozorio je Rohatinski i poručio da bi u tom slučaju HNB intervenirao svim raspoloživim sredstvima održavajući eksternu likvidnost i sprječavajući ‘credit crunch’ u zemlji.

New Report

Close