JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neka mi netko objasni što vam znači taj višak gotovine !!!

što?

I love the Smell of Profits in the Morning


kakve veze za mene dioničara ima taj free cash flow … kakve ja koristi imam od toga …
ajde konkrento:

1.
2.
3.

drže lovu na računu, vjerovatno u dolarima i svaki dan puše … da nekom spomeneš hedge gledao bi u tebe kao da si pao s marsa …

Za dioničara je to čista pušiona. Možete interpretirati kako god hoćete, ali cilj svakog profitabilnog poduzeća je profit.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Vidim da je izvješće prilično katastrofalno čim se ocjenjuju rashodi čistačica i amortizacija golfova trojki iz voznog parka. Nemam office na ovom kompu pa ne mogu otvoriti izvješće. Dajte malo gole brojke

Da nismo slucajno na istom mjestu??? I u mom apartmanu je comp bez excela u 21 stoljecu i razvijenoj zemlji. Iz iskustva znamo da imaju neobican nacin vodjenja racunovodstva (amortizacije). Ako netko moze dati razliku stanja casha na racunu 31.12 i end 1Q. To je jedino relevantno. Vjerovatno su i sada zadrzali dio dobiti. Zuri im se ispeglat knjigovodstvene dubioze kako bi mogli isplacivati managerske nagrade (i nama dividendu:-)).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


neka mi netko objasni što vam znači taj višak gotovine !!! što?

Fair value of ships+ fair value of buildings + receivables – debtors – debt + cah = NAV.
Eto to.

A znaci i kad gledas EV.
Dakle Mcap+dug-cash=EV
/EBITDA (bez tecajnih i amortizacije).

A to je kod JDPL.
EBITDA oko 51 milja kuna u plusu za kvartalX4=204

Mcap=1,080
Dug=211
Cash=243.

daklem, imamo EV=1048
EBITDA =204

EV/EBITDA=5.137

Pametnom dosta..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Bosun: ” Tipično Jadroplov izvješće, važnije je pročitati bilješke nego račun dobiti i gubitka ” Ovo me podsjeća na Toulina izvješća i negativno frizirane bilance. Techmane da ga nisi vidio negdje u Nadinoj blizini zadnjih dana?

Mozda je oko Nade ali nije blizu PD. To drzim pod kontrolom jer je svega par blokova dalje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


ententinis: ” Vidim da je izvješće prilično katastrofalno čim se ocjenjuju rashodi čistačica i amortizacija golfova trojki iz voznog parka. Nemam office na ovom kompu pa ne mogu otvoriti izvješće. Dajte malo gole brojke ” Da nismo slucajno na istom mjestu??? I u mom apartmanu je comp bez excela u 21 stoljecu i razvijenoj zemlji. Iz iskustva znamo da imaju neobican nacin vodjenja racunovodstva (amortizacije). Ako netko moze dati razliku stanja casha na racunu 31.12 i end 1Q. To je jedino relevantno. Vjerovatno su i sada zadrzali dio dobiti. Zuri im se ispeglat knjigovodstvene dubioze kako bi mogli isplacivati managerske nagrade (i nama dividendu:-)).

243-232 milje kuna.
samo 10 u plusu.
ok, jos oko 32 milje duga su smanjili.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

SOX nama treba što prije. Ovo ne vodi ničemu, ovakve lakrdije od izvješća.

Hell is Empty and all the Devils are Here


SOX nama treba što prije. Ovo ne vodi ničemu, ovakve lakrdije od izvješća.

SoX?

Je, objasni tamo ljudima sto je SoX i gledat ce te ko tele u sliku…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

budd:

SOX nama treba što prije. Ovo ne vodi ničemu, ovakve lakrdije od izvješća.

SoX?

Je, objasni tamo ljudima sto je SoX i gledat ce te ko tele u sliku…

[lol] [lol] [lol] Ma jasno, ali to su moje male sitne želje… Moje želje, moji snovi:)

Hell is Empty and all the Devils are Here


ma ništa mudro. samo vode knjige štreberski, koliko sam ja shvatio. a efekt ovako velike revalorizacije se sad vidi – velika amortizacija.

Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja (AOP 085+086): 243.006
nije lova nikud nestala.

tako je, ovo je prema IFRS

unrealized gains or loses, correction of shareholders equity
bitno je da su pare tu što se vidi iz cash flowa
amortizacija je non cash stavka

Budaletina s crknutim dabrom na glavi, uvijek u sačekuši!


” 243-232 milje kuna. samo 10 u plusu. ok, jos oko 32 milje duga su smanjili.

Upravo mi je kolega prepricao izvjesce. Katastrofa. Cisto guzi……e. Da sam ja vlasnik smjenio bi Papica u momentu. U eri ATH vozarina imati ovakvo izvjesce je umjetnost. Smanjuje imaginarne gubitke kako bi se docepao Managerskog bonusa. A sta smanjuje vrijednost moje dionice koga briga. To sta je popusio gomilu novaca na tecajnim razlikama jer drzi cash na racunu je druga katastrofa. Toplo se nadam da kad ispegla gubitke i ostvari pravo na 5% dobiti, nje vise nece biti a moja lovusa ce prije biti toga pretankana u nesto sta vode sposobniji manageri. Svi su tukli po Djovi da je upropastija firmu ali i danas su brodovi izgradjeni u njegovom mandatu okosnica firme. Za ovu upravu kazu da je postena u sto ne sumnam ali to ocito nije jedina karakteristika koja treba krasiti managera.

Vidjet ce mo kakva ce izvjesca pisati ako nedaj boze bude u poziciji da ostvari managersku nagradu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

za one koji nemaju excel na kompu

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=C8378BF4-996C-4569-B547-75EDBD03AAF0

mogu skinuti microsoft excel viewer
isto tako mozete xls file otvoriti preko google documentsa
http://docs.google.com/

s sto se tice jdpl ,privatizaciju i to pod hitno

Good artists copy. Great artists steal.

New Report

Close