Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najbrža metoda: nacionalizacija svog strancima rasprodanog srebra i privatnog vlasništva, komasacija poljoprivrednog zemljišta i međunarodna izlolacija. Pa onda barem 10-15 godina točkica, truljavih auta, hiperinflacije i kolona pred benzinskim crpkama.

E onda, kad se malo zaboravi nacionalizacija i narod vrati pod hegemonističku čizmu – ispočetka. Pa mic po mic popravljati svari. I onda tamo, oko 2050. godine… evo treće po redu uvedene kune koja će biti u skladu sa stranim valutama. Narod će opet radit za 100 maraka i bit će jeftina radna snaga a time i konkurentniji izvozni proizvod. Nešto poput kineza do prije 3-4 godine. Komasacijom ćemo doći do velikih parcela i rentabilnije poljoprivredne proizvodnje, pa nećemo uvoziti hranu, nego i izvoziti. I tako…

Eto. [smiley]

No respect

može,ja bi rado obnovio Habsburšku monarhiju ili pod njemački patronat

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



pohlepa je u ljudskoj prirodi ali ju treba kontrolirati , moralni hazard proizlazi iz pohlepe i treba ga preventirati, osobito se ovo odnosi na financijski sektor.
Kriza nije posljedica samo loše monetarne politike.

Trebali su pustit LTCM da propadne i sa njim jos pola te bratije… Nebi se vise tako lupalo. [thumbsup]
I ne vadit ih nakon kraha NASDAQ-a opet…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Ili znači da ako želimo izaći iz krize trebamo čekati da ljudi prestanu biti pohlepni?

što se tiče tržišta kapitala… treba čekati baš suprotno: da ponovno postanu više pohlepni nego uplašeni 😀
[/quote]

može ja ću onda biti pohlepan a ti nemoj biti uplašen pa kupi od mene moju ATPL sutra za 7000,00 kn po dionici, ti ćeš to već nekom pohlepnijem uvaljat za 10.000 i tako dokle ide…. [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

inače da se razumijemo strah u velikoj mjeri je ista pušiona kao i pohlepa, ne tvrdim suprotno.
ionako nakon pucanja balona dugo ostaje samo strah…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




pohlepa je u ljudskoj prirodi ali ju treba kontrolirati , moralni hazard proizlazi iz pohlepe i treba ga preventirati, osobito se ovo odnosi na financijski sektor.
Kriza nije posljedica samo loše monetarne politike.

Trebali su pustit LTCM da propadne i sa njim jos pola te bratije… Nebi se vise tako lupalo. [thumbsup]
I ne vadit ih nakon kraha NASDAQ-a opet…
[/quote]
Pa da, samo kako bi onda zaradili? [cool]

Bailoutom LTCM su samo dali znak, OK dečki pumpajte, kad bude frka mi ćemo vadit. Samo gledajte da izađete na vrijeme, tu vam ne možemo pomoći. [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


inače da se razumijemo strah u velikoj mjeri je ista pušiona kao i pohlepa, ne tvrdim suprotno.
ionako nakon pucanja balona dugo ostaje samo strah…

Mislim da to stručno naučno zovu period akumulacije. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Najbrža metoda: nacionalizacija svog strancima rasprodanog srebra i privatnog vlasništva, komasacija poljoprivrednog zemljišta i međunarodna izlolacija. Pa onda barem 10-15 godina točkica, truljavih auta, hiperinflacije i kolona pred benzinskim crpkama.

E onda, kad se malo zaboravi nacionalizacija i narod vrati pod hegemonističku čizmu – ispočetka. Pa mic po mic popravljati svari. I onda tamo, oko 2050. godine… evo treće po redu uvedene kune koja će biti u skladu sa stranim valutama. Narod će opet radit za 100 maraka i bit će jeftina radna snaga a time i konkurentniji izvozni proizvod. Nešto poput kineza do prije 3-4 godine. Komasacijom ćemo doći do velikih parcela i rentabilnije poljoprivredne proizvodnje, pa nećemo uvoziti hranu, nego i izvoziti. I tako…

Eto. [smiley]

roha je spominjo da ak nam se ne posreći pa ovo vani predugo potraje morat će dublje
gurnut ruku u devizne rezerve a onda više nismo sigurni tak da bumo ovak i onak delali za 100
maraka….






monetarna politika utječe na gospodarski rast samo u kratkom roku, u dugom roku uopće ne djeluje

trenutna recesija kao posljedica greenspanove široke ruke te demantira
[/quote]

ne demantira mene nego Oliviera Blancharda, nije aktualna kriza posljedica samo ekspanzivne monetarne politike
[/quote]

znači slažeš se da je imala utjecaja
[/quote]

pa Greenspan je uvijek podgrijavao atmosferu , to je općepoznato
[/quote]
a sad izdaje knjige [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

prokleti izdajica [angry]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

druker [lol]
sad sigurno pise po forumima

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Najbrža metoda: nacionalizacija svog strancima rasprodanog srebra i privatnog vlasništva, komasacija poljoprivrednog zemljišta i međunarodna izlolacija. Pa onda barem 10-15 godina točkica, truljavih auta, hiperinflacije i kolona pred benzinskim crpkama.

E onda, kad se malo zaboravi nacionalizacija i narod vrati pod hegemonističku čizmu – ispočetka. Pa mic po mic popravljati svari. I onda tamo, oko 2050. godine… evo treće po redu uvedene kune koja će biti u skladu sa stranim valutama. Narod će opet radit za 100 maraka i bit će jeftina radna snaga a time i konkurentniji izvozni proizvod. Nešto poput kineza do prije 3-4 godine. Komasacijom ćemo doći do velikih parcela i rentabilnije poljoprivredne proizvodnje, pa nećemo uvoziti hranu, nego i izvoziti. I tako…

Eto. [smiley]


zanimljivo kako nekima samo otimačina pada na pamet.. [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Evo da još dam jedan primjer za kraj, ak ga već netko nije postao…

Bivši čelnik FED-a prije 2-3-4-5 godina opjevani Alan, da bi on nedugo izjavio….

http://www.huffingtonpost.com/william-klein/greenspan-admits-it-was-a_b_137578.html

a kad nam dođe kriza, ma kog će biti briga tko je kriv…isto ko i sad…par spinova i problem riješen…na kraju svi smo si krivi za krizu…e kad bi bar bilo tak…pa elite vladaju masama…ak sam ja masa…kak sam ja kriv za tuđe vladanje…ili jesam….hehe


to kod ljudi ide: tri zdravomarijo i idemo dalje … [smiley]

Samo kod katolika – uostalom, cemu sluzi ispovijed?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Monetarna politika kod nas je rukama Rohe i mislim da tu bolje i ne može biti, jer ako nam tko može pomoći to je on…S druge strane fiskalna politika koja puno izravnije djeluje na gospodarstvo je u rukama vladajuće stranke i to je ono čeg se treba bojati…
Ameri su vratili starom iskušanom receptu na temelju kojeg su se izvukli od recesije 80-tih godina prošlog stoljeća, a to je smanjenje poreznih stopa kako bi potaknuli potrošnju i pokrenuli gospodarstvo…Naravno s tim u kombinaciji ide i smanjenje kamatnih stopa kako bi utjecaj bio još jači….Nažalost koda nas se sugerira štednja, a ne potrošnja…..a i kamatne stope rastu….

New Report

Close