Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ADRS???
WTF??

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
382,00 14.000 11:45:30

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


tony: ” očito je da smo dotakli dno, ili smo barem tu negdje ” u prilog tomu, evo i dvije dogovorene transkacije na ERNT i ADRS. A pojavila se i solidna podrška na kupnji na nekim dionicama koje pratim.

Da?
A koje su to u ovom trenutku?

AZ? Hvala, ne.

mislim da ti koji danas prodaju po tim cijenama nikad više se neče vratit na burzu.[bye]


Ovakav pritisak na prodaju jučer i danas je neviđen. Mislim, nije da je neka visoka likvidnost, a možda upravo u tome leži i odgovor zašto smo ovoliko pali. Ispada da je većina hrvatskih tvrtki u totalnoj komi, i da loše posluje. No, unatoč tome, vidim da se na ponekim dionicam stvarno trude da uspore, ako već ne zaustave ovaj pad. A tko zna na koliko bismo bodova bili da nema te kupnje.

Pa evo ja bi se postavio na kupnju da imam s čime, ali sam tako mislio i kad je crobex bio na 4000.
Pogledati danas i jučer bg burzu, ili danas europu i aziju….. Dajte mi logično objašnjenje.
Uz svu pamet ovog foruma logičnog objašnjenja više nema. A ovime bi se trebale pozabaviti neke druge institucije…
I sad će se opet netko naći da me poklopi…

http://whycroatia.blogspot.com/


mislim da ti koji danas prodaju po tim cijenama nikad više se neče vratit na burzu.[bye]

Evo ga opet, sigh [sad]
Pa probajte shvatiti da je malo krupnih ulagaca izaslo sa minusom.
Pitaj dragog Boga kada su usli.

AZ? Hvala, ne.

sad se izgleda vidi, koliko je bilo novca od raznoraznih kredita , margina…u dionicama. Stvarno stanje je sada, dok je potrebno kupovat, a kupaca s novcima je premalo, to je nemožeš kome šta prodat.[undecid]

meni se cini da je previse emocija na ovoj burzi…

ljudi, okanite se emocija, one unistavaju vasu imovinu!!!

Na sastanku održanom 17. ožujka 2008. godine Nadzorni odbor Ericssona Nikole Tesle podržao je prijedlog Uprave da predloži Glavnoj skupštini (koja će se održati 27. svibnja 2008. godine) usvajanje isplate redovne dividende u iznosu od 20 kuna po dionici i izvanredne dividende od 250 kuna po dionici.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

evo par pravila za investiranje:

1. NE PANICARITI!!!

2. investirati samo u likvidne dionice

3. investirati u dionice koje imaju dobre financijske pokazatelje – (to se moze nauciti lako iz knjige analiza financijskih izvjestaja, Lajos Zager, citajete samo analizu pomocu pokazatelja, to je dovoljno cak i ako ne znate nista o racunovodstvu)

4. kupovati dionice kojima se zna dno , npr. VERN oko 90kn, relativno su sigurne su i dionice koje su nedavo bile u IPOima

5. kupovati dionice koje imaju veliki porast prihoda i dobiti npr, HT 10% – (pazi i izbjegavaj: prihod moze biti i od prodaje tvornice npr, podravka, to se vidi u financ izvjestajima)

6. diverzificirati portfolio na razne sektore – usluge HT, distribucija ATGR, gradevina IGH, … itd. ne kupovati dionice iz istog sektora…(financial mamagement , poglavlje o diverzifikaciji portfelja)

7. kad je ovakvo – bear market – brzo ulaziti u kupnju i prodaju , uzmi 1 % i bjezi

8. kupovati dionice koje imaju politicku podrsku jer smo malo trziste, npr. bolje IGH nego INGRA, super je i HT

9. izbjegavati dionice koje su imale jako veliki rast u zadnjih 6 mjeseci… npr. LEDO..

eto, nadam se da sam nekome pomogao…

Crobex na 3,704

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

cros-r-a

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


mislim da ti koji danas prodaju po tim cijenama nikad više se neče vratit na burzu.[bye]

SLAZEM SE

New Report

Close