JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slabo se grize po asku,nažalost smatram da neće ovo tako lako do cca 100 kn. Volio bi da se varam….

Zna li netko zasto je brod jadroplova “Don Frane Bulic” na popravku koji ce trajati cak 4 mjeseca?a jadroplov ima jos dva ista takva broda,”Split” i “Mosor”.Pa koliki i kakvi su to tehnicki problemi ako zna netko od brodarskih znalaca?to sve se vidi na webu jadroplova


Zna li netko zasto je brod jadroplova "Don Frane Bulic" na popravku koji ce trajati cak 4 mjeseca?a jadroplov ima jos dva ista takva broda,"Split" i "Mosor".Pa koliki i kakvi su to tehnicki problemi ako zna netko od brodarskih znalaca?to sve se vidi na webu jadroplova

To rade namjerno da spuste cijenu i jeftino dokupe dionice. Cim cijena padne na 50 javit ce im da dignu sidro i pocmu vozit.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@frankie

Zahvaljujem za info,znači samo to je bitno za pratiti,sutra postavljam naloge na 50 kn.

hehe.. ajde neće valjda baš do 50, pa da mi ugrozi značku kupca po najnižoj cijeni. Naime, uspio sam kupiti po 51,15, što trenutno važi kao dno. Ne bih volio da se taj rekord ugrozi i nadam se da neće još dugo vremena.
Nažalost, prošla su mi samo 3 komada.

Tako je Frane.
I sada jos Family uzme radnicke dionice po povlastenoj cijeni i unovci ih u kratkom roku sa pristojnom zaradom.
I cao burzo oda ja u penziju.


@ingroman
Znam da taj ESOP doprinese padu dionice ,minimalna za 40-50% od trenutne cijene.

Štovani kolega, vi mislite da država angažira procjenitelja kako bi utvrdio vrijednost dionice JDPL-a na nekih 400 kuna, a sve da bi iste mogli podijeliti radnicima po 40 kuna?
Ili mislite da će država dijeliti radnicima po recimo 80 kuna, a oni će onda te iste dionice prodavati po 40 kuna, normalno nakon lockupa?
Ne znam zašto onda vjerujem kolegi usenase i čekam ovog bisera na 6x kuna?
Kad mi vi savjetujete da ovo uopće ne kupujem, odnosno da se zainteresiram za ovu dionicu tek negdje tamo na cijeni od 20 kuna, pa da i ja zajedno s radnicima to prodam za 40 i glatko zaradim cijelih 100%.

@rota123

Nemislim ništa ,samo pratim situaciju ,neka rade što hoće i odaberu model koji hoće,iduće vrijeme će pokazati kuda sa cijenom.

Baš je zabavno ovo trgovanje na JDPL. Dok je bid jak, nitko ne želi prodati ni po višim cijenama, a kad se bid malo povuće, onda bi svi prodali pa makar i po nižoj cijeni.

Kolega lacoste, nemojte se sad izmotavati.
Nadam se da nisam pogriješio što sam vas, pa kolege usenase i pogotovo lapada uzeo za ozbiljno.
I inače su mi se kritičari uvijek više sviđali od hvalospjevača.
Ali očekujem vašu podršku i dalje. Pogotovo sad kad situacija nije nimalo ružičasta.
Nadam se samo da ovo naguravanje na bidu nije vaše djelo.
Jer skidanje s aska bi ipak bila perverzija.
U stilu preporuke Erste-a za prodaju ATPL-a.


možda i neće, ali ne znači da neće opet kupovati po 6x kn [emo_namigusa]

A ja sam od početka godine kapitalizirao sve dionice koje su ovako rasle pa se na kraju pokazalo da je bilo bolje da nisam ništa dirao.

Skratio sam i JDPL ali sumnjam da će on pasti ponovno na 60 kn, obično se dogodi da ponovno kupujem skuplje nego što sam prodavao.

[/quote]

Vidite koji je problem s kapitaliziranjem mrvica u bull trendu, na ATPL i JDPL se događa isto ono što se dogodilo s VDKT prošle godine, kada je s 100 narastao na 200 kn bio je skup a sada nacrtaš fibo linije, i na 400 je dobar.

Dolazimo do spominjanih 87kn(smootko)…sad, nebi bilo loše da se i taj otpor riješi:-)

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Dolazimo do spominjanih 87kn(smootko)…sad, nebi bilo loše da se i taj otpor riješi:-)

Da. Ali ovdje imamo čak 2 jako bitne razine. 85kn i 87,50kn. Stoga kad je nastao pullback od 87,50, probio nazad dole i 85, pa se nadovezalo na glasine o hoće neće biti ESOP-a, natječaj za procjenitelje, je li to bulish ili bearish, Cipar itd..
No, sada kada smo se malo pročistili od preinvestiranih i dobili možda neke nove, nadam se da neće biti značajnijih trzaja prema dolje.
Kao što rekoh, veliki porast likvidnosti i značajna fundamentalna potcijenjenost kao i naznake oporavka sektora morale bi dovest do rasta cijene.

Možda bude trebalo strpljenja, a možda smo već sada na deja-vu od 18.05.2009. (usporedite grafove tada i sada i pogledajte šta se desilo nakon 18.05.)

Otpor izgleda jako moćno.

Nisam napomenuo gore mada sigurno i sami znate.. 85 je low iz 2009.g.

Imam dionice JDPL, ovo nije nagovor na kupnju, iznosim svoje argumente za rast cijene, a svi razmislite za sebe i donesite vlastitu odluku.

New Report

Close