KABA (Karlovačka banka d.d)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KABA (Karlovačka banka d.d)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako mi može netko objasniti.
S obzirom da je nominalna 100 kn, zašto bi netko dao za nju toliko kad ih ima na prodaji i ispod 76 kn?
Ili če taj isti pokupiti sve ispod 100?
Hvala

Po nominali i uz isključenje ostalih dioničara , pa to je bezobrazluk! Šta je to nominala nekakva knjigovodstvena vrijednost dionice iz daleke prošlosti koja trenutno nema nikakvog značaja. Zato postoji TRENUTNA knjigovodstvena vrijednost i to je najniža vrijednost po kojoj ŠOLA može napraviti dokapitalizaciju a da ga ja ne tužim!


hm, to s tužbom, o tom potom, činjenica je da je navodno samo jedan mali dioničar s par glasova bio protiv točke Ad 7 na oba glasačka listića i da je svoje protivljenje odluci izrazio javnom bilježniku u zapisnik tako da ako bi isti i našao interes i išao na tužbu vjerujem da bi brzo došlo do nagodbe s bankom, prema tome mislim da odsad nadalje svaki dokap može ići ako je po volji NO (čitaj Sandija), i kao što reče jedan forumaš, plači voljena zemljo
[/quote]

Koliko ja znam u pozivu na skupštinu nije pisalo da će dokapitalizacija ići po nominali, što znači da dioničari nisu na vrijeme obavješteni o tom podatku iz čega slijedi da za to mogu tužiti i dioničari koji nisu bili na skupštini, naravno u roku 30 dana.

U zadnje vrijeme ima dosta članaka koji sa svih strana navješčuju bolja vremena za banke.
Evo jedan od njih:
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Regija/tabid/103/View/Details/ItemID/53462/Default.aspx

Jel zna tko sta se ovdje dogadja? Svako malo neko trgovanje i to ok kolicine…

Gospon sudac, mene su navukli!

Dokupljujemo mi koji mislimo da će dokapitalizacija ići po 100 kn.
Laganini, da ne naraste cijena prebrzo. Ja malo a netko bogme solidno.
LP


Po nominali i uz isključenje ostalih dioničara , pa to je bezobrazluk! Šta je to nominala nekakva knjigovodstvena vrijednost dionice iz daleke prošlosti koja trenutno nema nikakvog značaja. Zato postoji TRENUTNA knjigovodstvena vrijednost i to je najniža vrijednost po kojoj ŠOLA može napraviti dokapitalizaciju a da ga ja ne tužim!


hm, to s tužbom, o tom potom, činjenica je da je navodno samo jedan mali dioničar s par glasova bio protiv točke Ad 7 na oba glasačka listića i da je svoje protivljenje odluci izrazio javnom bilježniku u zapisnik tako da ako bi isti i našao interes i išao na tužbu vjerujem da bi brzo došlo do nagodbe s bankom, prema tome mislim da odsad nadalje svaki dokap može ići ako je po volji NO (čitaj Sandija), i kao što reče jedan forumaš, plači voljena zemljo
[/quote]

Koliko ja znam u pozivu na skupštinu nije pisalo da će dokapitalizacija ići po nominali, što znači da dioničari nisu na vrijeme obavješteni o tom podatku iz čega slijedi da za to mogu tužiti i dioničari koji nisu bili na skupštini, naravno u roku 30 dana.

[/quote]

Kad sam vidio u pozivu na skupštinu da mali dioničar treba potvrditi odluke na svoju štetu – nisam otišao na skupštinu …


Po nominali i uz isključenje ostalih dioničara , pa to je bezobrazluk! Šta je to nominala nekakva knjigovodstvena vrijednost dionice iz daleke prošlosti koja trenutno nema nikakvog značaja. Zato postoji TRENUTNA knjigovodstvena vrijednost i to je najniža vrijednost po kojoj ŠOLA može napraviti dokapitalizaciju a da ga ja ne tužim!


hm, to s tužbom, o tom potom, činjenica je da je navodno samo jedan mali dioničar s par glasova bio protiv točke Ad 7 na oba glasačka listića i da je svoje protivljenje odluci izrazio javnom bilježniku u zapisnik tako da ako bi isti i našao interes i išao na tužbu vjerujem da bi brzo došlo do nagodbe s bankom, prema tome mislim da odsad nadalje svaki dokap može ići ako je po volji NO (čitaj Sandija), i kao što reče jedan forumaš, plači voljena zemljo
[/quote]

Koliko ja znam u pozivu na skupštinu nije pisalo da će dokapitalizacija ići po nominali, što znači da dioničari nisu na vrijeme obavješteni o tom podatku iz čega slijedi da za to mogu tužiti i dioničari koji nisu bili na skupštini, naravno u roku 30 dana.

[/quote]

Uprava radi protiv malih dioničara. Po ekonomskoj teoriji – to će im se dugoročno vratiti istom mjerom …

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

Da Ivanišević ne prodaje nebi ovo bilo ispod 100 kn. Dok se njega riješimo idemo gore, bez brige. Pa vani su banke porasle 300-400% od dna i na novim su ath-ima. A gdje smo mi?
Kaba je jedna konzervativna banka i nije previše "stradala " u krizi.
brzo će ona gore.

da KABA išta vrijedi sada bi nakon kupnje Tiska po smiješnim cijenama poskočila na 100 kuna ,ali opet ništa – ćorak.

Povlačim gornji komentar jer baš sada vidim da je HFP povukao sa dražbe dionice Tiska.Žao mi je Šole i kompanjona,propade im velika zarada .Morat će nešto zaraditi na kamatama da im minusi od muljanja sa nekretninama ne donesu gubitak za 2009 god.,pa će se morati pravdati da je to zbog svjetske krize ili ljepše rečeno RECESIJE.


Povlačim gornji komentar jer baš sada vidim da je HFP povukao sa dražbe dionice Tiska.Žao mi je Šole i kompanjona,propade im velika zarada .Morat će nešto zaraditi na kamatama da im minusi od muljanja sa nekretninama ne donesu gubitak za 2009 god.,pa će se morati pravdati da je to zbog svjetske krize ili ljepše rečeno RECESIJE.

Ne bih rekao da im je posao s Tiskom propao. Mislim da je sve prolongirano na neko vrijeme. Koloiko sam imao prilike vidjeti Prava su stekli na legalan način i nema šanse da ih ne realiziraju, ,pitanje je vremena.

Lijepo zarađuju na Belju. Kupili po 25 kn a prodaju po 80. To će biti nekih 10-tak miliona više u dobiti za 3. kvartal.
Kupnja stalno jača , izgleda da je konačno došlo vrijeme za ovu dionicu. Mogla do 150 kn u prvom naletu. [thumbsup]

U petak smo mi iz kompanije nešto malo napisali na ovoj temi, sad ne vidimo više taj post, al’ nema veze, ionako vam nije od neke koristi, jer nema više jeftine kabe. Ta karlovačka banka zna za sebe kupiti lijepe dionice a i lijepu količinu, odmah za top 10…..BLJE, JDBA, INDG, RHMJ-A-A, RHMF-A-A….

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close