Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[


http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/07/15/0427006.html?pos=n0
http://www.net.hr/novac/page/2009/07/15/0276006.html
malo vijesti iz javnih firmi.

Kad smo već kod Ine i naše predrage Vlade evo jednog pitanje: Da li su u prihodovnoj strani proračuna RH evidentirana dugovanja, i ne samo Ine, ili se kao prihod vodi samo ono što je naplaćeno?
[/quote]

Drugim riječima KOLIKI je stvarni deficit proračuna????
[/quote]

Proračun, čini mi se, ima jednu specifičnost. A to je da je PRIHOD ono što je naplaćeno. a u RASHOD se knjiže sve obveze bez obzira kada će dospjeti na naplatu.
Dakle na prihodovnoj strani proračuna fali 8-9 milijardi kuna koje su dospjele na naplatu ali nisu naplaćene. Tako da je proračun RH veći kreditor gospodarstva od bilo koje banke.
Dakle od 16 milijardi nenaplaćenih potraživanja pola otpada na potraživanja proračuna.
Ispravite me ako griješim.

Nije dobro Todorić prodaje sve što se prodati da.Prije 6 mjeseci Splitom su kružile glasine da je Konzum preuzeo Tommy-a a sad Tommy kupuje od Konzuma.
Sava rashodi bi se trebali knjižiti do 31.12. neke godine ,a za ostale rashode ide novi proračun.Vaš link


Nije dobro Todorić prodaje sve što se prodati da.Prije 6 mjeseci Splitom su kružile glasine da je Konzum preuzeo Tommy-a a sad Tommy kupuje od Konzuma.
Sava rashodi bi se trebali knjižiti do 31.12. neke godine ,a za ostale rashode ide novi proračun.Vaš link

Dobro je da Todorić prodaje.
Knjiženje rashoda je prema načelu nastanka obveze bez obzira kada obveza stiže na naplatu.
Prihodi se knjiže prema gotovinskom načelu tj knjiže se samo plaćene obveze a ne stvarne obveze prema proračunu. Nenaplaćeni prihodi se dakle ne knjiže na strani prihoda proračuna. Ako je ovo ovako je teško utvrditi stvarni deficit proračuna.

Kad dobavljač isporuči Konzumu robu i izda otpremnicu dobavljaču se knjiži prihod(potraživanja od kupca),a kad će konzum to platiti to je opet deseta stvar.U ovom momentu su i nastali problemi usluga- posao odrađeni a nitko ne plaća i svak svakome dužan a firme prikazuju dobit puste milijune a moraju dizati kredite za isplatit plaću radnicima.

E ebat ga sad smo sava i ti i ja nasolili puno toga a sami nismo na ti sa knjigovodstvom možda bi bilo dobro da febo urgira ako ima malo volje i vremena.Febo spašavaj [lol]


Bio jučer u Avenue Mallu kupiti djetetu igricu za PS2. Inače, nova igrica košta 400-500 kuna. Na sniženju PES 2008 košta 99,00 kuna.

PES vrijedi svake kune.

Al su starije verzije bolje. Kao i championship manager.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


E ebat ga sad smo sava i ti i ja nasolili puno toga a sami nismo na ti sa knjigovodstvom možda bi bilo dobro da febo urgira ako ima malo volje i vremena.Febo spašavaj [lol]

Prihodi proračuna su ono što je NAPLAĆENO a RASHODI su ono što je knjiženo kao poslovni događaj bez obzira kada nastaje obveza plaćanja.
Dakle na prihodovnoj strani nema nenaplaćenih POTRAŽIVANJA iako ona postoje i to u vrlo visokom iznosu ( oko 50% svih u RH ).
Jesam li u pravu?


Nije sve u BDP ljudi. [rolleyes]

U BDP-u ne da nije sve nego je jako malo.

Oslanja se na potrošnju a zanemaruje proizvodnju i ne pita od kuda sredstva za tu potrošnju. Sve što si potrošio na nisi proizveo si dobio ili posudio.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

asdfgh,conan obri torenti ništa? [lol] recesija je treba se štediti [lol] [lol]

Proračunski prihodi su simulacija zar ne? Zašto sad imamo rebalans proračuna svako dva sata?

Tko bi Krasnodaru dao svoj novac na upravljanje?

* Kako komentirate situaciju na domaćem tržištu dionica i koji su izgledi?

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Intervju/tabid/245/View/Details/ItemID/52849/ttl/Krasnodar-Raguz-Planiramo-nastavak-konsolidacije/Default.aspx

"Ova godina će biti godina akumulacija. Po meni, dno je dosegnuto kad je vrijednost Crobexa pala na 1.500 bodova i moja procjena je da je sad prilika polagano početi kupovati. Mislim da je ovo prvi ozbiljan pad tržišta kojeg su svi sudionici osjetili. Promet je pao i bojim se da su se ljudi okrenuli likvidnijim tržištima. Postoji i politički rizik i tek ćemo vidjet kako će najavljeni rebalansi proračuna utjecati na gospodarstvo. Za makroekonomsku stabilnost ključna je kuna."

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



E ebat ga sad smo sava i ti i ja nasolili puno toga a sami nismo na ti sa knjigovodstvom možda bi bilo dobro da febo urgira ako ima malo volje i vremena.Febo spašavaj [lol]

Prihodi proračuna su ono što je NAPLAĆENO a RASHODI su ono što je knjiženo kao poslovni događaj bez obzira kada nastaje obveza plaćanja.
Dakle na prihodovnoj strani nema nenaplaćenih POTRAŽIVANJA iako ona postoje i to u vrlo visokom iznosu ( oko 50% svih u RH ).
Jesam li u pravu?
[/quote]
Ma slažem se u pravu si 100% samo u proračunu na rashodovnoj strani ulaze obveze koje se moraju platiti do nekog određenog datuma.


Jednostavno je napustiti državu ili ženu ili posao ako ne ide.
Misija je popraviti okruženje a ne ga napuštati.

Je zbog te misije se sad tucem u glavu sto nisam otisao u Kanadu kad mi se nudilo na pladnju. Isto tak sam razmisljao o popravku okruzenja, bit ce ovo ok zemlja, treba dati doprinos da bude bolje itd. Medjutim, koliko vidim, okruzenje je sve gore a sad lagano vise ne vidim ni relativno blisku perspektivu da ce se to bitno promijeniti za mog lifetimea. A vrijeme neumitno odlazi.


Tko bi Krasnodaru dao svoj novac na upravljanje?

* Kako komentirate situaciju na domaćem tržištu dionica i koji su izgledi?

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Intervju/tabid/245/View/Details/ItemID/52849/ttl/Krasnodar-Raguz-Planiramo-nastavak-konsolidacije/Default.aspx

"Ova godina će biti godina akumulacija. Po meni, dno je dosegnuto kad je vrijednost Crobexa pala na 1.500 bodova i moja procjena je da je sad prilika polagano početi kupovati. Mislim da je ovo prvi ozbiljan pad tržišta kojeg su svi sudionici osjetili. Promet je pao i bojim se da su se ljudi okrenuli likvidnijim tržištima. Postoji i politički rizik i tek ćemo vidjet kako će najavljeni rebalansi proračuna utjecati na gospodarstvo. Za makroekonomsku stabilnost ključna je kuna."


nisam

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Tko bi Krasnodaru dao svoj novac na upravljanje?

* Kako komentirate situaciju na domaćem tržištu dionica i koji su izgledi?

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Intervju/tabid/245/View/Details/ItemID/52849/ttl/Krasnodar-Raguz-Planiramo-nastavak-konsolidacije/Default.aspx

"Ova godina će biti godina akumulacija. Po meni, dno je dosegnuto kad je vrijednost Crobexa pala na 1.500 bodova i moja procjena je da je sad prilika polagano početi kupovati. Mislim da je ovo prvi ozbiljan pad tržišta kojeg su svi sudionici osjetili. Promet je pao i bojim se da su se ljudi okrenuli likvidnijim tržištima. Postoji i politički rizik i tek ćemo vidjet kako će najavljeni rebalansi proračuna utjecati na gospodarstvo. Za makroekonomsku stabilnost ključna je kuna."


nisam
[/quote]

dno na 1500 …..kaj je onda bilo na 1250…..hehehe pustite čovjeka bio na skijanju
onda, znate ono kad menađerčići idu na skijaču pa nema prometa…..

New Report

Close