JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

WALL STREET I MAJMUNI

Došao jednom jedan gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u naselju i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da plaća za svakog majmuna koji mu donesu 10$. Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je
bio objavio.Kad je ostalo malo majmuna i postalo teško da se ulove, seljacisu prestali da ih donose. Gospodin je tad obećao 20$ za majmuna i seljaci su potrčali loviti ih. Opet su majmuni ponestali i gospodin je povećao cijenu na 25$ i lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna vise nije bilo….

On je otputovao i njegov ortak se uputio seljacima i rekao:

Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za njegovu
kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se sef vrati on će vam ih
kupiti za 50$, sto je bila posljednja cijena.

Seljaci sakupiše ono sto su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima i
očekivaše povratak gospodina. Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog gospodina. Jedino što su vidjeli su kavezi puni majmuna, koje su kupili uštedom cijelog života.

Sad imate jasnu ideju kako funkcioniraju financijske burze.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovo ludilo se nastavlja.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Samo da je još dinerosa!!!!! [cry]
A ja kupovao danas!! [cry]
Stvarno nisu normalni ovi amerikanosi.
Do kad ćemo strugat smamo drgi Bogec zna.


WALL STREET I MAJMUNI

Došao jednom jedan gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u naselju i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da plaća za svakog majmuna koji mu donesu 10$. Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je
bio objavio.Kad je ostalo malo majmuna i postalo teško da se ulove, seljacisu prestali da ih donose. Gospodin je tad obećao 20$ za majmuna i seljaci su potrčali loviti ih. Opet su majmuni ponestali i gospodin je povećao cijenu na 25$ i lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna vise nije bilo….

On je otputovao i njegov ortak se uputio seljacima i rekao:

Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za njegovu
kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se sef vrati on će vam ih
kupiti za 50$, sto je bila posljednja cijena.

Seljaci sakupiše ono sto su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima i
očekivaše povratak gospodina. Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog gospodina. Jedino što su vidjeli su kavezi puni majmuna, koje su kupili uštedom cijelog života.

Sad imate jasnu ideju kako funkcioniraju financijske burze.


……… mmmmmmmmmm a sad mi je jasno zasto se osijecam kao majmun

hihi

Ne znam kakve veze ima taj idiotski tekst sa dionicom Jadroplova?
Brodari su trenutno na dnu znači mogu samo up a i podcjenjeni su do bola.


…..Brodari su trenutno na dnu znači mogu samo up ……

Siguran ?
Ako jesi , ništa ne te priječi da uzmeš recimo 1.000 komada i za koji se dan obogatiš.


Ne znam kakve veze ima taj idiotski tekst sa dionicom Jadroplova?
Brodari su trenutno na dnu znači mogu samo up a i podcjenjeni su do bola.

Zašto su podcjenjeni su do bola??? Molim objašnjenje i nekakvu analizu

Jel to na JDPL skriveni nalog na prodaji 171,30?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

A ne ti si! [yawn]

da su brodari trenutno podcjenjeni, jesu…
da mogu niže, mogu…
dali će "sutra" gore ili dole nitko ne može sa sigurnošću tvrditi.

Mislim da bi se većina složila da smo trenutno u "donjem dijelu" ciklusa brodara.
Stoga jako je velika vjerovatnost da ako npr. po ovim cijenama danas kupiš 1000 kom, da ćeš u idućih 4-5 godina imati priliku kapitalizirati dobit od 100% (naravno možda i više, možda i ranije, ali i naravno vjerovatnost onda opada).

I opet se vraćamo na početak: kakav si tip investitora ? dali ti je razdoblje mjereno u godinama nepojmljivo za investiciju ? dali ti je prinos od 100 % u nekoliko godina puno ili malo ? misliš li da možeš postići bolji rezultat sa nekom drugom investicijom ? s kakvim kapitalom raspolažeš ?

osobno mislim da ćemo se kratkoročno malo oporaviti (čitaj mjeseci) jer je sektor pao ispod realnosti, a kada će početi novi ciklus (ili još bolje kada će biti na vrhuncu) se ne usudim pogađati iz ove perspektive ali ću svakako pratiti razvoj …

"I am a man of great patience..."

Ovo nema veze s brodarskim ciklusima. Brodarski ciklusi idu u valovima kao i privredni. Mađutim, krah u Americi je bacio poprilično velik kamen u plićak i sad imamo nešto što bi bolje opisala teorija determinističkog kaosa. A sve je vrlo jednostavno: milijuni Amera i ostalih gube poslove, smanjuje se potrošnja, time i potražnja, a time i potreba za prijevozom. Kad će sve opet gore? Možda "Gatara" zna 🙂

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

JDPL ima casha preko 160 kuna PS. Hipotetski, ima dovoljno casha da zatvori sve dugoročne i kratkoročne obveze prema 1H FI i da još ostane u love blagajni. To još može jedino HT. Imaju samo handyje kojima su vozarine najmanje pale i poprilično mladu flotu (izuzev Ista svi mlađi od 10 godina, a koji je i namanji po tonaži, svi ostali su cca 42 DWT). Kako saznajem, svi su u charteru a ne na spotu. Ako netko ima točne podatke molim neka me ispravi ako griješim. Ekipa koja brije na P/E ne kuži da veliki iznos amortizacije koji umanjuje dobit nije nigdje "nestao" već je ta lova u bilanci, vidljivo iz novčanog toka. Manja dobit-manji porez igra. Ne znam koju će igru odigrat sa amortizacijom sad na ovom izvječću, ali u svakom slučaju očekujem "bildanje" bilance sa 20-ak milja iz tečajnih razlika i 20-ak milja iz prijevoza roba. Jedva čekam to izvješće. Bit će BOMBA! i minimum 187 casha PS. Ovo je definitivno najsigurniji brodar u ovom trenutku, a što se tiće skupih brodova iz brodosplita, to je ionako za 2 godine, a do tad ko živ ko mrtav… možda škver i prenamjene pa tamo zasade travu za golf… Sve ispod 250 kuna je poklon BEZ OBZIRA NA KRIZU. Sve je naravno IMHO i možete se slobodno popišati na ovo.

I'LL BE BACK


JDPL ima casha preko 160 kuna PS. Hipotetski, ima dovoljno casha da zatvori sve dugoročne i kratkoročne obveze prema 1H FI i da još ostane u love blagajni. To još može jedino HT. Imaju samo handyje kojima su vozarine najmanje pale i poprilično mladu flotu (izuzev Ista svi mlađi od 10 godina, a koji je i namanji po tonaži, svi ostali su cca 42 DWT). Kako saznajem, svi su u charteru a ne na spotu. Ako netko ima točne podatke molim neka me ispravi ako griješim. Ekipa koja brije na P/E ne kuži da veliki iznos amortizacije koji umanjuje dobit nije nigdje "nestao" već je ta lova u bilanci, vidljivo iz novčanog toka. Manja dobit-manji porez igra. Ne znam koju će igru odigrat sa amortizacijom sad na ovom izvječću, ali u svakom slučaju očekujem "bildanje" bilance sa 20-ak milja iz tečajnih razlika i 20-ak milja iz prijevoza roba. Jedva čekam to izvješće. Bit će BOMBA! i minimum 187 casha PS. Ovo je definitivno najsigurniji brodar u ovom trenutku, a što se tiće skupih brodova iz brodosplita, to je ionako za 2 godine, a do tad ko živ ko mrtav… možda škver i prenamjene pa tamo zasade travu za golf… Sve ispod 250 kuna je poklon BEZ OBZIRA NA KRIZU. Sve je naravno IMHO i možete se slobodno popišati na ovo.

A što je to tebe briga kad si ionako špekulativno U JADROPLOVU—-kako si sam i sam rekao—–
bio bi kao zadovoljan sa 200 a sad su već narasli apetiti pa govoriš da je 250 mukte jer ti toliko treba za iskrcaj.
Moj je prosijek 380 i u pušingu sam velikom ali me nerviraju ovi likovi što dolete i čim oni uđu to treba ići gore.
Da će izviješće biti dobro to i moja baka zna međutim što poslije izviješće.
Kakva će 2009 biti za brodare—-NAPIŠI SLOBODNO KATASTROFALNA———
i TO VEĆ SADA ZNAJU SVI.
A ŠTO SE MENE TIČE JA SAM OVDIJE NAŽALOST POSTAO DUGOROČNI. [yawn]

A što je to tebe briga kad si ionako špekulativno U JADROPLOVU—-kako si sam i sam rekao—–
bio bi kao zadovoljan sa 200 a sad su već narasli apetiti pa govoriš da je 250 mukte jer ti toliko treba za iskrcaj.
Moj je prosijek 380 i u pušingu sam velikom ali me nerviraju ovi likovi što dolete i čim oni uđu to treba ići gore.
Da će izviješće biti dobro to i moja baka zna međutim što poslije izviješće.
Kakva će 2009 biti za brodare—-NAPIŠI SLOBODNO KATASTROFALNA———
i TO VEĆ SADA ZNAJU SVI.
A ŠTO SE MENE TIČE JA SAM OVDIJE NAŽALOST POSTAO DUGOROČNI. [yawn]

Kolega, ako vi smatrate da sam negdje u svojim riječima napisao neistinu ili laž, vi ukažite! 2009 katastrofalna za brodare? Koliko katastrofalna i za koje brodare? 2009 ne može niti jednom našem brodaru biti katastrofalna koliko su im bile plodonosne 2007 i 2008. Da, ja ću se iskrcati iz JDPL čim mi odradi 20-ak posto i s lovom pojačat ATPL. A ako mi ne odradi i sranje se nastavi sigurnije mi je bit u JDPL nego bilo kojem drugom brodaru. Moja procjena, možda se varam.

I još nešto… nemoj se ljutiti na mene kao padobranca jer si ti ovdje također uletio prije koji mjesec, ako ne i kasnije, i isto se tako veselio i kolo vodio kad ti je poteglo nakon ulaza. A za razliku od mene koji navodim činjenice, ti si ovdje lupetao neke kvazi polu insajd drkeljane, kao i svojevremeno na Konzumu.

ovo nije kritika, samo savjet za upgrade komunikacije. Lijep pozdrav! [cool]

I'LL BE BACK

governer, u pravu si što se novogradnji tiče. dvije godine su jako dugi period i vrlo je teško nešto tako daleko prognozirati. a bilo bi lijepo da se dodjemo na recimo 580…. [thumbsup]

[lol] [lol] ..meni se ova plovidba otegla ko da plovim s Magellanom

New Report

Close