JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…a gdje je meso…i bez zaprške molim…napravi pašta fažol…. [wink]


…a gdje je meso…i bez zaprške molim…napravi pašta fažol…. [wink]

kako je trenutno stanje na jdpl ,neće skoro biti mesa..prelazimo u vegetarijance.. [cry]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Hm, pa i ne bih baš rekao da ćemo u vegetarijance, pogledaj ovaj masni nalog na 565kn [huh]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Pozdrav kolege,

Malo vedrine prije utakmice, iako je kišno vrijeme.Kolega "Smurf" je vrlo dobro ponetirao, samo vidim malo se prodaje a mnogo kupuje.Dakle ipak se "kuha" mislim da će ovaj put biti i mesa i ribe….. [smiley]


Hm, pa i ne bih baš rekao da ćemo u vegetarijance, pogledaj ovaj masni nalog na 565kn [huh]

Smurfe taj nalog mi potvrdjuje da je nekom fondu voda do nosa. Bit ce toga jos. Brani se grcevito a obrane sve nize i obilnije. Pogledaj ATPL. Opet cu kao papiga: izvrsno izvjesce, sposobna uprava, disperzirano poslovanje i danas padne 5.11 %. JDPL firma koja sve to nema padne 1.71%. Pametnom dovoljno. Ja cekam big bang (ako se dogodi) i eto mene nazad. A fond managerima porucujem "uzalud vam trud sviraci" . Mozda cu vam iduci tjedan izelaborirat moje strahove. U medjuvremenu vam savjetujem da pratite kretanje brodova.[proud]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Hm, pa i ne bih baš rekao da ćemo u vegetarijance, pogledaj ovaj masni nalog na 565kn [huh]

Smurfe taj nalog mi potvrdjuje da je nekom fondu voda do nosa. Bit ce toga jos. Brani se grcevito a obrane sve nize i obilnije. Pogledaj ATPL. Opet cu kao papiga: izvrsno izvjesce, sposobna uprava, disperzirano poslovanje i danas padne 5.11 %. JDPL firma koja sve to nema padne 1.71%. Pametnom dovoljno. Ja cekam big bang (ako se dogodi) i eto mene nazad. A fond managerima porucujem "uzalud vam trud sviraci" . Mozda cu vam iduci tjedan izelaborirat moje strahove. U medjuvremenu vam savjetujem da pratite kretanje brodova.[proud]
[/quote]

Spancira je već odavno dao naznaku. A ovim vam je Techman sve rekao. Bravo majstore! [thumbsup]

Evo taze vjesti iz Slobodne Dalmacije.

Quote

Rad aktualne uprave splitskog brodogradilišta obilježio je gubitak od milijardu i petsto milijuna kuna u samo dvije godine. U istom razdoblju nije dogovorena niti jedna novogradnja, a gradnja dvaju brodova za “Jadroplov”, vrijednih sto milijuna dolara, još uvijek je neizvjesna zbog upitnih državnih jamstava.

Unquote

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

promet ni 29.000 kn. ovo je čudo – što nitko od malih više nema ovu dionicu? ili imaju tak čvrste ruke?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


promet ni 29.000 kn. ovo je čudo – što nitko od malih više nema ovu dionicu? ili imaju tak čvrste ruke?

Pa zar nije bolje tako…gledaj atpl što joj čine…imam obadvije dionice ali se ovdje nekako osječam sigurnije…

[emo_cool]

Ima, al jednostavno ju ni ne gledaš [proud]
Nešto se kuha, pa ćemo pričekat da vidimo čij ovca crnu vunu prede ….

@mateja
meni se ATPL čini ipak malkice sigurnija, pogotovo na ovim cijenama. koliko već brodari mogu bit sigurni.

možda se ništa ne kuha. možda je samo netko kupovao na 300-400, prodao na 700-800 i sad opet pokupio na 600.

inače, za znalce o brodovima: koliko bi se jadroplovu isplatilo sad prodat koji stariji brod i zamijenit ga za noviji? novaca se ima za nadoplatit, a za ove eventualne novogradnje se kasnije može i kreditima krpat. tak i tak ne treba sad za njih lovu iskeširat ak se dogovore.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Dobar dan kolege,

Samo su 363 dionice promijenile vlasnike ..!! a gdje je onaj višemiljunski promet..???? a ovako zaista skromno trgovanje traje već neko vrijeme.Nemam ih puno ali ću baš čekati ….Pazite ovo je jedini naš brodar koji je još u vlasništvu države……

Ugodan Vam vikend želim

[smiley] [smiley]

Silvestar, 13.06.2008. u 18:23
tuna

Meni, laiku, takva zamjena zvuči najbolje od preostalih opcija za Jadroplov. Jednog dana kad indeksi padnu stare kade će biti za rezalište a sad imaju dobru cijenu. Ili da preuzmu neku novogradnju, budući da imaju keša.

u odnosu na tjedan ranije…

AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF +745
HPB D.D. +52
PBZ D.D. -46

AUEQ je bio prvi i zadnji fond u koji sam uložio pare, izvadio ih prije godinu dana i od tada ne pratim zbivanja oko njega. Jel zna netko kako stoje sa likvidnošću i općenito s poslovanjem pošto su u nepovoljnom položaju naspram bankarskih fondova?
U svakom slučaju, više su nego dobrodošli 🙂

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju



@mateja

inače, za znalce o brodovima: koliko bi se jadroplovu isplatilo sad prodat koji stariji brod i zamijenit ga za noviji? novaca se ima za nadoplatit, a za ove eventualne novogradnje se kasnije može i kreditima krpat. tak i tak ne treba sad za njih lovu iskeširat ak se dogovore.

Pokrecem peticiju "TUNU ZA DIREKTORA" Definitivno bi bio produktivniji od Papinja. Tuna ubolja si u srž problema. Doduse samo jedan brod je u godinama za prodaju ali slazem se da bi se moglo kupit nesto polovno odmah (umjesto gubiti na tecajnim razlikama) i jos ostaje dovoljno za novogradnje ako se dogode.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close