Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidošević: ‘Za izlazak iz krize treba nam 10 godina’

Vaš link


Gle,taman dva njegova predsjednička mandata. NGNK.

No respect


to i ja kažem…ne stojimo loše…meni su dragi drevni kinezi, oni su rekli da kada tri uvijeta budu zadovoljena: da svatko ima za jesti, da ima krov nad glavom i posao…da su onda stvoreni preduvjeti i počinje zlatno doba u kojem cvijeta umjetnost, znanost i duhovnost.

mi realno nismo daleko od toga. kod nas nema getoiziranja pa čak smo i srbima već oprostili sva sranja koja su radili (belgijanci još uvijek mrze njemce zbog drugo svijetskog rata, to znam jer sam 4 godine radio za njih)…oni su po takvim pitanjima u glavi puno slabiji od nas…

imali smo puno sranja u zadnjih 90 godina i trebati će još dosta proći da se to isčisti kao što sam i napisao, ali hoće…ja to neću doživjeti ali moja djeca nadam se hoće…

nismo anđeli, ali ne dozvoljavam niti da mi se neki nizozemci nameču kao moralna vertikala jer ipak se poštujem više odtoga.

pa sada ta ista europa koja nas je kao malu djecu disciplinirala kako ćemo živjeti, zagovara podjelu bosne??????
uzeli su srbiji kosovo, što je bez presedana u modernoj povijesti.

zašto taj recept ne primjene na baskiju, sj. irsku, korziku, osetiju?????
zašto ne njima, a nama da????
to mi nije jasno i to ne razumijem…

Slijedeći recept koji licemjerna EU priprema je uzeti uz pomoć Ahtisarija (inače američki igrač i specijalist za mažnjavanje teritorija) komad mora RH u korist Slovenije. [bye]

Gle,taman dva njegova predsjednička mandata. NGNK.


Pridružujem se željama… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ne nego amerikanac gleda svoj business i kako zaraditi dolar. Ne opterećuje se puno sa politikom. Dok smo mi kafanska nacija, koja uz pivu i cigarete svakodnevno raspreda kako političari ne valjaju, amerikanci ne valjaju… uvijek je netko kriv

državni službenici ne valjaju … [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning


državni službenici ne valjaju … [smiley]

Pa gdje si, ‘bem ti perje? Jel’ tolko stis’o novi/stari šef?

No respect



državni službenici ne valjaju … [smiley]

Pa gdje si, ‘bem ti perje? Jel’ tolko stis’o novi/stari šef?
[/quote]

Jok bre, našao alternativne izvore financiranja. Pričekat će burza …

I love the Smell of Profits in the Morning

http://www.vecernji.hr/lifestyle/cetirizida/3231371/index.do
evo našo sam jednu investiciju s brzim povratom za šukera i obamu.

evo naše zijezde smrti:
Vaš link

[lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Samo zvijezda smrti bi trebala donjet smrt neprijateljima, ne onima koji ju grade… Uvijek nesto okrenemo naopako na ovim prostorima. Svasta…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Glavni ekonomisti banaka: ZIBOR će se kretati oko 8%

Nijedan analitičar ne očekuje porast te kamatne stope iznad 10 posto

Bankamagazin

Glavni ekonomisti pet najvećih domaćih banaka, pokazuju rezultati ankete Hrvatske udruge banaka, predviđaju stabilizaciju kamatne stope tržišta novca i prinosa na obveznice na oko 8 posto, dok bi se tečaj na kraju godine mogao naći na nešto nižoj razini od ove na kojoj se sada nalazi. Svoje tvrdnje temelje na očekivanjima povrata priljeva kapitala i izostanku snažnijih financijskih šokova koji bi primorali HNB na promjenu temeljne kamatne stope.

Prema mišljenju glavnih ekonomista banaka, opisani financijski scenarij nije dovoljan za sprječavanje recesije, ali je posve dovoljan za sprječavanje financijske krize i blokadu produbljivanja recesije.

Pojašnjavaju kako će kamatna stopa tržišta novca i tromjesečni ZIBOR biti na razini od oko 8 posto, a nijedan analitičar ne očekuje porast te kamatne stope iznad 10 posto. Slično tome, ekonomisti očekuju da će se prinosi na državne obveznice zadržati ispod 8 posto.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Marc Faber:

"In the US, we have a totally new school, and it’s called the Zimbabwe school," Faber said. "And it’s founded by one of the great leaders of this world, Mr Robert Mugabe, that has managed to totally impoverish his own country. And that is the monetary policy the US is pursuing."

The government’s increased intervention in the economy is likely to slow down economic growth because history shows that every time the private sector shrinks to make way for the government sector, the economy suffers, he said.

Asked whether the US risked being faced with 200 percent inflation, Faber answered: "Well, not yet. Not yet. But I think eventually. If I look at government debt in the US, and debt in general, I think the only way they will not default physically on their debt is to inflate."

http://www.cnbc.com/id/29047443

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Marc Faber:

Taj isti je Clintona i Greenspana dizao u nebesa, pretpostavljam.
A sada kada si čisti nered koji su napravili ništa ne valja.
Kuća je pometena kolega!

New Report

Close