JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad neke stvari postaju jasnije.
Dakle ovo rušenje cijene dionice su iskontruirali u samom Jadroplovu.
I sad bi im država na kraju to trebala i pokloniti?
Koji briljantan plan.
No poznavajući blentavost i nezainteresiranost naše vlade za državnu imovinu, tko zna kako će se sve raspetljati.
A tim majstorima iz Jadroplova, ako sad ne upali, kad je brodarstvo u totalnoj banani, vjerojatno više nikad neće biti takve prilike.
A što ako Vlada ne zadovolji njihovu pohlepu, pa ponudi Jadroplov nekom drugom?
Em su ostali kratkih rukava, em su lijepo pripremili teren nekom sasvim desetom kupcu.

___________________
Korisniče rota123, na tragu ste prave istine. Puno puta sam napisao da se radi smišljeno i podmuklo, čak sam par puta i hanfu kontaktirao i od njih tražio da promatraju sva trgovanja sa ovom dionicu. Čini mi se da za sada samo vi vidite o čemu se tu radi, ostalima će za to biti potreban još jedan dulji vremenski period. Takve se stvari ne događaju na stranim burzama, jer tamo nemamo tako veliku imovinu koja se povremeno rasprodaje, a za koju se rasprodavatelj nije mučio i znojio.[emo_cool]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


48 zaposlenih u administraciji-mili Bože koji rasipnici
120 pomoraca

Kolega misliš da je lako vodit 7 brodova. I to 7 bulkera koji svako toliko vide luku. Ko nije probao nezna. Jednostavnom kalkulacijom dođemo do podatka da na jednog pomorca dođe 0.4 djelatnika u uredu i 6,85 djelatnika u uredu na jedan brod. I svi rade puno radno vrijeme. Moram povući paralelu sa mojim boravkom u Njemačkoj.Imali smo 12 tankera (puno zahtjevnije, više ljudi, veting inspekcije), 5 bulkera i 15 containeraša koji su opet stalno bili po lukama šta zahtjeva više ljudi u operacijama. Kako su brodovi bili komaditna društva imali smo poseban odjel za relaciju sa dioničarima što normalne firme nemaju i u kojem je radilo 5 djelatnika.
Ko je to sve organizirao i vodio? U uredu je radilo 72-je djelatnika. Jednostavnom kalkulacijom dođemo do podatka da na jednog pomorca dođe 0.12 djelatnika u uredu i 2,18 djelatnika u uredu na jedan brod.E pa sad ti vidi šta je socijalizam.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ESOP

Koliko je to realno? Po meni vrlo malo ili ne puno. U devedesetima kad je JDPL izuzetno dobro stajao ex direktor Đove je pokušao progurati dioničarstvo. Jadroplov je imao 20+ brodova, poprilično zaposlenih na brodu i uredu, umirovljenika. Nije prošlo. Sve je dobro dok ne treba izvadit novac na sunce. E onda počme zašto on toliko a ja toliko, zašto nije sve mukte….Možda raspodjela dionica i nije bila najpoštenija ali je davala šansu za radničko dioničarstvo.

Šta imamo danas. Jedan uspješan IPO (Ina) jedan poluuspješan (T Com), jedan uspješan za vlasnika (Atlantic) i jedan neuspješan za svakoga (Magma). Mislim da su Hrvati završili sa IPO-ima. U vrijeme IPO-a smo imali zdravu ekonomiju, rast, nelošu zaposlenost. Na Ini su ljudi bili sumljičavi i bez problema sam kupio 3 paketa. Cijena je išla gore, dobro sam zaradio i več idući T com nisam mogao kupiti niti puni paket. Stampedo i pomama za dionicama. A onda otriježnjenje. T Com šutke pade. Atlantic je bio hlađenje a Magma smrzavanje. E pa sad daj da vidim Rvate koji su spremni uložiti u pomorsku firmu danas nakon lošeg iskustva sa stavljanjeg svog novca u propale projekte.U pomorsku firmu koja stvara gubitke i koja je zadužena. Dobro, dio tog duga bi ako bude poštenja trebala saldirati država. Investirati ušteđevinu u pomorstvo koje ovisi o oporavku globalne ekonomije a što je vrlo nedefiniran rok. Uopće investirati imovinu-štednju u nešto sa neizvjesnim ishodom kad danas jesi na plaći a gledajući jedini rast u društvu a to je rast nezaposlenih možda već sutra nisi.

Esop program ne smatram lošim ali jednostavno mislim da u zadanim društvenim uvjetima nije realan. JDPL nije loša dionica ali pobornik sam dioničarstva isključivo sa novcem bez kojeg u principu možeš na duži period. Prošla su vremena pozajmica i margin kredita za kupnju dionica.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Da dodam još jednu stvar gornjem postu. Kako okrenuli da okrenuli 7 bulkera, zgrada na rivi, ambulanta pomoraca na Dražancu i zemlja kod ex Jugoplastike vrijede odokativno 100.000,00 USD. Danas kad proračun diše na škrge ne vidim nikakav razlog da država pokloni 50.000.000,00 USD koje može dobiti bez problema rasprodajom imovine. Pomorci će se snači a koga briga za višak od novih 45 nezaposlenih pored 342370 postojećih?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolega Techman, malo ste zezli jer nije to 100 keka doloresa već 100 milja.
To je realnost, samo ova cijena na burzi nije realna, al trgovina sve kaže.
Malo su se preračunali ovi prodavači jer nestaju drhtave ručice s obzirom da bi ovdje stečaj donio bar 4-5 puta više od trenutnog uloga.


Kolega Techman, malo ste zezli jer nije to 100 keka doloresa već 100 milja.
To je realnost, samo ova cijena na burzi nije realna, al trgovina sve kaže.
Malo su se preračunali ovi prodavači jer nestaju drhtave ručice s obzirom da bi ovdje stečaj donio bar 4-5 puta više od trenutnog uloga.

Je, fali nešto nula. Thks.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

eto i Techman se raspisao, di ima dima ima i vatre…[emo_novac][emo_novac]


Kolega Techman, malo ste zezli jer nije to 100 keka doloresa već 100 milja.
To je realnost, samo ova cijena na burzi nije realna, al trgovina sve kaže.
Malo su se preračunali ovi prodavači jer nestaju drhtave ručice s obzirom da bi ovdje stečaj donio bar 4-5 puta više od trenutnog uloga.

TO SU ISTO MISLILI DIONIČARI KOD ĐAKOVŠTINE I VALIDUSA.
PRIJE STEČAJA BILACE PRELIJEPE,A ONO S…e!!!!!
Pozdrav


TO SU ISTO MISLILI DIONIČARI KOD ĐAKOVŠTINE I VALIDUSA.
PRIJE STEČAJA BILACE PRELIJEPE,A ONO S…e!!!!!
Pozdrav

I šta sad to znači? Da će sve firme sa dobrim bilancama u stečaj zato jer su Đakovština i Validus otišli u stečaj?

Jos ostalo probit 50 kuna i nakon toga tobogan.Da mi je samo znat po koliko su ovi sto danas prodaju kupovali.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Vjerojatno se vode onom – ”bolje izgubiti 20% nego 30%”.
Iskreno, kako sada stvari idu, rekao bih da pad ispod 50 kn realna opcija, ja na žalost nemam ni lipe za dokup.

Baltic Dry Index (BDI) -37 900

Kupovina na 50 je dobra kupovina.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kupovina na 50 je dobra kupovina.

Još je bolja ona na 35 😀

Baltic Dry-indeksen stuper 8,2 prosent til 826 poeng. Capesize-segmentet raser 23,9 prosent!
•Capesize 7.624 dollar (- 23,9 prosent)
•Panamax 7.100 dollar (- 2,2 prosent)
•Handysize 6.556 dollar (- 0,5 prosent)
•Supramax: 7.822 dollar (- 0,4 prosent)

New Report

Close