Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po čl. 715 stv. 1 mogu nas kazniti kada i kako žele.
Drugim riječima zakon je tu ukoliko se odabranima ne sviđa tuđe djelovanje

Forumaši, najbitnije neka nas zdravlje prati u novoj godini, a valjda ćemo usput nešto i zaraditi,

Valjda nakon ovih nikakvih 10tak godina i ZSE zaslužuje neko sunce, da nas ugrije sve redom, nekog više nekog manje, ovisno gdje se postavimo za sunčanje, samo pazite da ne izgorite 🙂

Jel šta piše kolika je kazna za drukanje po forumima 🙂

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Naravno necete se izvuci 😛

Članak 715.

Novčanom kaznom u iznosu od 100.000,00 do 40.000.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj počinjen iz nehaja fizička osoba:

4. koja, protivno zabrani iz članka 15. Uredbe (EU) br. 596/2014, širi informacije putem medija, uključujući i internet, ili nekim drugim načinom, koje daju ili bi mogle davati lažne ili obmanjujuće signale u pogledu ponude, potražnje ili cijene financijskog instrumenta, povezanog promptnog ugovora za robu iz članka 3. stavka 1. točke 15. Uredbe (EU) br. 596/2014 ili proizvoda na dražbi na temelju emisijskih jedinica, ili drže ili bi mogle držati cijenu jednog ili nekoliko financijskih instrumenata ili povezanog promptnog ugovora za robu ili proizvoda na dražbi na temelju emisijskih jedinica na neuobičajenoj ili umjetnoj razini, uključujući i širenje glasina, kada je osoba koja je proširila informacije znala ili trebala znati da su one lažne ili obmanjujuće

Ignore : renči

Jel mozeš nekako skinut taj zakon i linkat ga

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

zaglupljujuće dosadna godina. prvo besmisleni porez koji je ubio i zadnju želju za trejdanjem pa onda pad svega i svačega zbog agrokora. ne selektivno smo kažnjeni i mi koji smo ignorirali todex. poteze kvazi ekonomskih stručnjaka i analitičara koji su izučavali zanat na kennedy-evom trgu kod profesora koji su predavali socijalističku ekonomiju ne treba ni komentirati.

who dares, wins

Pa linkan ti je vec gore ne znam gdje citas i nije jos zakon tek prijedlog zakona, ali vjerovatno nece puno odstupat.

Ignore : renči

Quo vadis, Domine?

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Kada u Utorak otvorite svoje platforme _ gledalice neće biti ni kupovnih ni prodajnih naloga. TABULA RAZE….
Svakako ponovno uzbuđenja nas čekaju i to odmah na početku godine…
SRETNO

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Sretna i uspješna Nova 2018 g svim forumašima, te isprika Asku makar ga nisam nicim uvrijedio s radosnom vijescu da ostajem i borim se jos jace i zesce, te predlazem janjetinu i druzenje za gospodu Migra, Verdi, Posejdon, Ask, Dervil, Kresso, Tigrus i ostala velika imena nek se dodaju sama, pa da vidimo moze li se napredovat kroz grupu

Kolega ING
Vec ih obrisase!
Nema niceg…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Udruga namjerava pokrenuti inicijativu obeštećenja malih ulagača iz fonda za zaštitu ulagatelja

Fond za zaštitu ulagatelja štiti male ulagače od gubitka novčanih sredstava / vrijednosnih papira koje drže ulagači kod svojih brokera. Udruga planira pokrenuti incijativu da se ulagačima nadoknadi „gubitak tj. otimanje“ financijskih instrumenata iz fonda za zaštitu malih ulagača! Iako je cilj zakonodavca bio zaštiti ulagače od prijevarnih radnji brokera, očigledno se „pokriće“ fonda mora proširiti na „prijevarne aktivnosti izvanredne uprave“!

New Report

Close