IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je članka iz 2013:

Pipunić: Prihvatili smo ulogu lidera razvoja regije

“Kako je nedavno u novinama izašla priča o tome da se nakon 52 godine gasi IPK Osijek, moram reći da zemlja nije nestala, nisu otišle farme, tvornice…, IPK je samo promijenio ime i vlasnika, jer većina tvrtki bivšeg IPK danas funkcionira u sustavu Žita. Žito je kao kompanija, koja zapošljava 2.000 tisuće ljudi, prihvatilo ulogu lidera razvoja regije. Pokazali smo gradskim čelnicima rezultate trogodišnjeg ulaganja u Šećeranu, a riječ je o tridesetak milijuna eura koje smo investirali kako bi Šećerana bila konkurentna u Europskoj uniji. Brinemo se i o drugim svojim tvrtkama i cilj nam je ulagati u njihov razvoj kako bi generacijama koje dolaze osigurali dobru budućnost na ovim prostorima”, kaže Marko Pipunić, vlasnik Žita.
Vaš link …
Inače TK IPKK je neznatno više od 10 milja eura tj.80 milja kuna

vjerujem da neke firme pogotovo iz Todexa imaju izvjestaje koji su poprilicno zmiksani i nekredibilni kako sam i duze vremena imao VIRO na njemu zaradio i izasao sa nekim malim plusem pa sam upoznat sa njihovim poslovanjem i odnosom sa investitorima tako sam 100 posto siguran da im je izvjestaj tocan.Pogledajte dobiti Vira i zbrojite ih jos od 2006godine pa cete vidjeti da su kanp sa parama pogotovo sto treba napraviti procistac otpadnih voda koji kosta 18 mil eura a ne donosi nikakvu efikasnost ili konkurentnost samo jfirmi jer ga moraju imati zbog EU restrikcija.Jedna mogucnost kod Vira da smogne novce je dokap.od strane postojecih vlasnika samo se tu postavlja pitanje dali ce to oni i napraviti s obzirom da su ih postojeci vlasnici prije 3 godine nastojali delistirati.I drugo prodaja Vira od strane Zadre ali nekom strancu to mi je vise moguce uz gasenje ili redistribuciju jedne secerane

da i nezaboravite da je Viro kupio Sladoranu i to je takodjer kostalo u modernizaciju VIRA i Sladorane plus kupnju iste je ulozeno cca 1miljarda kuna.Vi odlucit kud sa dionicom i kako hocete vas novci

Bez obzira hoce li se secerana prodati ili ne ova dionica ima jako veliki potencijal za rast. Pipunic je pokrenuo investicije,a secerana mu je sporedan biznis cak bih mogao i reci teret. U svakom slucaju za dionicare nema loseg scenarija.

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

Slijedi novi val kupovine ne višim razinama ili mi se samo čini…


"…U tom je smislu u prethodnom razdoblju u tim poslovnim razgovorima jedna od tema bila i konsolidacija šećerne industrije u Republici Hrvatskoj za koju postoji obostrani interes, posebice u svjetlu poslovanja na zajedničkom europskom tržištu nakon ulaska RH u EU.
Viro tvornica šećera d.d. će o svim značajnim informacijama vezanim za svoje poslovanje pravodobno obavijestiti javnost…"

VIRO nije opovrgnuo senzacionalni naslov. Dapače, objašnjenje konsolidacije leži u posve logičnom poslovnom potezu: zajedničko nastupanje na EU tržištu.

A IPKK nakon šećerskog biznisa prelazi u nove sfere poslovnog razvoja.

Pozitivno za obje strane u ovom transferu.


Prema tome, interes za Tvornicu šećera Osijek d.o.o. postoji u zadnjih nekoliko godina, a između ostalog interes je i iskazao Viro d.d., odnosno glavni dioničar Vira i Sladorane g. Marinko Zadro. Potvrđujemo da postoji obostrani interes, međutim, opovrgavamo tvrdnju da je konačni dogovor postignut.
Vaš link …


Slijedi novi val kupovine ne višim razinama ili mi se samo čini…

iako je cijena otišla gore 40% nema baš prodaje, što je i logično s obzirom na volumen na kojemu je pala cijena. Meni se isto čini da će ovo biti zanimljiva priča… Ne vjerujem u neki veliki otpor do 150 kn.

hoće li se napokon ovi drhtavci maknut i pustiti ovo da raste?

Termes bi sad mogao pokupovati sve do 95 posto, i nakon prodaje šećerane slijedi istisklvanje, vjerujem da će to i napraviti

Ostavite se tih tehničkih nepotrebnih spekulacija, psiholoških granica i kratkotrajnog rasta temeljenog na špekulaciji prodaje. Cijena se nema šta nego vrjeti u magli do objave informacija o prodaji što je čista fundamentalna stvar i ne tiče se tehnikalija.
Ova dionica je izrazito nelikvidna čime je takla cijenu od 80-ak kuna bez obzira(po bilanci 2013-2014) što je samo novca na RAČUNU bilo 150-80 kn(u 2015 15-ak kn). Novac znamo svi da je dinamičan, ali u prosjeku od 80-ak kuna u te tri godine koliko je firma imala na računu, dionica(dio kompanije) se vrednovao po 100-tak kuna.
Nas dioničare jedino spašava špekulacija o prodaji i ulaska čistog keša u firmu. S obrizom da se radi o dva privatnika te jedan od njih(Pipunić, nama najbitniji) drži 95% firme u svojim rukama, po tome nebi trebalo biti komunističkih špekulacija “ispod stola” nego bi tvrka trebala biti iskeširana najmanje po 80% njegove knjigovodstvene vrijednosti, jer je uopće budalasto prodavati ispod cijele vrijednosti od 100%, ali eto(govorim o šečerani, ne cijelom IPPK-u u ovom i sljedećem pasusu).
Iz poslovnog plana 2014 za ’13 vidljiva je knjigovodstvena vrijednost šečerane od 448mil kn umanjeno za knjigovodstveni gubitak šečerane u 2014 koji točno ne znamo, ali špekulirajno da je 30mil(80-ak% gubitka, koliki je i obim šečerane u firmi), što daje trenutno knjig vrijednost od 418mil te je realna vrijednost(knjigovodstvena) same šečerane cca 580kn po dionici(po 80% prodane vrijednosti)
Znači ukoliko se tržišno sve čisto odigra firma bi trebala dobiti keša od 550-650 kn za prodani posao, te ako tržište tome pridoda druge biznise IPKK-a cijena bi mogla biti znatno veća.
Ali…prvo govorimo o korupciskoj hrvatskoj, malom tržištu kapitala, špekulacijskoj igrici koja se može ali i ne treba odviti i da firma dobije i duplo toliko keša…ne bi me čudilo svašta na ovom tržištu…ali sve u hipotezi da se prodaja odigra. Dok ona ne bude objavljena, cijenu može samo dignuti interna informacija manjine ili “naivna” špekulacija većine

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Evo link za ono sto sam naveo prije 3 dana o Brazilu.

Stotine milijuna dolara iz afere Petrobras oprane u Švicarskoj


Snupy istice dobar je urod u Brazilu. Ma jest dobar ali ne ide van koliko bi htjeli kad doma imaju problema. I na ovom primjeru se vidi koliko su te pretpostavke “ima dtugdje vise” ranjive i sve se okrene u trenu. Ljudi koji su u tome znaju inace bi prodali seceranu prije kvota za koje se znalo godinama prije nastupa a ipak nisu.

Evo kupuje i TOP 10

1.
ŽITO D.O.O. (03834418154)
1.227.576 85,25 Osnovni račun
2.
TERMES GRUPA D.D. (96570822897) (1/1)
62.701 4,35 Osnovni račun
3.
HIPP MARIJA (98720352968)
7.972 0,55 Osnovni račun
4.
OTP BANKA D.D. (52508873833)
6.157 0,43 Skrb. račun
5.
NEVISTIĆ ANĐA (88298809233)
6.000 0,42 Osnovni račun
6.
BALINGER VALTER (43520777039)
5.584 0,39 Osnovni račun
7.
NUIĆ IVICA (82835514672)
3.632 0,25 Osnovni račun
8.
ZAVOD D.D. (07668614631)
3.496 0,24 Osnovni račun
9.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)
2.608 0,18 Skrb. račun
10.
FURJAN MIHAEL (09882562057)
2.500 0,17 Osnovni račun

New Report

Close