JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…Stav sindikata pomoraca, podržava i Klub HDZ-a. Nije vrijeme za privatizaciju Jadroplova, ističe Branko Bačić i navodi da je vrijednost te tvrtke 2008., prije krize, iznosila 1,6 milijardi kuna, a Vlada je prodaje za 160 milijuna kuna. Dakle, deset puta manje, s tim da je u vrijeme krize Jadroplov povećao svoju flotu i svoju nosivost za 30 posto, kaže zastupnik…

Mislim da je ovde sve rečeno koliko je ovo podcijenjeno.. Nije nagovor na kupnju ili prodaju, imam dionice JDPL.

@brux
Kolega, pa ajde onda navalite na ask…

Imam dionice JDPL-a


…Stav sindikata pomoraca, podržava i Klub HDZ-a. Nije vrijeme za privatizaciju Jadroplova, ističe Branko Bačić i navodi da je vrijednost te tvrtke 2008., prije krize, iznosila 1,6 milijardi kuna, a Vlada je prodaje za 160 milijuna kuna. Dakle, deset puta manje, s tim da je u vrijeme krize Jadroplov povećao svoju flotu i svoju nosivost za 30 posto, kaže zastupnik…

Mislim da je ovde sve rečeno koliko je ovo podcijenjeno.. Nije nagovor na kupnju ili prodaju, imam dionice JDPL.

ma taj Bačić lupeta bezveze… s ovih 1,6 milijardi kuna. Toliko nije cijena ni na burzi nikad bila. A mora netko mutit vodu radi parcijalnih interesa. Činjenica je da firma vrijedi više od 200 milijuna kuna kolika je otprilike početna cijena za kupnju uz ispunjenje ostalih uvjeta o dokapu od 100 milja, no vidjet ćemo koliko će je zainteresirani biti spremni platiti. Činjenica je i da vozarine stružu po dnu pa to očito utječe dosta na raspoloženje ulagača, pogotovo burzovnih, no tako je kako je. Ja mislim da jedna kompanija ima osobiti interes da to plati i više od početne cijene i još važnije ta ista ima i keš, kako za državni, tako i za manjinski paket kao i zahtjevani dokap. No, tek ćemo vidjeti što će i kako biti.

Ponavljam ozbiljan interes postoji, bitno je samo da politika i razni apartčici u i oko firme ne upropaste cijeli proces.

@fahrudin
Slažem se fahrudine da ozbiljan interes postoji, jer vidite da su se odma ovi iz HDZ-a alarmirali jer ova Vlada prodaje.. Vjerovatno iz političkih krugova znaju da će netko dobro ovo zagrist po ovoj cijeni.. A oni će naravno za političke poene i uskoro predizbornu kampanju govorit narodu da se rasprodalo sve i svašta za bagatelu i opljačkala Hrvatska država.. Znači 100 puta jedno te isto viđeno pred izbore, oni su pokrali i sl… Vjerujem da aludirate na istog igrača kao i ja koji ima cash i interes da ovo kupi.. Ja se iskreno nadam da će otić baš njima pa taman i po 121,51 kn..

Opa, evo nam i skoka nakon duže vremena. Na poslovnom to izgleda pristojnih +6,82%. A još se pojavila i brana od 3.000 komada na bidu.
Stvari se razvijaju povoljno…

Za neke, npr. sindikate, oporbu i sl. nikad nije povoljno vrijeme za privatizaciju. Ako je firma u teškom stanju, onda se zamjera da se prodaje u krivo vrijeme, kad joj je vrijednost pala. Ako firma dobro posluje, ima visoku vrijednost, onda se zamjera da se prodaje firma koja stvara profit. Tako da su oni uvijek protiv bilo kakve privatizacije, jer žele živjeti na državnoj sisi.
Što se tiće trenutne cijene na burzi, ona je realna trenutnoj situaciji. Ako privatizacija prođe, cijena će gore 20-30 kn, ukoliko ne prođe cijena će za toliko dolje. Zato danas kupuje onaj tko misli da će privatizacija proći i nada se 20-30% zaraditi, dok prodaje onaj tko misli da će privatizacija propasti, pa želi uloviti 100-ak kuna umjesto 70 kn.

Reći ću samo jedno: po muci se poznaju junaci!
I isto tako: na burzi ne zarađuje onaj koji se povodi tuđim odlukama i savjetima, već uvijek gubi!

Zato, nikada, ali baš nikada, trenutna trgovina ni cijena ne govori ništa.

Jer sjetimo se malo, kad je cijena došla na 140-150, nitko nije znao da će prodajna cijena biti 130, kad je pala na 100, nitko nije znao da bi Debeljakova ponuda ipak mogla proći, kad se vratila na 120, nitko nije znao da Debeljakova ponuda neće biti valjana, pa ni sad, nitko ne zna da baš nitko neće ponuditi tih minimalnih 120 i zadovoljiti sve uvijete – a na što bi mogla trgovina ovih dana aludirati.

Kao što nitko prije par dana nitko ne bi pomislio da će (i zašto) INGR-a u dan-dva skočiti s 3 na preko 4 kn, a onda u sekundi strašan iskrcaj i pad ispod 3,5.

Zato, ništa trenutno stanje i sentiment ne znači, jer (skoro) nikada nitko ništa ne zna i sve su to samo pucnji u prazno (a onda sljedeći dan uvijek slijedi plač).
Dapače, čak je i moguće da se, kad je bid slab, namjerno (i s doslovno par kuna) cijena namjerno ruši kako bi se ask malo spustio i podebljao.
Ali ovdje nemq ni aska ni bida, tako da to neće dati nekog rezultata.

Mislim da je jako malo onih koji bi u ovom trenutku dali sad po 95, kad je prema mom osobnom mišljenju vjerojatnost da nitko neće zadovoljiti, rekao bih blage uvijete, prilično slaba i kad se ama baš svaki od ovdje prisutnih slaže da je i 120 puno premalo za JDPL.

Zato nikada ne nasjedati na igre bez granica zvanih BURZA!

ATPL otpada kao moguci kupac? Ili…?

@pozitiva

po muci se junaci poznaju? kakve su to izjave? pa nismo na ratištu…ako vam je muka, rekao bi fahrudin, prodajte pa se riješite muke…
ove priče da nitko nikad nije ništa znao…ma je…uvijek netko nešto zna…nemojte biti naivni…isto kao što netko zna da će Varteks opet iskazati gubitak, pa se već danima iskrcava…a nisu branitelji sa 196-ticama…jel tako diokidina?
trenutno stanje i sentiment…meni i onima koji su kupovali na višim razinama trenutno govori da imam minus u portfelju…a to da li će on biti izbrisan ili još povećan ovisi o privatizaciji…tak da trenutno stanje itekako nešto znači…
budući da se dosta pozivate na svoje osobno mišljenje, a malo prije ste u postu naveli da ne valja nikoga slušat što se tiče ulaganja na burzi, vaš post uopće neću shvatiti ozbiljno….


@diokidina

ovdje država nije podijelila 300k dionica braniteljima, pa teško da oni prodaju….spremite nešto keša…ide vam papirić idući tjedan ispod 20….

da li je itko od zainteresiranih napravio dubinsko? vidite na hpb koliki je minus/otpis nakon neuspješne prodaje!! uvjeren sam da je i kod maestrala tako! vrlo moguće i kod imperijala. možda je i ovdje sličan slučaj! i onda se čudimo što priv nisu uspjele nekoliko puta.


da li je itko od zainteresiranih napravio dubinsko? vidite na hpb koliki je minus/otpis nakon neuspješne prodaje!! uvjeren sam da je i kod maestrala tako! vrlo moguće i kod imperijala. možda je i ovdje sličan slučaj! i onda se čudimo što priv nisu uspjele nekoliko puta.

Ovdje sigurno nije takav slucaj jer Jadroplov redovito periodicno uskladjuje trzisnu i knjigovodstvenu vrijednost imovine za razliku od Tankerske i Atlantske koje su to jednokratno izvrsile.

Moguce je manje odstupanje na jednu ili drugu stranu, ali to bitno ne utjece na fer vrijednost imovine. Na kraju krajeva, sam izracunaj vrijednost imovine odnosno NAV i usporedi ga sa knjigovodstvenim iskazima iste.

fahrudine
sve je to poznato i ok što veliš, ali izvlačiš iz konteksta. tko je napravio dubinsko? znaš što to znači? kosture mi ne vidimo u izvješćima, eventualno rezervacije ili sl.


fahrudine
sve je to poznato i ok što veliš, ali izvlačiš iz konteksta. tko je napravio dubinsko? znaš što to znači? kosture mi ne vidimo u izvješćima, eventualno rezervacije ili sl.

A gledaj zato postoji revizor, zakon o racunovodstvu, uprava, NO, skupstina dionicara i dobra poslovna praksa. Uvijek je moguce nesto skrivati i zataskavati osobito sporove i potencijalne stete koje mogu postati prave, ali nije to bas tako jednostavno i moze biti “vrlo skupo”, pritom ne mislim samo na materijalnu skupocu.

Jadroplov redovito periodicno uskladjuje trzisnu i knjigovodstvenu vrijednost imovine za razliku od Tankerske i Atlantske koje su to jednokratno izvrsile.

Moguce je manje odstupanje na jednu ili drugu stranu, ali to bitno ne utjece na fer vrijednost imovine. Na kraju krajeva, sam izracunaj vrijednost imovine odnosno NAV i usporedi ga sa knjigovodstvenim iskazima iste.

tržišna vrijednost 8 brodova JDPL je oko 984 mil kuna? i NAV kompanije oko 600 mil kuna?


da li je itko od zainteresiranih napravio dubinsko? vidite na hpb koliki je minus/otpis nakon neuspješne prodaje!! uvjeren sam da je i kod maestrala tako! vrlo moguće i kod imperijala. možda je i ovdje sličan slučaj! i onda se čudimo što priv nisu uspjele nekoliko puta.


bila je ponuda ali nije prihvacena………..

New Report

Close