Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Općenito gledajući teško će više biti moguće jeftino kupovati.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Općenito gledajući teško će više biti moguće jeftino kupovati.

ako malo bolje pogledamo na par jačih dionica su dobri prometi s obzirom na stanje tržišta.
ADRS, PLVA, DLKV, RIBA, THNK, PTKM, KOEI, TNPL se solidno trže tako da bi moglo uskoro tu biti porasta.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Collina:

Izgleda da će RIBA brzo poletiti, još se skuplja na ovim razinama

Daj boze, dokupio po 500 neki dan, konacno da mi portfelj pokazuje znakove oporavka … Jel to jucer takodje otislo strasilo sa PBZ-a (1000 komada), skinut sa ask-a ako sam dobro skuzio?

Dobro si vidio. Slikao se frajer neko vrijeme, a onda ga je maca papala [smiley1]

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]


vorda: ” Odnos K/P kod ADRS 1180/68637 ??????? Što se to događa? Pozdrav ” Pad profitabilnih marži? Pad dobiti? Utjecaj konkurencije na duhanski biznis? Redovne dionice – psihološki pristisak? Izleze neki fondovi – jesu li izašli ili još izlaze? Problemi sa pušilicama kad usvojimo direktive EU-a ( cijena itd. ). Srbi neće u CEFTU zbog Adrisa , odnosno carina, pritisak na Hrvatsku da popusti? Cijena Adrisa danas – 438, cijena PBZ danas – 1100 ( odavno sam rekao kolegi nathanučetrd. da će cjenovno PBZ nadmašiti Adris, evo mu sada [smiley1] ) Dovoljno?

Zaboravili ste spomenuti i pozitivne stvari – investicije u turizam, najava prodaje duhanskog djela poduzeća?[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

G. Plavi,
Od dolje navedenih argumenata za konstatno pljuvanje po Adrisu neki nisu točni, a neki od njih su baš suprotno, pozitivni:


” Pad profitabilnih marži? Pad dobiti? – TO NIJE TOČNO! Dobit raste
Utjecaj konkurencije na duhanski biznis? – SUPER, ubrzat će prodaju TDR-a
Redovne dionice – psihološki pristisak? – NEPOTVRĐENA INORMACIJA! Na skupštini je rečeno da ne planiraju izdavanje redovnih
Izleze neki fondovi – jesu li izašli ili još izlaze? –ULAZE NOVI! Pogledajte malo zadnje promete. Pa tko to kupuje, penzići od prodaje INE???
Problemi sa pušilicama kad usvojimo direktive EU-a ( cijena itd. ) – DALEKO JE EU, ali OK. Još jedan argument za prodaju TDR-a.
Srbi neće u CEFTU zbog Adrisa , odnosno carina, pritisak na Hrvatsku da popusti? – HOĆE, HOĆE…taktika. A kad potpišu to je veliki + za Adris.
Cijena Adrisa danas – 438, cijena PBZ danas – 1100 ( odavno sam rekao kolegi nathanučetrd. da će cjenovno PBZ nadmašiti Adris, evo mu sada [smiley1] ) – OK ovo ne treba komentirati
Dovoljno? – DOVOLJNO za rast cijene

[smiley2]

Da, kao što veli Doma-goj ima tu i drugih pozitivnih stvari.

Nije nikakvo pljuvanje ( zašto bi bilo? ) , već samo iznošenje činjenica:


G. Plavi, Od dolje navedenih argumenata za konstatno pljuvanje po Adrisu neki nisu točni, a neki od njih su baš suprotno, pozitivni: plavi: ” ” Pad profitabilnih marži? Pad dobiti? – TO NIJE TOČNO! Dobit raste

2003. – dobit 829 miliona
2004. – dobit 768 miliona
2005. – dobit 476 miliona
2006. istina nadmašit će 2005.

Pad profitabilnih marži.

Utjecaj konkurencije na duhanski biznis? – SUPER, ubrzat će prodaju TDR-a

Tko će prodati kome i za koliko?
Uprava je javno iznjela da u slijedećoj godini računaju sa TDR-om kao sastavnim djelom Adris grupe.

Redovne dionice – psihološki pristisak? – NEPOTVRĐENA INORMACIJA! Na skupštini je rečeno da ne planiraju izdavanje redovnih

Molim? Upravo sam napisao – psihološki pritisak.


Izleze neki fondovi – jesu li izašli ili još izlaze? -ULAZE NOVI! Pogledajte malo zadnje promete. Pa tko to kupuje, penzići od prodaje INE???

Bolje bi ima bilo da ne prodaju INU , ako misle kupiti Adris.
Davno sam pisao da određeni fondovi izlaze , imali smo potvrdu nedavno – Švedi i još neki vjerovatno.
Nigdje nisam napisao da novi ne ulaze.

Problemi sa pušilicama kad usvojimo direktive EU-a ( cijena itd. ) – DALEKO JE EU, ali OK. Još jedan argument za prodaju TDR-a.

Aha, daleko, daleko , iza devet sela , daleko sam ja …….samo što je usvajanje regulativa i zakona upravo ovdje i sada.

Srbi neće u CEFTU zbog Adrisa , odnosno carina, pritisak na Hrvatsku da popusti? – HOĆE, HOĆE…taktika. A kad potpišu to je veliki + za Adris.

Da , ako potpišu i ako pri tome ne dobe tražene ustupke oko carine za duhanske proizvode , što trenutno traže, onda je to slažem se plus za Adris.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

izgleda da nema više jeftinih vinograda za kupiti na INI 🙂


izgleda da nema više jeftinih vinograda za kupiti na INI 🙂

Kolega, samo obratite pažnju na London…To je putokaz…[smiley2]


Nije nikakvo pljuvanje ( zašto bi bilo? ) , već samo iznošenje činjenica

Činjenica ima i dobrih i loših. Vi navodite samo loše (po vama) stvari. Pa šta je to nego prikazivanje nečega u crnom izdanju, ili kratko rečeno: pljuvanje.
Predlažem da prodate 1 dionicu PBZ-a i kupite 2 ADRS-a, dok je to još moguće u tom omjeru.
Tek toliko da prestanete blaćenje dobre firme i dionice.

Cinjenica ima pozitivnih i negativnih samo ih rijetko tko iznosi zajedno ( pa tako i kolega pavarotti u slucaju Petrice zna samo negativne a na Adrisu samo pozitivne – to se u normalnim okolnostima zove pristranost )

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo


Činjenica ima i dobrih i loših. Vi navodite samo loše (po vama) stvari. Pa šta je to nego prikazivanje nečega u crnom izdanju, ili kratko rečeno: pljuvanje. Predlažem da prodate 1 dionicu PBZ-a i kupite 2 ADRS-a, dok je to još moguće u tom omjeru. Tek toliko da prestanete blaćenje dobre firme i dionice.

Ako uzmemo pretpostavku da će PBZ uskoro preko 1200 a Adris:

ADRS-P-A 432,00 435,01 432,00 432,65 432,00 440,90 60 25.959,13 -1,82%

ide prema 400 , znaći 1200 / 400 = 3.

Mogao bih uskoro dobiti 3 Adrisa za jedan PBZ. Ne, i dalje mi je neravnomjeran odnos, ne hvala.

[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Na TNSA jučer 4 komada, danas 14 (i moj skroman prilog u tome) i možda još koja do kraja dana. U ponedjeljak možda opet -10%.
Još se čeka a dno cijene se ne nazire. Prodati se ne može čak i da hoćeš.
Ipak i ovaj problem će na kraju riješiti ponuda i potražnja.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close