Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo da se kolegica ne dopisuje sama sa sobom.
Recite kolegice ivana7, kakvo je vaše viđenje sentimenta tržišta trenutačno?
Meni se čini s obzirom na volumene trgovanja da dolazimo do jedne pat pozicije.
Jedan dugi sideways mi se sve više čini izglednim scenarijom.
Mišljenje?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

U zadnje vrijeme na ovome forumu imamo dvije vrste investitora.
– katastrofičari tipa Ivek, i akcija svi smo mi Ivek ide crobex na 2.500 .
– s druge strane su optimisti, nažalost puno optimista je stradalo u ovoj korekciji s marginima.
– po meni trenutno nije situacija za kredite.
– znači imamo medvjede i bikove, ali bih dodala i jednu posebnu vrstu investitora koji dobro zagađuju ove stranice s svojim drukanjem, a ja ih nazivam majmunima.

– ali u ovim vremenima je istina negdje u sredini, dio u dionicama dio u kešu.
– pa zar stvarno mislite kako ste sposobni uhvatiti dno ili vrh.
– kod nas trenutno imate zbilja dobrih dionica, neke su bolje i od najboljih obveznica,
– a u najžešćim korekcijama se kupuju obveznice zbog svojih prinose.
– i sada umijesto da pišemo tu koje su to dionice bavimo se zbilja krivim temama, a ima i dosta bezveznog svađanja, a ima i jedan majmun koji puno Vas uspješno hvata (u diskusije) na svoje udice.

– evo što ću ja sutra na burzi raditi.
– kao prvo imala sam naporan vikend te ću spavati do dvanajest sati.
– nešto dionica sam prodala, sutra su mi ostale još dvije na prodaji, ali to je samo zbog keša koji mi treba zbog daljnjih kupnji.
– ako vidim kako burza ide gore, sigurno ću nešto kupiti.
– u suprotnom ako budemo padali još nešto ću prodati, što ? trenutno nemam pojma.
– ovakav način rada mi se je pokazao zbilja uspiješnim,
– te Vam svima preporučujem probajte i Vi nešto zaraditi na burzi umjesto što se svađate.
Pozdrav i ugodno trgovanje, a pak za neke specijalce, ugodno čekanje crobexa na 2.500 !!!!!


Evo da se kolegica ne dopisuje sama sa sobom.
Recite kolegice ivana7, kakvo je vaše viđenje sentimenta tržišta trenutačno?
Meni se čini s obzirom na volumene trgovanja da dolazimo do jedne pat pozicije.
Jedan dugi sideways mi se sve više čini izglednim scenarijom.
Mišljenje?

– ovdje je radni svijet koji mora ujutro ići na posao.
– mislim kako o dionicama i novcu noću sanjaju.
– a na Vaše pitanje sam i bez Vašeg posta u prethodnom odgovorila gotovo na sve.

– stalno praćenje burze može Vas dovesti i do krivih zaključaka.
– po meni su najopasnije prve jutarnje kupnje jer još ne znamo u kome smjeru će tržište.
– i još sam primjetila jednu stvar, dionice su uvijek najjeftinije između 12 i 13 sati,
– upravo kada se ja dižem, a tada mogu dobro i proučiti trend.
Pozdrav !

Evo da se i ja uključim malo u diskusiju.

Drago mi je da je Petrov počeo spominjati NESELEKTIVAN oporavak dionica, to se ni meni nimalo ne sviđa – svaka čast!

Nek se svatko zapita koje su dionice precijenjene a koje podcijenjene, pa nek na temelju toga o istima donosi odluku da li lupat po asku ili po bidu.

Ja konkretno momentalno razmišljam o svojim dionicama :

ATPL i JDPL – drybulk brodari po svim analizama PODCIJENJENI U ODNOSU NA SVJETSKE BRODARE! BDI indeks vozarina je opet iznad 10.000, a prema svim priznatim analitičarima i autoritetima ove će godine potući sve rekorde. što se tiče fundamenata, forward P/E ATPL za ovu godinu je cca 5, dok se JDPL trenutno trži na samo 0,7 booka – halo?!?

HT – sve procjene su govorile da je realna vrijednost 380 kuna a sad na burzi košta 100 kuna manje – sjetite se kako smo svi navaljivali kad je bio IPO a sad kad je cijena na burzi tu negdje svi se boje kupovat – eto šta su ljudi i psihologija! također, P/E HT-a je 9,5

DKVS – prehrambena industrija, trenutno na 0,33 booka (!?!), ako je Klara izbacila 1Q izvještaj sa dobrim profitom valjda će i Đakovština 😉

KODT – odličan 1Q izvještaj, bolji od prošlogodišnjeg, također podcijenjen u odnosu na slične kompanije u svijetu (ABB npr.)

KORF – trenutno na samo cca 1/3 NAV-a

Imam još neke dionice ali u manjim količinama pa mi ih se ne da spominjat.

Dakle, nakon svega što sam nabrojao, zaključak je – prodaja ijedne od navedenih dionica nema nikakve veze s mozgom! Neka svaki investitor sebi postavi isto pitanje za dionice u svom portfelju.

Po meni, najbolja preporuka su ATPL i JDPL. Zašto? Trenutno su, zbog visokih vozarina, doslovno TVORNICE NOVCA, i podcijenjene su o odnosu na slične brodare u svijetu! Također, obzirom da njihovo poslovanje nema nikakve veze sa Hrvatskom, najsigurnije su utočište od bilo kakvih mogućih problema u HR o kojima je Rohatinski pričao.

Za kraj, još jednom – ljudi, ne ravnajte se kod odluke o kupnji ili prodaji ocjenom podcijenjenosti i precijenjenosti Crobexa, pa u njegovom sastavu su LKRI i VDKT kojima je P/E iznad 100, također pustite priče down down i up up, već lijepo digitron u ruke i izračunat fundamente, te vidjet šta je sve podcijenjeno. Za one kojima se ne da, naš PD je već napravio izračune u rubrici “Dionička društva”!
[lol] [lol] [lol]


U zadnje vrijeme na ovome forumu imamo dvije vrste investitora.
– katastrofičari tipa Ivek, i akcija svi smo mi Ivek ide crobex na 2.500 .
– s druge strane su optimisti, nažalost puno optimista je stradalo u ovoj korekciji s marginima.
– po meni trenutno nije situacija za kredite.
– znači imamo medvjede i bikove, ali bih dodala i jednu posebnu vrstu investitora koji dobro zagađuju ove stranice s svojim drukanjem, a ja ih nazivam majmunima.

ali u ovim vremenima je istina negdje u sredini, dio u dionicama dio u kešu.
– pa zar stvarno mislite kako ste sposobni uhvatiti dno ili vrh.
– kod nas trenutno imate zbilja dobrih dionica, neke su bolje i od najboljih obveznica,
– a u najžešćim korekcijama se kupuju obveznice zbog svojih prinose.
– i sada umijesto da pišemo tu koje su to dionice bavimo se zbilja krivim temama, a ima i dosta bezveznog svađanja, a ima i jedan majmun koji puno Vas uspješno hvata (u diskusije) na svoje udice.

– evo što ću ja sutra na burzi raditi.
– kao prvo imala sam naporan vikend te ću spavati do dvanajest sati.
– nešto dionica sam prodala, sutra su mi ostale još dvije na prodaji, ali to je samo zbog keša koji mi treba zbog daljnjih kupnji.
– ako vidim kako burza ide gore, sigurno ću nešto kupiti.
– u suprotnom ako budemo padali još nešto ću prodati, što ? trenutno nemam pojma.
– ovakav način rada mi se je pokazao zbilja uspiješnim,
– te Vam svima preporučujem probajte i Vi nešto zaraditi na burzi umjesto što se svađate.
Pozdrav i ugodno trgovanje, a pak za neke specijalce, ugodno čekanje crobexa na 2.500 !!!!!

to je to.realan pogled.sa ovakvim načinom razmišljanja, ništa te ne može iznenaditi (čitaj : pad burze)

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ententinis:

Evo da se kolegica ne dopisuje sama sa sobom.
Recite kolegice ivana7, kakvo je vaše viđenje sentimenta tržišta trenutačno?
Meni se čini s obzirom na volumene trgovanja da dolazimo do jedne pat pozicije.
Jedan dugi sideways mi se sve više čini izglednim scenarijom.
Mišljenje?

– ovdje je radni svijet koji mora ujutro ići na posao.
– mislim kako o dionicama i novcu noću sanjaju.
– a na Vaše pitanje sam i bez Vašeg posta u prethodnom odgovorila gotovo na sve.

– stalno praćenje burze može Vas dovesti i do krivih zaključaka.
– po meni su najopasnije prve jutarnje kupnje jer još ne znamo u kome smjeru će tržište.
– i još sam primjetila jednu stvar, dionice su uvijek najjeftinije između 12 i 13 sati,
– upravo kada se ja dižem, a tada mogu dobro i proučiti trend.
Pozdrav !

vjerojatno prosječno u te ure. ali naravno ne valja se toga držati , jer je to od dana do dana. u praksi mi se puno puta dogodilo da padaju u zadnjim minutama trgovine , (ovaj petak npr.)

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Evo da se i ja uključim malo u diskusiju.

Drago mi je da je Petrov počeo spominjati NESELEKTIVAN oporavak dionica, to se ni meni nimalo ne sviđa – svaka čast!

Nek se svatko zapita koje su dionice precijenjene a koje podcijenjene, pa nek na temelju toga o istima donosi odluku da li lupat po asku ili po bidu.

Ja konkretno momentalno razmišljam o svojim dionicama :

ATPL i JDPL – drybulk brodari po svim analizama PODCIJENJENI U ODNOSU NA SVJETSKE BRODARE! BDI indeks vozarina je opet iznad 10.000, a prema svim priznatim analitičarima i autoritetima ove će godine potući sve rekorde. što se tiče fundamenata, forward P/E ATPL za ovu godinu je cca 5, dok se JDPL trenutno trži na samo 0,7 booka – halo?!?

HT – sve procjene su govorile da je realna vrijednost 380 kuna a sad na burzi košta 100 kuna manje – sjetite se kako smo svi navaljivali kad je bio IPO a sad kad je cijena na burzi tu negdje svi se boje kupovat – eto šta su ljudi i psihologija! također, P/E HT-a je 9,5

DKVS – prehrambena industrija, trenutno na 0,33 booka (!?!), ako je Klara izbacila 1Q izvještaj sa dobrim profitom valjda će i Đakovština 😉

KODT – odličan 1Q izvještaj, bolji od prošlogodišnjeg, također podcijenjen u odnosu na slične kompanije u svijetu (ABB npr.)

KORF – trenutno na samo cca 1/3 NAV-a

Imam još neke dionice ali u manjim količinama pa mi ih se ne da spominjat.

Dakle, nakon svega što sam nabrojao, zaključak je – prodaja ijedne od navedenih dionica nema nikakve veze s mozgom! Neka svaki investitor sebi postavi isto pitanje za dionice u svom portfelju.

Po meni, najbolja preporuka su ATPL i JDPL. Zašto? Trenutno su, zbog visokih vozarina, doslovno TVORNICE NOVCA, i podcijenjene su o odnosu na slične brodare u svijetu! Također, obzirom da njihovo poslovanje nema nikakve veze sa Hrvatskom, najsigurnije su utočište od bilo kakvih mogućih problema u HR o kojima je Rohatinski pričao.

Za kraj, još jednom – ljudi, ne ravnajte se kod odluke o kupnji ili prodaji ocjenom podcijenjenosti i precijenjenosti Crobexa, pa u njegovom sastavu su LKRI i VDKT kojima je P/E iznad 100, također pustite priče down down i up up, već lijepo digitron u ruke i izračunat fundamente, te vidjet šta je sve podcijenjeno. Za one kojima se ne da, naš PD je već napravio izračune u rubrici “Dionička društva”!
[lol] [lol] [lol]


Bez ljutnje, da je seletivan pristup ove tvoje dionice koje hvališ nebi uopće išle gore. Išli bi turisti, prehrambeni ( najviše belje), Dalekovod koji ima hrpu zaključenih skupih ugovora, Tisak koji ima strašan potencijal rasta ( jedno od glavnih stvari je što će ostati raditi nedjeljom za razliku od drugih)…itd.
A plovidbe su po meni precijenjene. Jedna ATPL je prije 4 godine bila 20 kn. Ali nebi o tome.[bye]

Azija i Amerika zeleni, reagiraju na pobjedu Tadića. Ne treba sumnjati ni u Evropu.[proud]

Black Lord:

Evo da se i ja uključim malo u diskusiju.

Drago mi je da je Petrov počeo spominjati NESELEKTIVAN oporavak dionica, to se ni meni nimalo ne sviđa – svaka čast!

Nek se svatko zapita koje su dionice precijenjene a koje podcijenjene, pa nek na temelju toga o istima donosi odluku da li lupat po asku ili po bidu.

Ja konkretno momentalno razmišljam o svojim dionicama :

ATPL i JDPL – drybulk brodari po svim analizama PODCIJENJENI U ODNOSU NA SVJETSKE BRODARE! BDI indeks vozarina je opet iznad 10.000, a prema svim priznatim analitičarima i autoritetima ove će godine potući sve rekorde. što se tiče fundamenata, forward P/E ATPL za ovu godinu je cca 5, dok se JDPL trenutno trži na samo 0,7 booka – halo?!?

HT – sve procjene su govorile da je realna vrijednost 380 kuna a sad na burzi košta 100 kuna manje – sjetite se kako smo svi navaljivali kad je bio IPO a sad kad je cijena na burzi tu negdje svi se boje kupovat – eto šta su ljudi i psihologija! također, P/E HT-a je 9,5

DKVS – prehrambena industrija, trenutno na 0,33 booka (!?!), ako je Klara izbacila 1Q izvještaj sa dobrim profitom valjda će i Đakovština 😉

KODT – odličan 1Q izvještaj, bolji od prošlogodišnjeg, također podcijenjen u odnosu na slične kompanije u svijetu (ABB npr.)

KORF – trenutno na samo cca 1/3 NAV-a

Imam još neke dionice ali u manjim količinama pa mi ih se ne da spominjat.

Dakle, nakon svega što sam nabrojao, zaključak je – prodaja ijedne od navedenih dionica nema nikakve veze s mozgom! Neka svaki investitor sebi postavi isto pitanje za dionice u svom portfelju.

Po meni, najbolja preporuka su ATPL i JDPL. Zašto? Trenutno su, zbog visokih vozarina, doslovno TVORNICE NOVCA, i podcijenjene su o odnosu na slične brodare u svijetu! Također, obzirom da njihovo poslovanje nema nikakve veze sa Hrvatskom, najsigurnije su utočište od bilo kakvih mogućih problema u HR o kojima je Rohatinski pričao.

Za kraj, još jednom – ljudi, ne ravnajte se kod odluke o kupnji ili prodaji ocjenom podcijenjenosti i precijenjenosti Crobexa, pa u njegovom sastavu su LKRI i VDKT kojima je P/E iznad 100, također pustite priče down down i up up, već lijepo digitron u ruke i izračunat fundamente, te vidjet šta je sve podcijenjeno. Za one kojima se ne da, naš PD je već napravio izračune u rubrici “Dionička društva”!
[lol] [lol] [lol]

Bez ljutnje, da je seletivan pristup ove tvoje dionice koje hvališ nebi uopće išle gore. Išli bi turisti, prehrambeni ( najviše belje), Dalekovod koji ima hrpu zaključenih skupih ugovora, Tisak koji ima strašan potencijal rasta ( jedno od glavnih stvari je što će ostati raditi nedjeljom za razliku od drugih)…itd.
A plovidbe su po meni precijenjene. Jedna ATPL je prije 4 godine bila 20 kn. Ali nebi o tome.[bye]

daj tenkista, pročitaj par stotina stranica o atpl i jdpl na ovom forumu

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


tigrus: ” Pitas u sto uloziti – evo ti dva prijloga – Ledo i HT Ledo obicno ode u nebo prije i prek ljeta. HT – znamo sve o HTu….podcjenjenost, blablabla [thumbsup] ” Ako je LEDO išao gore prošlog ljeta, to ne znači da će i ovoga. Totalno je različita situacija bila prošlog ljeta i ovog ljeta. [color=green]Napuhujmo balone dok nem ne eksplodiraju u lice.[/color]

ja znam da se povijest na burzi obicno ponavlja…
dakle, ledo [thumbsup]

danas je SOFIX (bugari) skoro +3,5 %..reagirali na izbore u Srbji…samo šta oni nisu uopće rasli zadnji mjesec, štoviše padali su…valjda se mi manje bojimo radikala jer smo ih već najurili 95god

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


Evo da se i ja uključim malo u diskusiju.

Drago mi je da je Petrov počeo spominjati NESELEKTIVAN oporavak dionica, to se ni meni nimalo ne sviđa – svaka čast!

Nek se svatko zapita koje su dionice precijenjene a koje podcijenjene, pa nek na temelju toga o istima donosi odluku da li lupat po asku ili po bidu.

Ja konkretno momentalno razmišljam o svojim dionicama :

ATPL i JDPL – drybulk brodari po svim analizama PODCIJENJENI U ODNOSU NA SVJETSKE BRODARE! BDI indeks vozarina je opet iznad 10.000, a prema svim priznatim analitičarima i autoritetima ove će godine potući sve rekorde. što se tiče fundamenata, forward P/E ATPL za ovu godinu je cca 5, dok se JDPL trenutno trži na samo 0,7 booka – halo?!?

HT – sve procjene su govorile da je realna vrijednost 380 kuna a sad na burzi košta 100 kuna manje – sjetite se kako smo svi navaljivali kad je bio IPO a sad kad je cijena na burzi tu negdje svi se boje kupovat – eto šta su ljudi i psihologija! također, P/E HT-a je 9,5

DKVS – prehrambena industrija, trenutno na 0,33 booka (!?!), ako je Klara izbacila 1Q izvještaj sa dobrim profitom valjda će i Đakovština 😉

KODT – odličan 1Q izvještaj, bolji od prošlogodišnjeg, također podcijenjen u odnosu na slične kompanije u svijetu (ABB npr.)

KORF – trenutno na samo cca 1/3 NAV-a

Imam još neke dionice ali u manjim količinama pa mi ih se ne da spominjat.

Dakle, nakon svega što sam nabrojao, zaključak je – prodaja ijedne od navedenih dionica nema nikakve veze s mozgom! Neka svaki investitor sebi postavi isto pitanje za dionice u svom portfelju.

Po meni, najbolja preporuka su ATPL i JDPL. Zašto? Trenutno su, zbog visokih vozarina, doslovno TVORNICE NOVCA, i podcijenjene su o odnosu na slične brodare u svijetu! Također, obzirom da njihovo poslovanje nema nikakve veze sa Hrvatskom, najsigurnije su utočište od bilo kakvih mogućih problema u HR o kojima je Rohatinski pričao.

Za kraj, još jednom – ljudi, ne ravnajte se kod odluke o kupnji ili prodaji ocjenom podcijenjenosti i precijenjenosti Crobexa, pa u njegovom sastavu su LKRI i VDKT kojima je P/E iznad 100, također pustite priče down down i up up, već lijepo digitron u ruke i izračunat fundamente, te vidjet šta je sve podcijenjeno. Za one kojima se ne da, naš PD je već napravio izračune u rubrici “Dionička društva”!
[lol] [lol] [lol]


Bravo.Sa ovakvim pristupom vi nećete biti ovca za šišanje,a čak kada budete i prodavali kupci od vas neće
biti ošišani jer će te vi prodavato radi povoljnije prilike.Imamo potpuno identičan pristup,sličan Ivani 7 i vama
jedino sam sklon riziku jer sam izložen kreditima i najčešće svakog dana završavam 100 % u dionicama.

Veći rizik veća zarada,ali i mogućnost ostati bez ićega.Ali tko je prebrodio ovaj potop od Nove godine ,pa do
15.04.2007.je prekaljeni borac sa mogućim PTSP.Vjerujem da nisam taj.

blueman:

99,99% malih ulagaca na nasem trzistu , i dosta fond managera manjih OIF-ova nemaju pojma sto je to diskontiranje buducih novcanih tokova, osnova svega.

p/e je relativan multiple za samo usporedive kompanije.

Dakle imas venezuelu sa inflacijom od recomo 20% na p/e od 5 u valuti venezuele i RH na 20 sa inflacijom od 5% u kunama.

To je vama usporedivo.

Jad i bijeda hrvatskog investiranja.

Neznanje, njeznanje i neznanje.

Postoje i sada precijenjene dionice, to je sigurno…
Ali postoje i debelo debelo potcijenjene

Tocno,
Svako ko nesto imalo zna ne bi se povodio za ovakvim glupostima.
Istina je da postoje precijenjene dionice, no istodobno postoje dionice cija je fer vrijednost 2x danasnja. Ono sto znam da se dogadja da je zadnjih 3 mjeseca doslo dosta investitora izvan naseg balkanskog bazena koji kupuju dionice ili se raspituju se o mogucnostima preuzimanja kompanija. Naravno da nece kupovati i gledati sve, vec ce kupovati ono sto vrijedi, a mi cemo u ostati u zabokrecini s dionicama firmi koje nece prezivjeti poslovanje u EU.

Amen.
2 puta.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Uf, koja kupnja na Đuri![thumbsup]


ČARUGA: ” http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=2762 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=2969 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3083 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3083 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3199 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2279&pg=45 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2279&pg=44 http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2279&pg=6 Sabrana djela ” Buraz, previše se ti mučiš da bi raslo. Tko će kupovati? Čeka se spasitelj hrvatske burze, koji će urokati 2 milijarde kuna u nju. Oćeš li ti udarati po asku? Ljudi se povlače sa burze. Treba proći vremena da se oporavimo.

Ti kao da nisi pročitao svoje postove

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close