Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I jučerašnji podatci o broju ulazaka i izlazaka u RH pokazuju da je u RH u plusu za cca 30.000 stranaca.
Ovakav trend traje skoro 40 dana – ja se stvarno pitam gdje to sve staje na moru.
Turizam će definitivno biti veliki dobitnik.

S obzirom na ovaj bum turizma, valjda bi bilo normalno da opozovete odluku o povećanju poreza. Čemu dizanje poreza kada se ubire od turizma više nego što je očekivano.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



I jučerašnji podatci o broju ulazaka i izlazaka u RH pokazuju da je u RH u plusu za cca 30.000 stranaca.
Ovakav trend traje skoro 40 dana – ja se stvarno pitam gdje to sve staje na moru.
Turizam će definitivno biti veliki dobitnik.

S obzirom na ovaj bum turizma, valjda bi bilo normalno da opozovete odluku o povećanju poreza. Čemu dizanje poreza kada se ubire od turizma više nego što je očekivano.
[/quote]
prije pola sata je Bajs rekao da je pad od 5%


I jučerašnji podatci o broju ulazaka i izlazaka u RH pokazuju da je u RH u plusu za cca 30.000 stranaca.
Ovakav trend traje skoro 40 dana – ja se stvarno pitam gdje to sve staje na moru.
Turizam će definitivno biti veliki dobitnik.

E kolega Sava… ti jedno a statistika drugo. Sad je bilo na dnevniku da je samo u jednoj županiji više turističkih noćenja u odnosu na prošlu godinu a druge u minusu i do 8%.

Pa kako je onda više turista na autocestama? Možda se promijenio profil turista koji nam dolaze? Hmmm?



I jučerašnji podatci o broju ulazaka i izlazaka u RH pokazuju da je u RH u plusu za cca 30.000 stranaca.
Ovakav trend traje skoro 40 dana – ja se stvarno pitam gdje to sve staje na moru.
Turizam će definitivno biti veliki dobitnik.

E kolega Sava… ti jedno a statistika drugo. Sad je bilo na dnevniku da je samo u jednoj županiji više turističkih noćenja u odnosu na prošlu godinu a druge u minusu i do 8%.

Pa kako je onda više turista na autocestama? Možda se promijenio profil turista koji nam dolaze? Hmmm?
[/quote]
kolega -8% je takodje samo u jednoj tj zadarskoj zupaniji,koja uz dubrovacku (-6%) cini i najveci minus, dok je kod ostalih cca -2% uz licko senjsku koja je u plusu naravno kad se sve zbroji puno bolje je nego i -15% koliko su neki najavljivali i ocekivali …….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Ma sve ok, samo upozoravam da statistika nije crno-bijela.
Očito se zbog krize promijenila struktura dolazaka te više ljudi dolazi osobnim automobilima makar je ukupno manje gostiju.


Pa kako je onda više turista na autocestama? Možda se promijenio profil turista koji nam dolaze? Hmmm?

Zbog otvaranja drugih cijevi tunela Sv. Rok i Mala Kapela i nestanka čepova, dosta se vozača ove godine napokon odlučilo na A1, umjesto D1.

No respect

Da se vratimo na temu, umoran sam pa ću biti kratak.
Nakon što su države spasile tvrtke i banke, tj. financijski sustav, koji postepeno spašava dalje realni sektor, slijedi razdoblje kada će banke trebati spašavati države koje su se zadužile.
Payback time.

Ako tako bude, a ne vidim razloga zašto ne bi bilo, izvukli smo se.
Ovo se odnosi na stanje vani naravno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Da li je započela Javna objava podataka Financijskih izvještaja na FINA-nim stranicama ili ja to ne znam naći?
Ovo bi trebale biti stranice za pristup: http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web

No respect


Da li je započela Javna objava podataka Financijskih izvještaja na FINA-nim stranicama ili ja to ne znam naći?
Ovo bi trebale biti stranice za pristup: http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web

Lijevo:PREGLEDI-Objavljeni izvjestaji-upiši MB ili ime tvrtke

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Eto stiže porez za bogataše… hahahaha, da to će pomoći u oporavku zemlje…
Sad će biti navala skupih automobila registriranih u inozemstvu, isto kao i jahtica [thumbsup]

Porez na luksuz lovi imune na recesiju
Vaš link



Da li je započela Javna objava podataka Financijskih izvještaja na FINA-nim stranicama ili ja to ne znam naći?
Ovo bi trebale biti stranice za pristup: http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web

Lijevo:PREGLEDI-Objavljeni izvjestaji-upiši MB ili ime tvrtke
[/quote]
Gdje da upišem? Kad kliknem Objavljeni izvještaji ne događa se ništa.
Probao sam na više računala.

No respect

isključi pop up blocker pa probaj opet. meni radi samo preko explorera ne i preko mozille

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close