Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Loše raspoloženje šire ‘marginaši’

Nakon crnog ponedjeljka na Zagrebačkoj burzi teško je odmah očekivati smirivanje tržišta, pa je većina analitičara oprezna u svojim procjenama daljnjeg smjera kretanja cijena dionica

Od 12 analitičara koji sudjeluju u Hininoj anketi njih polovina očekuje danas stagnaciju Crobex indeksa, četvoro nastavak njegova pada, a dvoje oporavak. Crobex je jučer pao 5,69 posto, što je njegov najveći dnevni pad od 2003. godine, te je zaključio trgovanje na 3.265 bodova, najnižoj razini u zadnjih 15 mjeseci.

“Nakon jučerašnjeg vrlo negativnog raspoloženja, mislim da će i jutros na burzi prevladavati isto raspoloženje uglavnom zbog ‘marginaša’, no poslijepodne bi moglo uslijediti zatišje i oporavak”, kaže Saša Vakula, investicijski savjetnik u Argus vrijednosnicama. U Hininoj anketi većina analitičara ukazuje da je glavni razlog jučerašnje oštre korekcije cijena bila masovna likvidacija margin kredita. Slažu se i da Braniteljski fond, odnosno istek lock-up razdoblja za prodaju udjela nije imao utjecaja na rasprodaje. “S obzirom da nemaju rizik margin kredita, neki klijenti nisu u panici. Odlučili su jedan dio svoje štednje uložiti u tržište kapitala, pa sada strpljivo čekaju na oporavak tržišta. Ovo su normalna ciklička kretanja na tržištu – nakon pada slijedi rast”, ističe Vakula.

Kako ističu pojedini analitičari u Hininoj anketi, trenutno na Zagrebačkoj burzi vlada neselektivna rasprodaja dionica. Pritom je na nešto većem udaru prodaja građevinski sektor. Jučer je dionica Ingre potonula gotovo 13 posto, a Instituta građevinarstva Hrvatske za više od 10 posto. Taj je sektor tijekom prošle godine ostvario iznimno visoke stope rasta cijena dionica, a sada je pogođen korekcijom i pod stalnim je pritiskom prodavatelja, ukazuju analitičari. Drže da bi u nešto većem fokusu tržišta danas mogla biti dionica T-HT-a, s obzirom da je jučer izostala navala branitelja na iskup udjela u Braniteljskom fondu. Osim toga, istječu zadnji dani za kupovinu dionice T-HT-a kako bi se ostvarilo pravo na isplatu dividende.

Najavu BiH Vlade o skorašnjoj privatizaciji lokalnog telekom operatera HT Mostar analitičari Hypo Alpe Adria banke smatraju dobrom prilikom T-HT-u za povećanje njegovog udjela u toj kompaniji s trenutnih 39,1 posto. Sa svjetskih tržišta danas stižu nešto bolje vijesti nego jučer. Vodeći indeksi na Wall Streetu u ponedjeljak su tek blago pali, ponajviše zbog neočekivanog gubitka Wachovia banke koji je izazvao pad cijena dionica u financijskom sektoru. No, na Tokijskoj burzi Nikkei indeks porastao je danas 0,6 posto, a i europske burze su na početku današnjeg trgovanja u plusu. (H)
15.4.2008 10

NE ŠIRE SAMO MARGINAŠI VEĆ NJIHOVA POHLEPA , I ONO ŠTA SU NAPRAVILI OD OVE BURE CIJELI K……, NEKA VIŠE ODU.


Branitelji prodajom potopili Crobex Autor N. Sever Šeni, K. Herega, D. Plantak, M. Divjak, I. Šimić Foto: Kristina Štedul Fabac Čekati da dionice porastu? Da se Fond ne ugasi? Ma molim vas! A tko će ugasiti elementarnu nepogodu u mome džepu? Ja prodajem jer nemam za kruh – ljutit i prilično nervozan govori hrvatski branitelj koji je e zasad ne namjerava prodati. Čekat će, kaže, godinu ili dvije i nada se da će mu se čekanje isplatiti.zamolio za diskreciju i predstavio se kao Damir.

Sasvim drugačiji tekst u Jutarnjem; nema gužvi, nikakve panike…..
Večernji je inače postao novina u kojoj se tiska najviše “naručenih” tekstova!

-1.35 CROBEX


Branitelji prodajom potopili Crobex
Autor N. Sever Šeni, K. Herega, D. Plantak, M. Divjak, I. Šimić

Foto: Kristina Štedul Fabac

Čekati da dionice porastu? Da se Fond ne ugasi? Ma molim vas! A tko će ugasiti elementarnu nepogodu u mome džepu? Ja prodajem jer nemam za kruh – ljutit i prilično nervozan govori hrvatski branitelj koji je e zasad ne namjerava prodati. Čekat će, kaže, godinu ili dvije i nada se da će mu se čekanje isplatiti.zamolio za diskreciju i predstavio se kao Damir. U Fini u zagrebačkoj Vukovarskoj ulici danas je predao zahtjev za prodaju udjela. Zadovoljan je i s “tih par tisuća kuna” kad nema više.

Prvi dan braniteljskog raspolaganja udjelima u Fondu potopio je, naime, Zagrebačku burzu. Padala je većina dionica, a ne samo Ina i HT, kojima raspolaže Fond. Kolika je danas bila vrijednost jednog udjela znat će se tek danas, ali stručnjaci se boje da će biti daleko ispod 587,83 kune, koliko je udjel vrijedio u petak.

Sramota za branitelje
Gotovo identične priče danas su se mogle čuti u većini poslovnica Fine i Erste banke, gdje su prodavani udjeli.
– Ovo je sramota. Ogorčen sam činjenicom da je Hrvatsku u ratu branilo 500.000 ljudi. Pa gdje su oni tada bili? – ljutito nam je rekao Goran Mihaljević dok je čekao red u polupraznoj poslovnici Fine.

Ogorčen je i Božidar Muha. Volio bi, kaže, da je mogao ispuniti želje ministrice Kosor i ne prodati svoj udio, ali s minimalnim primanjima i velikim minusom na računu morao je prodati svoj udio iz Fonda.

– Vjerujem da će cijena dionica pasti za nekoliko mjeseci i bolje mi je da sada prodam jer mi se ne isplati čekati. Uzet ću te 2794 kune da bar malo izađem iz minusa – dodao je Muha.
Pozitivniji je bio Ivan Bertagnin, koji je rekao da dionice neće još prodavati te da nikako ne želi Fond dovoditi u pitanje.

Na šalterima za prodaju udjela u varaždinskoj Fini danas je bilo živo. Zainteresirani branitelji cijelo su vrijeme podnosili zahtjeve za prodaju. Braniteljica koja je željela ostati anonimna odlučila se, kaže, na prodaju kako bi riješila stare kredite.

– Zadovoljan sam što sam to riješio. Novac će mi sjesti na tekući račun 18. lipnja ove godine. Njime planiram urediti kupaonicu i još neke stvari po kući – kazao je Tadija Prskalo iz Beretinca.

‘To je manipulacija!’
Branitelji iz Istre danas su od jutra opsjedali poslovnicu Fine. Poveći redovi na šalterima mogli su se vidjeti od osam do devet i pol ujutro. Ipak, dio branitelja odlučio je udjele zadržati.

– To je samo manipulacija nama. Dali su nam udjele da nas potom pokradu. Iako imam 30 udjela, na njima ne mogu ništa zaraditi jer će im vrijednost nakon 60 dana zasigurno drastično pasti. Sve su to samo prijevare i političke malverzacije. Da zbog ovakvog lopovluka čekam red u Fini kao da se brašno dijeli besplatno, ne pada mi na pamet. Neka se bogati i dalje bogate – kazao je branitelj Josip Vukić.

– Novac koji bih sada zaradio ne bi mi pomogao da riješim financijsku situaciju. Kad cijena udjela poraste, neka moja djeca odluče što će učiniti s njima. Ako smo se financijski uspjeli snaći do sada, snalazit ćemo se i u budućnosti – zaključuje branitelj koji je želio ostati anoniman.

Ni u Kninu nije bilo većih gužvi. Četrdesetosmogodišnji branitelj Željko Hrkač udjel

NAJBOLJE DA SVALIMO NA ANŠE JADNE BRANITELJE KRIVICU JER SU GLADNI, A ONI NAM DALI MOGUĆNOST DA DANAS TRGUJEMO NA OVOJ BURZI. OVO JE SRAMOTAN NaSLOV VEČERNJEG LISTA.
PRODAJU I PRODAVATI ĆE DALJE

Moj komentar…………..Ovo je pisala hrpa nepismenjaka, pa ovo je prestrašno tko sve piše u novinama, a tko to tek lektorira……

ako ovo nije dno onda se dame i gospođo vidimo i čujemo za cca otprilike oko 1 godine
pozdrav u svakom slučaju
i sretno

Postanite Eu-robovi

Danas ćemo uz pad dionica na svim temama uživati u napisima kolege dodda.Sve mu nešto kao žao branitelja al prenosi i potiče svaku iole lošiju vijest.[rolleyes]


ako ovo nije dno onda se dame i gospođo vidimo i čujemo za cca otprilike oko 1 godine
pozdrav u svakom slučaju
i sretno

nije ti to dno barem do 3000 idemo.
dobro su govorili iz AZ fonda , naše tržište je precijenjeno 50% i to su rekli kada je crobex bio na 5500,
što bi znčilo po njima da bi trebo na 2750 , ali mislim da je 3000 ipak dno dna.
ne samo da su ovi gore nepismeni nego su go..a od ljudi kada pljuju po braniteljima


Danas ćemo uz pad dionica na svim temama uživati u napisima kolege dodda.Sve mu nešto kao žao branitelja al prenosi i potiče svaku iole lošiju vijest.[rolleyes]

čuj meni je uijelk njih žao kada ih se povlači da su za nšto krivi.
a ja prenosim samo ono šta i svi drugi mogu pročitati samo šta dodajem i svoj komentar

doodd:

Branitelji prodajom potopili Crobex
Autor N. Sever Šeni, K. Herega, D. Plantak, M. Divjak, I. Šimić

Foto: Kristina Štedul Fabac

Čekati da dionice porastu? Da se Fond ne ugasi? Ma molim vas! A tko će ugasiti elementarnu nepogodu u mome džepu? Ja prodajem jer nemam za kruh – ljutit i prilično nervozan govori hrvatski branitelj koji je e zasad ne namjerava prodati. Čekat će, kaže, godinu ili dvije i nada se da će mu se čekanje isplatiti.zamolio za diskreciju i predstavio se kao Damir. U Fini u zagrebačkoj Vukovarskoj ulici danas je predao zahtjev za prodaju udjela. Zadovoljan je i s “tih par tisuća kuna” kad nema više.

Prvi dan braniteljskog raspolaganja udjelima u Fondu potopio je, naime, Zagrebačku burzu. Padala je većina dionica, a ne samo Ina i HT, kojima raspolaže Fond. Kolika je danas bila vrijednost jednog udjela znat će se tek danas, ali stručnjaci se boje da će biti daleko ispod 587,83 kune, koliko je udjel vrijedio u petak.

Sramota za branitelje
Gotovo identične priče danas su se mogle čuti u većini poslovnica Fine i Erste banke, gdje su prodavani udjeli.
– Ovo je sramota. Ogorčen sam činjenicom da je Hrvatsku u ratu branilo 500.000 ljudi. Pa gdje su oni tada bili? – ljutito nam je rekao Goran Mihaljević dok je čekao red u polupraznoj poslovnici Fine.

Ogorčen je i Božidar Muha. Volio bi, kaže, da je mogao ispuniti želje ministrice Kosor i ne prodati svoj udio, ali s minimalnim primanjima i velikim minusom na računu morao je prodati svoj udio iz Fonda.

– Vjerujem da će cijena dionica pasti za nekoliko mjeseci i bolje mi je da sada prodam jer mi se ne isplati čekati. Uzet ću te 2794 kune da bar malo izađem iz minusa – dodao je Muha.
Pozitivniji je bio Ivan Bertagnin, koji je rekao da dionice neće još prodavati te da nikako ne želi Fond dovoditi u pitanje.

Na šalterima za prodaju udjela u varaždinskoj Fini danas je bilo živo. Zainteresirani branitelji cijelo su vrijeme podnosili zahtjeve za prodaju. Braniteljica koja je željela ostati anonimna odlučila se, kaže, na prodaju kako bi riješila stare kredite.

– Zadovoljan sam što sam to riješio. Novac će mi sjesti na tekući račun 18. lipnja ove godine. Njime planiram urediti kupaonicu i još neke stvari po kući – kazao je Tadija Prskalo iz Beretinca.

‘To je manipulacija!’
Branitelji iz Istre danas su od jutra opsjedali poslovnicu Fine. Poveći redovi na šalterima mogli su se vidjeti od osam do devet i pol ujutro. Ipak, dio branitelja odlučio je udjele zadržati.

– To je samo manipulacija nama. Dali su nam udjele da nas potom pokradu. Iako imam 30 udjela, na njima ne mogu ništa zaraditi jer će im vrijednost nakon 60 dana zasigurno drastično pasti. Sve su to samo prijevare i političke malverzacije. Da zbog ovakvog lopovluka čekam red u Fini kao da se brašno dijeli besplatno, ne pada mi na pamet. Neka se bogati i dalje bogate – kazao je branitelj Josip Vukić.

– Novac koji bih sada zaradio ne bi mi pomogao da riješim financijsku situaciju. Kad cijena udjela poraste, neka moja djeca odluče što će učiniti s njima. Ako smo se financijski uspjeli snaći do sada, snalazit ćemo se i u budućnosti – zaključuje branitelj koji je želio ostati anoniman.

Ni u Kninu nije bilo većih gužvi. Četrdesetosmogodišnji branitelj Željko Hrkač udjel

NAJBOLJE DA SVALIMO NA ANŠE JADNE BRANITELJE KRIVICU JER SU GLADNI, A ONI NAM DALI MOGUĆNOST DA DANAS TRGUJEMO NA OVOJ BURZI. OVO JE SRAMOTAN NaSLOV VEČERNJEG LISTA.
PRODAJU I PRODAVATI ĆE DALJE

Moj komentar…………..Ovo je pisala hrpa nepismenjaka, pa ovo je prestrašno tko sve piše u novinama, a tko to tek lektorira……

zna se tko ima utjecaj nad vecernjim

onima koji imaju nesto protiv branitelja preporucam film komsije 2

problem je jedino sa laznim braniteljima, njih bi tribalo streljat

...nije u šoldima sve...


borism: ” ako ovo nije dno onda se dame i gospođo vidimo i čujemo za cca otprilike oko 1 godine pozdrav u svakom slučaju i sretno ” nije ti to dno barem do 3000 idemo. dobro su govorili iz AZ fonda , naše tržište je precijenjeno 50% i to su rekli kada je crobex bio na 5500, što bi znčilo po njima da bi trebo na 2750 , ali mislim da je 3000 ipak dno dna. ne samo da su ovi gore nepismeni nego su go..a od ljudi kada pljuju po braniteljima

Malo brkamo neke stvari,pojedine dionice da,dok s druge strane imamo dionica kojima rast tek slijedi.

neznam, ako ste primjetili naslovnu business-a danas , kako se jure radić čupa damu sve ne ode u vjetar.
doslovno poziva ljude da kupuju dionice igh, sramota .

New Report

Close