JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U ovom rastu cijena možda se neko sjeti i čopne jeftino dok ima JDPL?



Što bi onda dalo 113kn po dionici… Za početnu cijenu nije ni loše…

A da li bi vi ponudili 70% dionica minimano po 113,a inate da vrijedi više od 250.Ali kako je prodavač država,a i dokapitalizacija je neminovnost treba biti na oprezu i očwekivati i neugodna iznenađenja.Sigurno je da je država nepouzdan partner koji nas male dioničare tretira kao korov.
Ali rizik ulaza je podnošljiv.
U očekivanju meda i mlijeka,pozdravljam vas.
[/quote]

lopina, slabo pratiš, pa imaju uredbu na temelju koje se računa početna cijena i preko toga ne mogu. Uostalom što je bitna početna, bitno je da li će i koliko ponuditi zainteresirani.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Točno tako. Taman da je početna cijena 1 kn/dionica, ako investitor misli da mu se isplati dati xxx kn po dionici, on će toliko i ponuditi, pa ako bude fer nadmetanje može se postići realna cijena na tržištu.

zašto mislite da je trenutno jeftina i koja je po vama reana cijena?

http://www.banka.hr/hrvatska/od-prodaje-udjela-u-6-tvrtki-drzava-ocekuje-oko-milijardu-kuna

Zanimljiv članak

Šteta što JDPL u ovom procesu privatizacije neće bit ni blizu uspješan kao ove hotelske kuće. Pun pogodak je bila prodaja po cca. 155 kn

kolega Brux,

temelji li se taj stav na konkretnim informacijama ili je riječ o osobnoj procjeni?


Šteta što JDPL u ovom procesu privatizacije neće bit ni blizu uspješan kao ove hotelske kuće. Pun pogodak je bila prodaja po cca. 155 kn

Kakva će biti uspješnost u pojedinom procesu privatizacije znat će se na kraju. Razlika trgovanja između HMST i JDPL je početna cijena za natječaj, a u slučaju JDPl je ta cijena određena prema pravilu. Konačnu cijenu odredit će investitori, a ne iznos početne cijene.

Sve ispod 200 je lopovluk,ali toga smo se vec dosta nagledali tako da smo oguglali. Sva sreca da mi je prosjek 60.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


kolega Brux,

temelji li se taj stav na konkretnim informacijama ili je riječ o osobnoj procjeni?


Nisu konkretne al su informacije, a vidite i sami da cijene hotelskih dionica svaki dan pomalo idu gore a JDPL stagnira ili u blagi minus

Ja se sjećam kad je dioku cijena skočila 100% jer je tržište već imalo informaciju da nagodba prolazi.To se vidjelo po cijeni dionice.Jer cijena dionice je pokazatelj.

Trenutne cijene dionica JDPL i HMST jesu rezultat određene početne cijene za natječaj, po mojem mišljenju, a ne informacija o tome koliko investitori nude.


Trenutne cijene dionica JDPL i HMST jesu rezultat određene početne cijene za natječaj, po mojem mišljenju, a ne informacija o tome koliko investitori nude.

ako su početne cijene doista tako visoke kao što se piše, lako moguće da ne dođe niti jedna valjana ponuda kao npr. za HPB, PTKM itd. i da se cijeli proces privatizacije odgodi za još pola godine ili duže, a to znači ulazak u izbornu godinu

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Iako je krajnje nezahvalno izvoditi zaključke temeljem aktualne burzovne cijene,dopustit ću si jedan takav.Izgleda da ovdje rijetki čitaju oglasni dio Narodnih novina.


Iako je krajnje nezahvalno izvoditi zaključke temeljem aktualne burzovne cijene,dopustit ću si jedan takav.Izgleda da ovdje rijetki čitaju oglasni dio Narodnih novina.

Kolega, misliš na onaj dio o načinu određivanja početne cijene?

New Report

Close