JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U svibnju 2009 je jadroplov na racunu imao preko 200 milijuna kuna a sad ima 19 milijuna kuna.Od tada do danas je isporuceno preko 4000 novih brodova pa su i vozarine jako pale.U svibnju 2009 je BDI bio oko 4000 bodova a danas je 923.

Da, zamijenio je novac za 3 supramaxa, naime radi se o brodaru a ne o banci.
2013.godina je 4 godine bliža oporavku od 2009. godine. Kad je onda bolje ući? I nije li bolje ući kad je BDI nisko?
Ili bi vi nazad u 2009. pa kupovali po 130 bez mogućnosti prodaje sve do danas (ne bi bilo fer prodati po 240 nekoliko tjedana kasnije)?
Kupuju se buduća očekivanja. Ako je BDI na povjesno niskim razinama, kakva su očekivanja?

Kako ovo lijepo ide, pa to je milina gledati. Ne znam što bi prije gledao, da l’ onu Industrogradnju il’ ovaj Jadroplov, a bogami i oni samozatajni Hrvatski duhani su mnogo lijepi.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Zauzimaju se pozicije…[emo_smijesak]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Cca 6000kom nalog na 83,50kn!!!!

Bježi prodaja!!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

ovakvu rovovsku bitku svit nije vidija od prvog svjetskog rata…samo se nadam da neće toliko potrajati…

inače je BDI narastao 32% yeartodate.

http://www.bloomberg.com/quote/BDIY:IND

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

hehe, koje su to fore na bidu. predškolski program. ovo sad je ko produžeci.ko uspije nagraditi bid je ko da je zabio zlatni gol.

Žilav ovaj rast supramaxa.. očekivao sam pullback, ali evo još ide 🙂

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5048 (DOWN 36)
BPI Average of the T/C routes $9616 (UP 99)
BSI Average of the T/C routes $10125 (UP 97)
BHSI Average of the T/C routes $7985 (UP 88)

Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?


Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?

namjera mu je pojačati želju kupaca za skidanjem njegovih dionica s prodaje…da vidi da se počinje tući po kupnji brzo bi utekao

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?

To se i ja uvijek pitam.. možda je stvar u adrenalinu.. ili impresionira neku sponzu pokraj sebe.. bez uvrede, šalim se.. 🙂


hehe, koje su to fore na bidu. predškolski program. ovo sad je ko produžeci.ko uspije nagraditi bid je ko da je zabio zlatni gol.

Zašto su prodavači tako tromi i nezainteresirani?
Kolega usenase, imamo zajedničke plemenite namjere. Evo pridružio nam se i kolega fago.
Nadam se samo da ti isti prodavači neće biti tako inertni kad budemo na našim željenim cijenama za ulaz.

Ma mislim, skinuto je nekih 400 komada s aska, da su i bili svi njegovi. Za par kuna razlike, dakle možda je profitirao 1000 kn u odnosu da je prodao po bidu. I za to je riskirao 500 tisuća kuna da zaglavi u JDPL, pa mogao je netko sa par tisuća komada prodati.

No dobro, svatko ima svoje veselje, ne bi se čudio da je zaista samo adrenalin. Ono što je za mene važnije, EGLE raste i dalje 3.29 0.14(4.51%) – zna li netko razlog? Smootko, vidjeli smo da firma nije solventna, imovina znatno manja od obveza – očito su očekivanja velika?

iduči put ga ja poklapam..

New Report

Close