Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

29.02. http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3561 dionice
13.03. http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3828 cash
7.05. http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=5071 cash

Molim moderatora da pusti ovaj post, pa nek se vidi tko je forumas sa najvecim brojem postova/dan..
Ja mislim da je nemoguce nadrukat pad ili rast, ali u slucaju da sam u krivu, a navedeni u pravu..neka ovi koji ga slusaju, ako postoje, progledaju koga slusaju.. (nadam se da ih nema)
Dakle nista izmisljeno i nikakav napad na osobnoj razini, samo gole cinjenice..
Amen.

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Danas sam isprodavala 5% svoga portfelja,
– ostali su mi još neki nalozi na prodajama za sutra.
– žao mi je što sam prodavala jako dobre dionice,
– ali to je jednostavno tako u ovome poslu,
– mora se imati keša za raditi,
– i sutra ću također prodavati, ali najvjerojatnije nešto i kupovati,
– bitno je zarađivati.
– moj portfelj danas u plusu 0.5%, nije puno ali me veseli.

– znam kako će te pitati i koje dionice, pa evo, VIRO, IGH, LEDO, SNBA, PTKM, IPKK.
– ali opet napominjem, nisu ovo prodaje zbog medvjeda koji stalno drukaju i trguju crobexom.
Pozdrav !

Tako tako , samo prodaj. Ja osobno bi po TA izašao iz većine dionica i ušao u HT.
Tako TA kaže. Svakome po volji.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


imaju mirovinci dovoljno da polako guraju uzbrdo.. pa ce se i pare poceti vracati, i onda na kraju opet bullomanija.. sad je sezona dividendi i jos koji trezor da se ukljuci ili preuzimanje.. na knap ali vjerujem da ce sve ispasti ok…

Ako Sanaderi politika misli dobro investitorima mislim da bi morali ići u privatizacije i dokapitalizacije, za početak recimo PTKM te prestati se ulagivati seljacima i radnicima. Ta firma ima strahoviti potencijal i sve srodne firme u svijetu mlate trenutno strašno para. Ovako firmu s perspektivom gledat kako posluje sa gubitkom stvarno izaziva ogavan grč u želucu. Nisam previše upućen, valjda su neki lokalni interesi u pitanju…

Dalje uz ovakvu cijenu nafte (uračunavajući i pad dolara), trenutno mjesečno gubimo 500 miliona kuna više nego u 5. mjesecu prošle godine ( za plin nisam računao). Ne može država na račun kupnje socijalnog mira igrati se sa poduzećima i investitorima (ako nafta ovako nastavi imat ćemo na godišnoj razini gubitak cijelog IPO-a HT-a). Dok se to ne promijeni ja sam Bear.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+FRO+ABB+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

Evo za cjenjeno fond managerstvo, nek pogledaju grafove zadnjih 3 mjeseca, brodari, Frontline ( Tankeri ),
ABB ( Transformatori) i fundamente

Nek izvole ATPL, TNPL, KODT ap ap [lol] [lol]


super24: ” imaju mirovinci dovoljno da polako guraju uzbrdo.. pa ce se i pare poceti vracati, i onda na kraju opet bullomanija.. sad je sezona dividendi i jos koji trezor da se ukljuci ili preuzimanje.. na knap ali vjerujem da ce sve ispasti ok… ” Ako Sanaderi politika misli dobro investitorima mislim da bi morali ići u privatizacije i dokapitalizacije, za početak recimo PTKM te prestati se ulagivati seljacima i radnicima. Ta firma ima strahoviti potencijal i sve srodne firme u svijetu mlate trenutno strašno para. Ovako firmu s perspektivom gledat kako posluje sa gubitkom stvarno izaziva ogavan grč u želucu. Nisam previše upućen, valjda su neki lokalni interesi u pitanju… Dalje uz ovakvu cijenu nafte (uračunavajući i pad dolara), trenutno mjesečno gubimo 500 miliona kuna više nego u 5. mjesecu prošle godine ( za plin nisam računao). Ne može država na račun kupnje socijalnog mira igrati se sa poduzećima i investitorima (ako nafta ovako nastavi imat ćemo na godišnoj razini gubitak cijelog IPO-a HT-a). Dok se to ne promijeni ja sam Bear.

Zna Sanader jako dobro vrijednost ptkm jer mu je prije par godina nuđeno 400 kuna po dionici i to je glatko odbijeno. Mislim da su ovo zadnji trzaji netržišnog poslovanja i da privatizacija ne samo ptkm kreće. Rusi su ušli u Hrvatsku otvoreno i uzeti će naftu i plin bilo direktno bilo da kupe OMV i MOL. Trenutna cijena nafte i vjerovatno još i viša namjenjena je preuzimanju velikih firmi ne samo u Hrvatskoj nego i u svijetu.
Mi se toga ne trebamo bojati jer će i nama biti bolje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Cijenjeno gledateljstvo, Amerika je zagazila gano u crveno.
Vaš link

Ipak je kolega Croman pogodio.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

super24:

imaju mirovinci dovoljno da polako guraju uzbrdo.. pa ce se i pare poceti vracati, i onda na kraju opet bullomanija.. sad je sezona dividendi i jos koji trezor da se ukljuci ili preuzimanje.. na knap ali vjerujem da ce sve ispasti ok…

Ako Sanaderi politika misli dobro investitorima mislim da bi morali ići u privatizacije i dokapitalizacije, za početak recimo PTKM te prestati se ulagivati seljacima i radnicima. Ta firma ima strahoviti potencijal i sve srodne firme u svijetu mlate trenutno strašno para. Ovako firmu s perspektivom gledat kako posluje sa gubitkom stvarno izaziva ogavan grč u želucu. Nisam previše upućen, valjda su neki lokalni interesi u pitanju…

Dalje uz ovakvu cijenu nafte (uračunavajući i pad dolara), trenutno mjesečno gubimo 500 miliona kuna više nego u 5. mjesecu prošle godine ( za plin nisam računao). Ne može država na račun kupnje socijalnog mira igrati se sa poduzećima i investitorima (ako nafta ovako nastavi imat ćemo na godišnoj razini gubitak cijelog IPO-a HT-a). Dok se to ne promijeni ja sam Bear.

Nisam mislio da ću to dočekati ali napokon dobar post bez drukanja.

SAM PROTIV SVIH


To se polako izvlači lova za odlazak na EURO…

Kada sam ja to rekao proglasili me ludjakom,drukerom, itd…. Aj hvala Bogu da jos netko to vidi i to od onih koji me napadaju. [pray]

skype - ivek1234


Cijenjeno gledateljstvo, Amerika je zagazila gano u crveno. Vaš link Ipak je kolega Croman pogodio.[thumbsup]

znači sutra ujutro trebamo sve rasprodat i otići živjeti u samostan, naime to je poruka koju nam direktno svaki dan servirate ti, Ivek i ponekad RealBear[yawn][tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Baron: ” Cijenjeno gledateljstvo, Amerika je zagazila gano u crveno. Vaš link Ipak je kolega Croman pogodio.[thumbsup] ” znači sutra ujutro trebamo sve rasprodat i otići živjeti u samostan, naime to je poruka koju nam direktno svaki dan servirate ti, Ivek i ponekad RealBear[yawn][tongue]

Ne ali treba prodati dio portfelja i igrat se malo.
Činjenica je da ćemo dan dva dole pa zakaj to ne iskoristiti, ako se može zaraditi neka kuna više![cool]


” Ne ali treba prodati dio portfelja i igrat se malo. Činjenica je da ćemo dan dva dole pa zakaj to ne iskoristiti, ako se može zaraditi neka kuna više![cool]

daj me, pls, malo poduči…FYI, trejdam od kad trgujem na burzama a to je od 2004.
[yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


vlalonca: ” ” Ne ali treba prodati dio portfelja i igrat se malo. Činjenica je da ćemo dan dva dole pa zakaj to ne iskoristiti, ako se može zaraditi neka kuna više![cool] ” daj me, pls, malo poduči…FYI, trejdam od kad trgujem na burzama a to je od 2004. [yawn]

[lol] [lol]
Ovo mi zvuči ovako:
vlalonca stfu nemaš pojma, glup si i odi spavat, a sutra to ide up up ili?

vlalonca:

” Ne ali treba prodati dio portfelja i igrat se malo. Činjenica je da ćemo dan dva dole pa zakaj to ne iskoristiti, ako se može zaraditi neka kuna više![cool]

daj me, pls, malo poduči…FYI, trejdam od kad trgujem na burzama a to je od 2004.
[yawn]

I koliko si zaradio na trejdanju a koliko bi zaradio da one prve dionice koje si kupio nisi do sada dirao?
Siguran sam da bi u ovom drugom slučaju daleko više zaradio. Ali ti preporučuješ drugima taktiku na kojoj si ti popušio. Kak i svi na forumu, čast izuzecima kojih ima malo a među njima sam i ja. [thumbsup]


? Siguran sam da bi u ovom drugom slučaju daleko više zaradio. Ali ti preporučuješ drugima taktiku na kojoj si ti popušio. Kak i svi na forumu, čast izuzecima kojih ima malo a među njima sam i ja. [thumbsup]

ajde ne gnoji….u međuvremenu kupio i stan (djelom i od zarade na dionicama), auto a da ne govorim kad nešto poželim to sebi i priuštim, a kako će to pomoći tebi i ovakvima kao ti (a vjeruj, poznajem ih puno)..
nagradno pitanje za tebe glasi..”Kad ćeš počet trošit lovu koju si na taj način, trgujući zaradio? U kojem budućem životu?”[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ovo mi zvuči ovako: vlalonca stfu nemaš pojma, glup si i odi spavat, a sutra to ide up up ili?

ja to nisam rekao
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close