Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode na Ini 1.700 kom. u jednom nalogu na 2.500kn

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Gotovo je, probijen je support na Ini, ovo više nije korekcije, ovo je krah burze.

Trend is your friend.


Gotovo je, probijen je support na Ini, ovo više nije korekcije, ovo je krah burze.

nije još do kraja probijen

nije krah burze, već je korekcija širih razmjera, iako brojim gubitke, bila je prijeko potrebna

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Prošao Crobex i ispod -4%.

ja sam jedna od rijetkih čije se dionice nisu strmoglavile barem u jednom dijelu portfelja…CEBA spava zimski san…

Svojim postovima samo doprinosite panici,dajte razmišljajte što pišete.

Neznam jel bih plakao ili bih se smijao[smiley16][smiley2]

Di mi je sad frend Alien ,koji mi se smijao u petak da pricam bedastoce, a kao da sam imao filing da nesto ide po zlu. E zato sam ja s pola zbrisao. Mislim da ovi padovi ne zabrinjavaju samo neiskusne, nego i puno iskusnije igrace na burzi, a ja odo sad na kavicu pa se vidimo……[smiley16]

pitanje je sad:da li su gubitci u milionima ili milijardama[smiley16]


leon swpr: ” Zasto toliko srdzbe i ljutnje na Rohatinskog i Mesica sto su ‘srusili cijene’ pojedinim dionicama sa svojim drukanjem? Ako su oni srusili samo drukanjem: odlicno po vas; jos ih nadokupite jer znaci da vrijede dosta vise i vremenom ce im se cijene korigirati prema gore. Ako stvarno ne vrijede toliko koliko su kostale i ako se opet ne vrate na stare vrijednosti (a vi u medjuvremenu pametno iskoristite usluge spomenutog dvojca i nadokupite); onda mozda oni nisu nista lose rekli? A mozda se toga upravo vecina i plasi i zato razapinje spomenuti dvojac. I pas pocinje lajati kad se prepadne. (Molim da ne shvati niko ovo kao nekakvu usporedbu sa psom vec samo pokusavam opisati prirodnu reakciju). [smiley9][smiley9][smiley9] ”
mika:
Posao guvernera narodne banke nije da komentira cijene dionica jer one ovise o ponudi i potražnji. Isto tako je mogao lupetati da je kruh preskup, auti, pelene i šta ti ga znam. A to nisu njegovi problemi nego kupaca i prodavatelja. Ako mi je auto skup neću ga kupiti i gotovo.Ako mislim da je IGH dobra prilika kupiti ću. Njegov posao je donošenje mjera za boljitak i zaštitu gospodarstva. Lupetanje o precijenjenosti ili podcijenjenosti dionica ne bi trebalo spadati u te mjere. Ako je to već išao govoriti trebao je dati izračun svih dionica i pokazatelje na temelju kojih misli da je neka dionica precijenjena.Ovako je na nivou N.Kovača i ja volila Hrvatska. Predsjednika ne treba komentirati jer on o toj materiji ne zna ništa i iz njegovih usta priča neki savjetnik ili interes politike. Ali da su takve izjave štetne to stoji. Čak da je i ekonomija Hrvatske u silaznoj putanji (stanje je upravo obrnuto) on to ne smije javno govoriti nego tajno raspravljati sa premijerom, guvernerom i ostalim odgovornim igračima.Čim je to javno rekao svrstao se na stranu oporbe jer oporba po definiciji mora kritizirati vladajuće u svim segmentima, a pogotovo je kritika ekonomije interesantna oporbi. Sve ovo neovisno tko je na vlasti u Hrvata.

Mika svaka cast na dobrom odgovoru.
Nagrada za nivinarsko pitanje Stipi: “Komentirajte suprotno stajaliste Predsjednika vlade”
Odgovor Stipe: “Kakav bi to bio predsjednik vlade bez optimizma?” U odgovoru se iscitava opis samog sebe:
—“Kakav je to predsjednik koji svoju drzavu i njenu ekonomiju opisuje s toliko pesimizma, (ocrnjuje pred svijetom, njenu ekonomiju i razvoj)?”

– A ako je to istina onda ju je izdao pred susjedima i drugim zemljama, i kako ce to onda pomoci ljudima te zemlje?

Izjava Rohatinskog na onakav nacin, ocito je dug onoj garnituri koja ga je postavila za guvernera.
Nazalost iako je mozda i dobar covjek, nasao se kao oruzje u rukama partije koja svojim predizbornim izjavama ne preza urusiti ekonomiju vlastite zemlje, da bi lakse u njoj izronila na vlast. A takodjer i nastetit joj politicki i ekopnomski pred ostalim zemljama u svijetu.

Pitam vas kako bi vi gospodarili u svojoj vili koju bi da je preuzmete (od npr. oca), prvo vecim dijelom porazbijali i ocrnili pred cijelim svijetom sve koji unutra zive sve kokice, psa i pjetla?
Da li bi mogli iznajmiti sobu (koji apartman), Turistu mozda? Ako i nije cuo za vase olajavanje, ostali ste bez sredstava da mu ponudite udobni boravak.

Ili kako ce clanovi vase kuce biti primljeni u svijetu, i gdje ce moci dobiti kakve poslove (zaraditi kapital koji bi dobro dosao vasoj kuci), ako ste ga toliko olajali, da svi u svijetu zaziru od nje-ga, kad kaze iz koje je kuce?

Ljudi moji i te kako je vazno za nas, i nase trziste kapitala, koga ce mo izabrati da nam upravlja “kucom”!

P i ako si SDP-ovac, COVJEK si (nisi slijep, gluh i bez pameti), dobro razmisli, pod cijim rukovodstvom ces bolje zivjeti.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


inquirer: ” Gotovo je, probijen je support na Ini, ovo više nije korekcije, ovo je krah burze. ” nije još do kraja probijen nije krah burze, već je korekcija širih razmjera, iako brojim gubitke, bila je prijeko potrebna

nemoze se govorit o korekciji na trzistu koje pada vec dva mjeseca….
u tom slucaju veliki investitori govore o padu[smiley5][smiley6][smiley5]

Moderatora treba zabranit!!!


Neznam jel bih plakao ili bih se smijao[smiley16][smiley2]
Ja eto volim crni humor i znam se našaliti na vlastiti račun, i muški ne plaču tako da je odgovor jasan
[smiley2]

hdel, jdpl, tisak, viadukt, luka ploče, luka rijeka, ledo
eto, to ovako pratim pa vidim da je u blokadi … fin popis
odoh ja na prisiljeni godišnji

ako vec nije KRAH!!![smiley13][smiley14][smiley15]

Moderatora treba zabranit!!!

Što je još gore: što će biti kad se blokade skinu?

Damn…[smiley14]

No respect


Prošao Crobex i ispod -4%.

Koliko je % i bodova?

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

New Report

Close