Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OPORTUNIST, 13.04.2008. u 09:39
ivek123:
” sava: ” Ali isto tako Dioki bi konac godine mogao dočekati na 1000kn! ” Teoretski da. Mozda i 5000. Prakticno – cisto sumnjam.

Ukoliko Dioki tijekom ove godine ( zbog objave o lokaciji za LNG terminal, a i ne samo radi toga), ne odradi veliki rast , onda stvarno ne vidim ni jednu drugu dionicu koja je to u stanju.

Vaš link

Nije sve tako sivo.....

Dobrih vijesti praktično uopće nema, koliko god se neki trudili to drukčije prikazati….
Najteže je sebi priznati da nisi u pravu i konačno izaći iz hartija od vrednosti…..[bye]
Ima vremena za ponovni ulazak…nema brige.

Nije sve tako sivo.....


sava: ” Ali isto tako Dioki bi konac godine mogao dočekati na 1000kn! ” Teoretski da. Mozda i 5000. Prakticno – cisto sumnjam.

Evo ovdje si pokazao kakav si ti igrač. Ja sam rekao 1000kn jer to velika većina ulagača i očekuje, a ti lupiš nebulozu od 5000kn. A tumačiti će se kao ” Ivek je rekao možda 5000kn…..postoji rizik ali dobit je ogromna, valja uložiti….” Eto tako to kreće. Glede tvog povlačenja s foruma, tvoju ulogu je preuzela HANFA i Samodol… U nekom slijedećem Samodolovom istupu očekujem izjavu sličnu ovoj …..” Trebali ste slušati Ivek123. Taj lik Vam je sve rekao što slijedi…..trebali ste slijediti negove upute”

Prema mojoj subjektivnoj procjeni trenutno “gebemo po dnu”, toliko jako da bi i gluhi mogli čuti. Ne čuju samo veliki strašljivci i špekulanti jeftinog dokupa ( koji su po vokaciji pesimisti jer se permanentno nadaju da može još niže, te nikako ne mogu odrediti dno i u pravilu kasne).


Prema mojoj subjektivnoj procjeni trenutno “gebemo po dnu”, toliko jako da bi i gluhi mogli čuti. Ne čuju samo veliki strašljivci i špekulanti jeftinog dokupa ( koji su po vokaciji pesimisti jer se permanentno nadaju da može još niže, te nikako ne mogu odrediti dno i u pravilu kasne).

Treba nam OKIDAČ za okomiti rast! Ne znam zašto Vlada čeka s očitovanjem…..
Dobro pročitati ovaj tekst i donijeti vlastiti sud….Na ovim investicijama se očekuju ulaganja od preko 80 milijardi kuna…..

sava:

OPORTUNIST, 13.04.2008. u 10:53
Treba nam OKIDAČ za okomiti rast! Ne znam zašto Vlada čeka s očitovanjem…..
Dobro pročitati ovaj tekst i donijeti vlastiti sud….Na ovim investicijama se očekuju ulaganja od preko 80 milijardi kuna…..

Dokumenti u privitku: LOKALNI POTENCIJAL CIVILNOG DRUSTVA U IZGRADNJI TERMINALA ZA UPP.pdf (387,95 KB, preuzeto: 16x)

To su daleko najveća ulaganja u povijesti samostalne Hrvatske , koja će dati gospodarski zamah široj gospodarskoj regiji mikrolokacije, a naročito Diokiju kojem je to ogroman “vjetar u leđa”.

Ne znam samo od otkuda ovom iz hanfe smaodolu da je naša burza u zadnjih godinu dana 10% u plusu, očito da je njemu 4200 bodova na dan 1.4 2007 manje od 3461 bod. Bilo bi mu bolje da se primi matematike, a ne da napada novinare i blogere koji govore istinu koja očito nekima podobnima ne odgovara.


samo jos ovo -zar nije to divno da bas sad odlaze s foruma IVEK 123 I BEHOLDER kada je burza srusena u krvi koja lije u potocima ….[lol]

Gle, ako zelite da pisem i dalje moze. Nema frke. Dapace. Inace ne slazem se sa zadnjim dijelom recenice gdje si napisao “burza srusena” kao da je to svrseno. Mislim da nije. Evo ti nekoliko razloga:

– GFI koji su izasli ove godine su dobri sto nije imalo utjecaja na burzu, barem ne previse. Naprotiv burza je nastavila padati samo su se prometi povecali kao sto sam i prije par mjeseci rekao da bi se moglo dogoditi. Postoji vise nego realna mogucnost da ce veliki investitori pricekati mozda cak i GFI za 2008 prije nego sto pocnu agresivnije ulaziti. Razlog – zele vidjeti koji sektori ce najmanje biti pogodjeni krizom u ovoj godini i onda ulagati. Ulaganje u ovom trenu kada je puno upitnika u igri za neke mozda nije najpamentije.

– svijetska kriza jos nije gotova, zapravo outlook je nepoznanica. Koliko ce trajati? Koliko ce biti jaka? Tko ce sve biti pogodjen njome? Kako ce se reflektirati na trzista u razvoju kao sto je nase? Sa kolikom zadrskom mi mozemo ocekivati eventualni udar na gospodarstvo? Da li ce RH moci servisirati vanjski dug? Sto ako ne bude mogla dobiti strane kredite za servisiranje vanjskog duga? Kolike ce biti javne investicije u ovoj godini? Jucer je bilo brdo strajkasa u Zagrebu – da li ce biti socijalnih nemira? Da li ce tecaj kune prema euru ostati na ovim razinama ili ne – ja ocekujem da hoce sigurno do iza ljeta zbog turisticke sezone ali nakon toga tko zna mozda Roha buda prisiljen popustiti ili otici a mozda vise ne bude mogao braniti tecaj?

– BOE je skinuo kamatnu stopu ECB nije – kako ce se stvari odvijati sa EU? Da li ce tamo udariti jaca inflacija ili recesija? Ako da, hocemo li mi uvesti tu inflaciju i u kolikoj mjeri? Hoce li EU braniti svoje gospodarstvo na stetu zemalja koje nisu EU (citaj kakve cemo izvozne kvote dobiti)? Ako EU bude u recesiji i inflaciji kako ce se to odraziti na turizam a samim time i na drzavni proracun i opet servisiranje vanjskog duga?

– BF krece od ponedjeljka. Sto znaci odgoda 60 dana – da pad necemo ocekivati u slijedecem tjednu nego za dva mjeseca? Bez obzira na odgode isplate branitelja da li ce BF isisati likvidnost sa ostalih dionica da bi se branio HT i INA? Kako ce stajati HT nakon T-3 datuma, koliko ce to povuci i da li ce povuci Grobex dolje? Ako povuce Grobex prema dolje da li ce na padu indexa biti povucene i ostale dionice? Neki tvrde da je trziste fundamentalno podcijenjeno – racunajete malo ili prikupite izvjesca raznih brokerskih kuca sa multiplama – meni se ne cini da je to bas tako podcijenjeno kako se zeli stvoriti slika. Tko misli da je jeftino neka kupuje, nitko mu ne brani.

– meni osobno sastanak u petak na ZSE govori da je stvar izmakla kontroli i da se pokusava nagovoriti male ulagace da pocnu spasavati trziste. Namjere su mozda plemenite ali ja osobno cisto sumnjam i ne mislim podmazivati vrat “debeloj guski”. Oni koji su zakuhali neka vade kestenje iz vatre. Samodol je malo izgubio kompas i kao u najgorem komunizmu pokusava uvesti defakto VERBALNI DELIKT. Pravo na misljenje se ukida. Pokusava se uvesti stroga kontrola informacija sto je sve samo ne transparentno. Hanfa je svojim regulativnim mjerama zapravo napravila kaos na trzistu i sada su svi krivi osim njih koji zele postati jos represivniji. Svi ulagaci bi morali imati transparentnu i pravodobnu informaciju ako stavljaju novac na trziste a sada se odjednom proglasava drzavnom tajnom stanje u BF i taj fond radi po specijalnim represivnim pravilima!!! Sramota i kriminal.

skype - ivek1234

Ovo su samo neka pitanja koja mi se motaju po glavi i prema kojima mi se trenutno ulaganje cini vrlo nesigurnim – barem za moj ukus.

Neka mi netko odgovori argumentirano zbog cega misli da je kraj pada i zbog cega misli da se u dogledno vrijeme moze ocekivati rast? Tko ce dici trziste i kojim sredstvima? Jednostavno ne vidim odgovore na masu pitanja. A u kladionicu ne idem. Znao sam da ce se krivo i pretenciozno interpretirati najava mojeg povlacenja sa foruma. Evo vam gore gomila otvorenih pitanja pa neka netko da argumentirane odgovore. Ja ih trazim vec neko vrijeme ali ih ne nalazim. Ne zelim biti ni pesimista niti optimista pokusavam samo biti realista.

skype - ivek1234

……….

Mislim da je


u_neznanju: ” samo jos ovo -zar nije to divno da bas sad odlaze s foruma IVEK 123 I BEHOLDER kada je burza srusena u krvi koja lije u potocima ….[lol] ” Gle, ako zelite da pisem i dalje moze. Nema frke. Dapace.

Ne želim da pišeš; tvoji stavovi su kristalno jasni.
Dovoljno je da se povremeno javiš da znamo si još tu među nama!.

Zimzelen veli da nitko ne može predvidjeti kada će cijene vrjednosnih papira ići gore, kao što nitko ni ovaj pad njihovih cijena, koji još uvijek traje, nije mogao predvidjeti. Cijene su prije pada bile visoko i mnogi iskusni igrači su govorili da mora doći do pada, ali nitko nije mogao reći kada će pad započeti, tako i sada isti iskusni igrači vele da su cijene niske i da moraju gore, a kada će se to dogoditi, to isti ne mogu predvidjeti. To je posao za mlade nadobudne fond menadžere. Hajdemo stručnjaci, predviđajte, čeka vas slava. Mi čekamo pare, sa slavom se računi ne mogu plaćati.[thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

New Report

Close