JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čuvena kvaliteta,brod iz 1996.g. ide u rezalište!
Made in Brodosplit shipyard

Nije nego 3. maj. Da je ovo gradija Debeljak iz Splita brod bi plovija jos 300 godina.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

U pitanju je kontejneras koji je mala beba prema Ovim modernima…cak I Bakic pise o EEE klasi… A ne o nekvalitetnom brodu…

Onaj tko kupi većinski paket od države mora i malim dioničarima u ponudi za preuzimanje platiti barem toliko.
Dakle imat će sigurno 70% i sa dokapitalizacijom preko 75%.
Ako se otkupi većinski paket od režave jeftno dokapšitalizacija čak može biti i po
nominali.
Ako bi kupac platio 70% cca 1.146 tis. dionica po 150 tj 172 mil kn.
Ako bi i u diokapitalizaciju uložio 150 mil kn i po 300 povečao bi svoj udio na
1146 od države,pluss otkup od ostalih dioničara,plus 500 tis.dionica u dokapu
i evo nam apsolutnog gospodara sa 1.646 tis dionica što ćini
1646:2137=77 dakle minimalno 77% vlasništva od buduće imovine od 150 mil kn
u dokapitalizaciji i sadašnji NAV od cca 300 kn po dionici ili 500 mil kn.
Dokapitalitirani Jadroplov bi po movom modelu imao ukupnu imovinu od cca
650 mil kn / 77% je oko 5090 mil kn.
Da li se isplati uložiti 320 mil kn /170 plus 150/za upravljati sa imovinom od 650 mil kn s time da je 500 vlasništvo.Uz ovakve niske kamate/nikada nisu bile manje/to bi za kupca trebao biti odličan posao.
Ali pet godina mora imati upravu u Splitu,mora zapošljavati hrvatske pomorce,
treba kupiti četiri broda koje gradi 3.maj.Po kojoj cijeni i na svaku od ovih stavaka treba staviti diskont tako da dokapitalizacija može ići i niže po 200
ili čak 100.
U nekoj ludoj varijkanti ako država skupo proda svoju kožu i mi kao mali dioničari bi trebali profitirati.Ali bi zato dokapitalizacija mogla biti
po izuzetno niskoj cijeni pa bi istiskivanje malih bilo logično.Ipak mislim
da je ova cijena dobra za ulaz,jedino ako privatizacija ne prođe vraćamo se
ispod 100????????
Očekujem med i mlijeko,ali sam spreman popiti i čašu pelina!!!!!!


10. Donošenje odluke o zahtjevu Jadran Kapitala d.d. za poslovanje nekretninama, Split, Zvonimirova 14/IX, kojom se nalaže Upravi Izdavatelja da odabere po svom izboru i ugovori procjenu vrijednosti Izdavatelja s jednom od predloženih specijaliziranih i neovisnih tvrtki kako slijedi: 1. Tvrtka Howe Robinson Marine Evaluations Ltd, 7th Floor Regis House, London, EC4R 9AN, United Kingdom; 2. Tvrtka Clarksons, St. Magnus House, 3 Lower Thames Street, London, EC3R 6HE, United Kingdom; 3. Tvrtka Barry Rogliano Salles, 36-38 Cornhill, London, EC3V 3NG, United Kingdom. Odabrana specijalizirana i neovisna tvrtka s kojom će Uprava Izdavatelja sklopiti ugovor o obavljanju procjene Izdavatelja trebala bi procijeniti vrijednost Izdavatelja, uz zahtjev da se takva posebna procjena objavi na internetskim stranicama Zagrebačke burze i u ostalim propisanim medijima.

Zahtjev se obrazlaže time da zbog povećanja transparentnosti postupka i pravnog interesa 4000 malih dioničara koji zajedno imaju 487.000 dionica Izdavatelja, nominalnog iznosa preko 175 milijuna kuna, a zbog moguće prodaje u privatizaciji, transparentnost prodaje bi se povećala procjenom vrijednosti kompanije – Izdavatelja. Nadalje, Upravi bi se olakšala obveza izjave o fer vrijednosti sukladno Zakonu o preuzimanju trgovačkih društava, te odluka malih dioničara o prodaji sukladno navedenom zakonu. Dioničari koji imaju 5,18% dionica daju predmetni zahtjev Upravi Izdavatelja sukladno čl. 278. Zakona o trgovačkim društvima, a u vezi sa člankom 298, 299, i 300. Zakona o trgovačkim društvima, te ostalim pripadajućim i odgovarajućim člancima Zakona o trgovačkim društvima ili da navedeni predmet odlučivanja, zajedno sa Nadzornim odborom Izdavatelja predloži prilikom odluke o sazivu iduće redovne skupštine Izdavatelja ukoliko će se ista održati u razumnom roku

Prijedlog je da se prijedlog Jadrankapitala prihvati.Da li će CERP dignuti ruku
za???
U očekivanju atomskog udara po bidu pozdrasvljam vas.

Onda…….?

Nije mi jasno kad oni misle napraviti to neovisno procjenu ako je skupština krajem osmog mjeseca, a kraj natječaja sredinom devetog. Kako će to izvesti u dva tjedna

Pride je bio proglašen i za brod godine a kad je ušao pod MSC bio je jedan od većih. Jedino su ga “krasile” pojačane vibracije u balastu. Šteta da se to samo tako zaboravi….


Nije mi jasno kad oni misle napraviti to neovisno procjenu ako je skupština krajem osmog mjeseca, a kraj natječaja sredinom devetog. Kako će to izvesti u dva tjedna

Procjena će biti gotova do trenutka donošenja odluke o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja, što sugerira da vjerojatno ni ponuda najpovoljnijeg ponuditelja neće biti prihvaćena (ovisno o procjeni i o visini najpovoljnije ponude).

Apsolutmo ima logike u tome sto pisete no njima je cilj prodati pa mi nije jasno zasto procjenu vrijednosti nisu napravili prije te procjenu rrzisne vrijednosti i negdje oko te cijene formirali pocetnu cijenu obcazujucih ponuda.,ovako bi se sve to ns kraju moglo jako oduziti sto nij cilj ni vlade ni kupaca


vlad1111, 29.07.2014. u 20:44
A u ovoj “analizi” ni rijeci o dokapitalizaciji za koju je pisalo u slobodnoj da ce biti jedan od uvjeta prodaje?
netko ponudi npr.130 mil kn za državne dionice + npr.200 mil kn za nove dionice tj.dokapitalizaciju,i eto “najvece”ponude od 330 milijuna kuna?

Ako je točno ono što je pisalo u slobodnoj, riječ je o 130 milijuna kn dokapitalizacije. Ona po meni nije presudna, jer mi je logično da vlasnik koji kupi firmu mora dodatno uložiti u biznis. Pa neće ju prodati nekom ko će likvidirati, čak ni vlada nije toliko blesava. Zato ne smatram domaće ponuđače previše ozbiljnim igračima. Npr. Adris je od države kupio 39,05 posto udjela u Croatia osiguranju, za što je ponudio 905 milijuna kuna i bez problema dokapitalizirao oko 840 milijuna kuna. Dokapitalizacija je dodatno ulaganje u ovom slučaju namijenjeno za nove brodove koji će opet zarađivati, ne neki novci koji se bace i zapale onako reda radi.

Ja sam siguran da bi svi ponuđači rado pristali na tvoju procjenu, samo je problem što su onda velike šanse da ostanu praznih ruku. Neka flota vrijedi trećinu vrijednosti iz članka, govorimo o kupnji u rangu 330 milijuna kn + dokapitalizacija 130 milijuna i još uvijek smo debelo ispod cijene NAV-a, a kamoli BV-a, isplativost investicije je već na tim cijenama strašna. Iako pravo je pitanje koliko bi koštalo ovog trenutka nabaviti takvu flotu na tržištu. Drugima prepuštam "prave analize", ovo su moja razmišljanja. Slobodno pojasni kako pod ovakvim uvjetima natječaja možeš nekome zabraniti dati višu ponudu od početne.
[/quote]
u boldanom je sva istina.
uzeti tjedni clarkson’s i računati…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Hmst, Himr cijene izašle – prilično velike, zato nevjerujem napisima u sd od onih 11x po dionici, bit će to puno više, a i trebalo bi, minimalno 200 kn, više prema 300, al vidjet čemo. Čekamo procjenu.


Hmst, Himr cijene izašle – prilično velike, zato nevjerujem napisima u sd od onih 11x po dionici, bit će to puno više, a i trebalo bi, minimalno 200 kn, više prema 300, al vidjet čemo. Čekamo procjenu.

Zato me i čudi da uopće itko prodaje i jednu jedinu dionicu na ovim razinama, kada je sasvim izvjesno da će najpovoljnija ponuda biti iznad 200 kn, ili ako neće, onda neće biti niti prodaje…

Prodaje onaj tko je kupovao na razinama 60-80 kn, pa mu je ovo dovoljno. I meni sada treba lova jer uređujem stan, ali sam odlučio pričekati rasplet situacije, pa makar na kraju ostao bez ičega.

Mislim da prodaja po 128 kuna nema nikakvog smisla osim ako se ide u kupnju necega sto ce sigurno rasti. Zasto to mislim? Jednostavno, ako pretpostavimo da se mogu dogoditi tri scenarija:
1. Namjestena prodaja po 113 + nekih 10 % da ispadne da se dalo bolje nego je drzava trazila- realna vjerojatnost ovog scenarija 40%, cijena cca 125 kuna
2. Odustajanje od privatizacije u ovoj fazi, u tom slucaju je vjerojatno da cemo imat Londonsku procjenu na cca 250-300 kuna plus jos cetiri broda i u tom slucaju bi se vjerojatno islo na dokapitalizaciju, ali recimo da bi u tom scenariju vrijednost dionice mogla doci do nekih 250 kuna u nekom razumnom periodu, vjerojatnost 30%
3. Postena privatizacija drzavnog paketa po cijeni od 200+ kuna, vjerojatnost nekih 30%
Matematicko ocekivanje cijene Jadroplova=125*0,4+250*0,3+200*0,3=185 sto je cca 40% vise od danasnje cijene…

New Report

Close