JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…..Nisam detaljno gledao cflow..
Ali ako su dali depozit na brodove od 10 mil. dolara i jos im je narasla stavka casha koliko je onda sumarno casha izgenerirano???

Mislim da se upravo to dogodilo.Izgenerirali su za toliko više casha – izostanak dokovanja i tečajne razlike su im jaaaaaako pomogli.A i činjenica da im je nekoliko brodova zaključilo godišnje ugovore početkom godine.



…..Nisam detaljno gledao cflow..
Ali ako su dali depozit na brodove od 10 mil. dolara i jos im je narasla stavka casha koliko je onda sumarno casha izgenerirano???

Mislim da se upravo to dogodilo.Izgenerirali su za toliko više casha – izostanak dokovanja i tečajne razlike su im jaaaaaako pomogli.A i činjenica da im je nekoliko brodova zaključilo godišnje ugovore početkom godine.
[/quote]
—-jeli preporuka kupi?

Kune nisu problem, kuna nema

Silvestar, 17.11.2008. u 21:33
mrizadur

Nisam htio ispasti grub.Jasno mi je zašto je Papić sada zadovoljan, pitam se samo kad ćemo biti i mi.Ustvari,trudim se uopće ne razmišljati o tom.

Evo današnji prodavači su mijenjali 100 kuna za 90 kuna. Zašto? Pa zato jer će se sutra naći nova budala koja će 100 kuna promijenit za 80 kuna. A prekosutra će se nać netko koji će novčanicu od 100 kuna uspješno prodat za 50 kuna samo zato jer ćeka budalu za 30 kuna. iz te logike ovaj koji je prodao 100 kuna za 90 kuna više i nije takva budala. čista psihološka spirala. Dokle? Pa može do jedne kune.Onda će se nać netko tko će novčanicu od 100 kuna mijenjat za okrugli komad čelika na kojem piše "1 kuna". I to ima logike jer gram dva papira sigurno ne može biti vrijedno ko par grama čelika. [tongue]

I'LL BE BACK


—-jeli preporuka kupi?

Nije vrijeme za preporuke.Mislim da je dionica jeftina , da će biti još jeftinija i zato sam kupovao i kupovat’ ću je još.
Rizik je sigurno velik , jer naše tržište je podložnije histeriji od većine drugih , a tada fundamenti ne igraju.Znam da riskiram da puno izgubim , ali podnijet’ ću taj rizik , jer ako se situacija okrene zaradit’ ću isto tako puno.Međutim , savjetovati drugima da učine isto ne pada mi na pamet.Svatko snosi svoj rizik.

Alo prodaja, pa kaj je ovo?!! Razočaran sam… Eno prodaje na svim ostalim dionicama na lopate!!!
A vi? A šta vi?? Ajde ajde to malo, znam da imate… Ili možda nemate? [cool]

I'LL BE BACK



—-jeli preporuka kupi?

Nije vrijeme za preporuke.Mislim da je dionica jeftina , da će biti još jeftinija i zato sam kupovao i kupovat’ ću je još.
Rizik je sigurno velik , jer naše tržište je podložnije histeriji od većine drugih , a tada fundamenti ne igraju.Znam da riskiram da puno izgubim , ali podnijet’ ću taj rizik , jer ako se situacija okrene zaradit’ ću isto tako puno.Međutim , savjetovati drugima da učine isto ne pada mi na pamet.Svatko snosi svoj rizik.
[/quote]
—danas se postavio, ali mizerna prodaja….

Kune nisu problem, kuna nema

bit će možda sutra, vele dečki preko bare. Al ja zaključih da je JDPL maximalno preprodan već neko vrijeme. E sad, ako ne dođe još neki histerično-likvidni val rasprodaje, bit ćemo tu di jesmo do daljnjeg. Jebiga, kod nas za 100 kuna kupuješ 120. Nema nas puno takvih.

I'LL BE BACK

po meni je sada isto JDPL ili ATPL….mjerkam koja više padne…

Kune nisu problem, kuna nema

nije isto nikako. Dok god vozarine ne krenu jače gore, JDPL je bolji pick. Razloge sam nabrojao stranicu dvije prije. Kad krenu vozarine ATPL rastura. BPI pomalo raste doduše već par tjedana i fino se odvojio od lokalnog dna, ali BDI kao cjelina djeluje na krdo koje kupuje ATPL a BCI još uvijek šteka mamu mu maminu. Na JDPL nema krda. Pozdrav! E da… ATPL je puno bolja firma i svemirski brod prema JDPL, al kog to sada briga.

I'LL BE BACK


nije isto nikako. Dok god vozarine ne krenu jače gore, JDPL je bolji pick. Razloge sam nabrojao stranicu dvije prije. Kad krenu vozarine ATPL rastura. BPI pomalo raste doduše već par tjedana i fino se odvojio od lokalnog dna, ali BDI kao cjelina djeluje na krdo koje kupuje ATPL a BCI još uvijek šteka mamu mu maminu. Na JDPL nema krda. Pozdrav! E da… ATPL je puno bolja firma i svemirski brod prema JDPL, al kog to sada briga.

—najbolje mix….na ATPL smanjiti prosjek, a JDPL kako dragi Bog da…

Kune nisu problem, kuna nema


nije isto nikako. Dok god vozarine ne krenu jače gore, JDPL je bolji pick. Razloge sam nabrojao stranicu dvije prije. Kad krenu vozarine ATPL rastura. BPI pomalo raste doduše već par tjedana i fino se odvojio od lokalnog dna, ali BDI kao cjelina djeluje na krdo koje kupuje ATPL a BCI još uvijek šteka mamu mu maminu. Na JDPL nema krda. Pozdrav! E da… ATPL je puno bolja firma i svemirski brod prema JDPL, al kog to sada briga.

Danas je na poslovnom izišao komentar o dobiti dioničarskih društava za treći kvartal i cijelu 2008.
Nikada naše kompanije nisi imale ovako dobre rezultate,a i manje cijene.Pored tablice dobiti postoji
i usporedba imovine firme i zaduženja.Najpovoljniji omjer ima JDPL,a u ovom slućaju znaći da je
najmanje zadužen.U ova vremena kada kriza kuca na vrata svima,kao što je već pokucala brodarima
JDPL je najmanje ugrožen,jer je najmanje dužan i kao takav postaje sigurna luka sada u vrijeme
krize,a sa mogućim rastom prema starim cijenama kada se trend okrene.Ali to može potrajati i godinu, dvije,a JDPL će to doćekati ako kriza potraje i duže.To garantira relativno najveća likvidna
imovina,veća od svih sastavnika crobexa.


To garantira relativno najveća likvidna imovina,veća od svih sastavnika crobexa.

što imaju više keša od HT-a?

I love the Smell of Profits in the Morning

Ne, ali imaju vise od INDG.

Ups, pa to i nije toliko tesko, sorry…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

burza kažnjava bahatost, sjećaš se …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close