IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i ovdje izvješća
http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/tromjesecno_izvjesce/1274/2013-04-30-22892_pdf.pdf

Slično kao i kod Vira, izostanak prihoda šećera od repe i nema nikakve dobiti, dobro je što nema ni gubitka.
Izgleda da će do 01.07 napuniti zalihe trskom ali ne znam baš kakve će cijene šećera biti nakon ulaska u EU i skidanja uvoznih carina.

Ima li neki rezlog zašto je danas toliki pad?
Ja ga nevidim.

LJudi neznaju citati FI, preplasili su se pada dobiti ovaj kvartal i u panici poceli prodavati.

...

nije da ne znaju, nego im se ne da. lakse je zujati kroz naslove i kupovati – prodavati po rekla-kazala sustavu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


LJudi neznaju citati FI, preplasili su se pada dobiti ovaj kvartal i u panici poceli prodavati.

A kako bi se zaradilo da nema takvih?

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

uh, kaka minuščina!!
ako zaredaju još koji ovakav kvartal, neće biti dobro.

a šta je sa onim koji su prodali i to veće količine, a za Božić su skupljali?
da nisu možda znali kakvo će biti FI?

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!


LJudi neznaju citati FI, preplasili su se pada dobiti ovaj kvartal i u panici poceli prodavati.

Hao, mozes li ti baciti par rijeci o svom vidjenu kvartalno FI. ty

Nije toliko problem trenutni gubitak dobiti koliko smanjenje novca na racunu ulozenog u posudbe ili sta li vec…a po tome se moze zakljucit da nista od neke izdasne dividende ovdje..a to smo neki ipak ocekivali s obzirom na 80ak mil kuna dobiti prosle godine..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

U izvještaju se lijepo vidi. Lova s računa je u zalihama. Prodaja u 1Q je podbacila u velikoj mjeri zbog problems uvozom sirovine iz Srbije, kao i zbog sušne godine. Ove godine je namjera proizvesti više nego 2011.g.
Prema tome, kako i Viru tako i ovdje ovaj kvartal nisu cvjetale ruže već je oko 0-e, no stvari bi se trebale znatno popraviti…

@fyler

Hvala upravo si me postedio pisanja….Pogledajte pod zalihe i procitajte napomene uz izvjesce sve je ljepo objasnjeno….Takoder pogledajte koji je plan proizvodnje za ovu godinu i usporedite ga s proizvodnjama proslih godina.

U 2012 proizvedeno je 90 643t šećera ,22 377t melase, 58 877 rezanca

“U 2013. godini planira se proizvesti 102.452t šećera (+13%), 24.276t melase (+8.4%), 74.800 presanog rezanca (+27%)”

Ako se ostvari ovaj ambiciozni plan za 2013, ovo bi mogla biti jako dobra godina

...

Bila je i prosla ali mi mali dionicari za sad od toga nemamo koristi…napominjen ovo “za sad”…dali ce biti drugacije…sacekajmo poziv na skupstinu pa nas mozda iznenade…ako prije ne dodje neka ponuda o “istiskivanju”…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


@fyler

Hvala upravo si me postedio pisanja….Pogledajte pod zalihe i procitajte napomene uz izvjesce sve je ljepo objasnjeno….Takoder pogledajte koji je plan proizvodnje za ovu godinu i usporedite ga s proizvodnjama proslih godina.

U 2012 proizvedeno je 90 643t šećera ,22 377t melase, 58 877 rezanca

"U 2013. godini planira se proizvesti 102.452t šećera (+13%), 24.276t melase (+8.4%), 74.800 presanog rezanca (+27%)"

Ako se ostvari ovaj ambiciozni plan za 2013, ovo bi mogla biti jako dobra godina

moze malo prosireno objasnjenje sto novac s racuna radi u zalihama-kako i zasto je u zalihama i zasto su one povecane(?).misli se na zalihe materijala koji je trebao biti iskoristen u proizvodnji do koje nije trenutno moglo doci? ili se misli na zalihe gotovih proizvoda?[emo_zacudjen]

New Report

Close