Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E sad recite mi da ono pumpanje VIRO-a zadnjih 2 tjedna nije bilo šišanje?
Pogledajmo danas.
VIRO -7,72% [bye] Ne razumijem kako ju mogu toliko zakucati, a dizali su cijenu kad su druge padale.

Evo još malo pa smo na cijenama na kojima sam se ja iskrcavao.

Po nekima, zaboravih reći. [wink]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Koliko ja vidim u sda hpb skrbnički se lagano svakodnevno pomalo nakrcava dionicama a više nitko ni ne prodaje iz prvih 10. Tako da ako se netko iskrcava to su samo male ovćice za šišanje poput tebe


Sjeti me se

pa napisao si koju stranicu prije da si 100% u dionicama [lol]
sad bi ipak volio nize od 3200
ne ide ti ovaj posao, prepusti Baronu/Braunu/Domusu [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Za nevjerovat, (barem meni),
– u svijetu cijena nafte raste,
– rastu cijene naftnih derivata,
– u HR prisutna 3 potencijalna preuzimaća INA-e (OMV, MOL i LukOil) ,
a cijena dionice INA-e pada, šta je inaće u datim uvjetima u svijetu nonsens,
Zar je Vlada uključivo sa managemment iNA-e stvarno toliko nesposobna da u datim uvijetima ne zna poentirat u korist vlasnika (uključivi svi, mali i veliki), i državnih interesa , i slomit ove sitne špekulantske interese u svezi s ovom dionicom

Neka oprosti cjelokupno forumsko tijelo, ali ja ovo nemrem billivit.

P.S. Ljubazno(molim uvažene kolege; Barona, Crnog-Ivu i Tompsona) da se suzdrže od svojih bilo kakvh dobro ili zlonamjernih komentara)


E sad recite mi da ono pumpanje VIRO-a zadnjih 2 tjedna nije bilo šišanje?
Pogledajmo danas.
VIRO -7,72% bye Ne razumijem kako ju mogu toliko zakucati, a dizali su cijenu kad su druge padale.

Evo još malo pa smo na cijenama na kojima sam se ja iskrcavao.

Pogledaj malo bolje kakvi nalozi su prolazi sve po 10 do 20 komada po bidu. A na bidu su se većinom nalazili 100 komada. Drugo promet s virom zadnjih tjedan dana nije ni 5 milji a kada se dizala cijena bio je 10 milji u par dana. Pa sad ti meni objasni to šišanje. Višu su potrošili nego kaj su zaradili. [lol]


Ako nije šišanje nisu trebali tako dizati cijenu, nego sačuvati za spašavanje od pada. Sada su sve ukantali. Ih VIRO.

Ovo mi sve lici na scenario po kojem su mirovinci odlucili opet izmust i ono malo love kaj jos drze u investicijskim fondovima. Ajd da i to prodje pa da vise ne mogu ucjenjivati…

VIVA LA REVOLUCION !!!


Ovo mi sve lici na scenario po kojem su mirovinci odlucili opet izmust i ono malo love kaj jos drze u investicijskim fondovima. Ajd da i to prodje pa da vise ne mogu ucjenjivati…

ma nije to…
ovaj "cirkus" je zbog toga kaj USA pada i cijena nafte obara rekorde.
to su kao "lose" vijesti…
ma trziste mora nekako odreagirati…

mislim, fakat bi bilo glupo da mi idemo gore a burze u svijetu padaju i cijena nafte rusi sve rekorde…

mi smo jednostvano morali ovako odreagirati.


Kupio sam danas Dalekovod po 994. Danas je bio dan za kupnju, sutra mora gore.

Pa i po tehničkoj analizi dalo bi se to zaključiti, jer se danas Crobex u 16 sati lagano dotaknuo donjeg Bolingerovog kanala i s RSI-iem završio ispod 30, točnije na 28, a to je već dobar signal da bi sutra mogli okrenuti prema na gore, vjerovatno ne na samom otvaranju burze, ali tokom dana možda.

U americi zarade firmi padaju. Zbog toga se dionice korigiraju. No one koje dobro posluju ne padaju.


Evo još malo pa smo na cijenama na kojima sam se ja iskrcavao.

A sad bi se ukrcavao, a gdje ti je onda računica, brokerska provizija, da ne kažem i živci, da to uspiješ i nazad kupiti po istim cijenama…zar ti ne bi bilo ipak bolje, da bi čekao u dionicama [huh]

[emo_cool]



Kupio sam danas Dalekovod po 994. Danas je bio dan za kupnju, sutra mora gore.

Pa i po tehničkoj analizi dalo bi se to zaključiti, jer se danas Crobex u 16 sati lagano dotaknuo donjeg Bolingerovog kanala i s RSI-iem završio ispod 30, točnije na 28, a to je već dobar signal da bi sutra mogli okrenuti prema na gore, vjerovatno ne na samom otvaranju burze, ali tokom dana možda.
[/quote]

Pogledaj kako klizi po donjem bollingeru kad pada, tako tjednima. [thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7



ja čekam probijanje obrane na 3200

Ne bus zval Hanfu, Samodola, murju itd ko prosli put kad smo pali na 3200? [wink]
[/quote]

Alkar Alien u sridu!

[thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Evo još malo pa smo na cijenama na kojima sam se ja iskrcavao.

A sad bi se ukrcavao, a gdje ti je onda računica, brokerska provizija, da ne kažem i živci, da to uspiješ i nazad kupiti po istim cijenama…zar ti ne bi bilo ipak bolje, da bi čekao u dionicama [huh]
[/quote]

a kada dođe na tu Baronovu razinu od 3200 ili niže onda istog trena postaje bik jel mu ništa drugo ne preostaje. Kada jednom uđe u poziciju isto kao i svi ovi ostali nazovi medvedi.

Kako trenutno na ZSE ne postoji mogučnost opcijske trgovine i zauzimanja kratke pozicije tako medved na našem tržištu možeš biti sve dok jednom ne kupiš dionicu po pseudo-pristupačnoj cijeni, tog trenutka(kad uđu u poziciju) ako pretpostavimo da su medvedima sve ovce na broju , oni mogu postati samo bikovi odnosno očekivati da će cijena dionice koju su kupili rasti u dogledno vrijeme.

Znači iz svega navedenog svodi se na to da se na forumu piše poput Barona i ostalih iz slijedećih razloga:

a) navijaju da padne do njihove target cijene da kupe po toj cijeni (do tada pišu ovako kako pišu)
b) vole imati mišljenje suprotno većini a zapravo uopće nemaju niti namjeru kupiti dionicu niti trguju njima
c) prirodno imaju problema psihičke prirode pa se to manifestira na ovaj način

Eto tako je to i bit će tako do uvođenja opcijske trgovine, do tada svi mogu biti samo bikovi kad kupe dionicu. Jednom kada uvedu opcije i kad se bude de facto zarađivalo na padu cijene, možda i sam postanem medvjed. Sve ovo sada je k..cu sviranje. I Realbear i Centurion i Ivek i svi ostali.NHF

[smiley] [tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Evo još malo pa smo na cijenama na kojima sam se ja iskrcavao.

A sad bi se ukrcavao, a gdje ti je onda računica, brokerska provizija, da ne kažem i živci, da to uspiješ i nazad kupiti po istim cijenama…zar ti ne bi bilo ipak bolje, da bi čekao u dionicama [huh]
[/quote]

a kada dođe na tu Baronovu razinu od 3200 ili niže onda istog trena postaje bik jel mu ništa drugo ne preostaje. Kada jednom uđe u poziciju isto kao i svi ovi ostali nazovi medvedi.

Kako trenutno na ZSE ne postoji mogučnost opcijske trgovine i zauzimanja kratke pozicije tako medved na našem tržištu možeš biti sve dok jednom ne kupiš dionicu po pseudo-pristupačnoj cijeni, tog trenutka(kad uđu u poziciju) ako pretpostavimo da su medvedima sve ovce na broju , oni mogu postati samo bikovi odnosno očekivati da će cijena dionice koju su kupili rasti u dogledno vrijeme.

Znači iz svega navedenog svodi se na to da se na forumu piše poput Barona i ostalih iz slijedećih razloga:

a) navijaju da padne do njihove target cijene da kupe po toj cijeni (do tada pišu ovako kako pišu)
b) vole imati mišljenje suprotno većini a zapravo uopće nemaju niti namjeru kupiti dionicu niti trguju njima
c) prirodno imaju problema psihičke prirode pa se to manifestira na ovaj način

Eto tako je to i bit će tako do uvođenja opcijske trgovine, do tada svi mogu biti samo bikovi kad kupe dionicu. Jednom kada uvedu opcije i kad se bude de facto zarađivalo na padu cijene, možda i sam postanem medvjed. Sve ovo sada je k..cu sviranje. I Realbear i Centurion i Ivek i svi ostali.NHF

[smiley] [tongue]
[/quote]

Dobar pristup, ali na kraju totalni promašaj.
I jedno si zaboravio, FONDOVI vode igru, a ne mi koji postamo na forumu.

P.S. Na tvoju žalost nemam problema psihičkih, ali znam jednog jako dobrog doktora za takve.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


ja čekam probijanje obrane na 3200

kome je uopće bitnodi ti čekaš….!?

New Report

Close