IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što PBZ voli slatko ovih dana, u 2 dana po 4000 komada ?
09.09.2010 > T: 06.09.10 Pros. cijena: 233,76
1. TERMES D.O.O. 361.825 50,60%
2. IPK KANDIT D.D. (1/1) 62.701 8,77%
3. CREDO BANKA D.D. 32.000 4,47%
4. KOESTLIN TVORNICA KEKSA I VAFLA D.D. 27.422 3,83%
5. PBZ D.D. 24.899 3,48% +3993
6. KOLAREK DARKO 20.940 2,93%
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 14.534 2,03%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.036 1,82%
9. HIPP MARIJA 6.450 0,90%
10. ALMIS-Z D.O.O. ŠIROKI BRIJEG 6.000 0,84%
UKUPNO 569.807 79,67%

13.9.2010. top 10 promjene:

5. PBZ D.D. 26.271 3,67 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1382

Nastavio dokup pbz d.d. , vidit ćemo razvoj situacije…

Štednja je mudrost trošenja.

ako bilo tko napiše prijavu , MUP , mora izaći van po nalogu i pregledti sve knjige i potražiti nepravilnosti…pa čak i ako se anonimno prijavi,

MUP po službenoj dužnosti mora provesti istragu, pa i onda ako je DORH već odbacio neke prijave. (ovdje prvenstveno mislim na npr isti predmet koji je ponovno u obradi)

pa kaj se čeka…

E, moj vedricu gdje ti živiš?
Znam da si ovo gore napisao u najboljoj namjeri, ali … život je nešto sasvim drugo.
Nažalost, valjda je već svima jasno kako stvari funkcioniraju i gajiti ovakve iluzije nema smisla.
Ako ikad bude i pokrenuto nešto to neće biti zbog istine, pravde, zaštite malih (radnika, dioničara), … već zbog obračuna jer se zainteresirani nisu dogovorili.
Pogledaj malo oko sebe i pogledaj kao žive suci, inspektori, carinici, … onda pokušaj doći do podataka kolike su im plaće, … onda … znaš i sam što dalje.

Pisao sam već ovdje kako to funkcionira u praksi. Ljudi prijave nepravilnosti oko ugovora o radu ili radnog vremena, sati i slično. Znači samo ono što ih se direktno tiče i što sigurno znaju. Inspektor(ica) dođe, "pregleda" knjige i pita te iste radnike imali li kakvih pritužbi i svi odgovore da je sve u redu. Dok "nadzor" završi jedan od radnika (možda baš onaj koji je poslao anonimnu prijavu) već nosi vrećice sa proizvodima i utovara ih u auto inspektor(ice). I svi zadovoljni.

Radnici, jer se kao bore za sebe (ali im eto ne ide, a baš su htjeli), uprava sretna jer imaju pisano izvješće o nadzoru da je sve u najboljem redu, inspektorica jer je bila na terenu (a još je i dodatno stimulirana).

I to je kako stvari funkcioniraju na najnižoj razini. O onima iznad samo s vremena na vrijeme "saznamo" iz medija i čudom se čudimo.

Pretpostavljam da imaš dionice Kandita i da si kao mali dioničar zainteresiran za istinu. Imaš kvartalna izvješća, imaš Pipunićev intervju, … ako misliš da postoji nesrazmjer, prijavi nadležnima pa neka istražuju. Samo pazi (na zdravlje).

Moja zainteresiranost oko Kandita je više moralne naravi tako da nemam direktne štete ni koristi od postojeće situacije, a ne mislim stavljati glavu na panj i boriti se sam na vjetrometini samo zbog pravde. Pogotovo što se oni koji bi to najviše trebali pokrenuti skrivaju i čekaju da to netko napravi za njih (ovdje mislim prije svega na radnike, ali i njihove sindikaliste). Svatko ima svoje razloge za šutnju i nada se da se neće prelomiti baš na njemu.

Znam i neke ljude koji tvrde da imaju dokumente koji bi mogli dokazati Paviće akrobacije, ali … jasno vam je da su do toga došli na nelegalan način. U eventualnom procesu veći problem bi bio kako su do toga došli, nego što u njima piše. Nekad je za sve zlo ovog svijeta Hitler optužio Židove, a danas bi mogli uperiti prst u odvjetnike, pravnike, suce, …

Znam da vam nisam ništa novo otkrio, samo sam malo rezimirao situaciju. Kako u Kanditu (tako i u državi). Sve to funkcionira po sličnom principu jer ga provode i slični ljudi.

Mladi žele mijenjati svijet, starije ne zanimaju promjene jer brinu više o sebi, a oni najstariji "znaju" da se ništa ne može promijeniti. Ova podjela nema (direktne) veze sa godinama već (životnim) stavom.

Isprika svima koje sam "udavio" ovim postom koji nema (direktne) veze sa Kanditom

gdje je nestao kandit

gdje bi nestao

Gdje je nestao Kandit? U džepovima pojedinih “velikih kanditovaca”…

IPK Kandit d.d. – prijava otpuštanja dionica

16.9.2010 13:47:09

Darko Kolarek, prijavljuje otpuštanje 32555 komada dionica Društva.

Nakon navedenog otpuštanja posjeduje 20940 komada dionica Društva koje čine 2,93% temeljnog kapitala. (zse)

hate red

kakva je situacija ovdje? Jel bila ponuda po 235,50 ili će tek biti?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


kakva je situacija ovdje? Jel bila ponuda po 235,50 ili će tek biti?

bila.
i završila.
čekamo lovu.

hate red

čekamo lovu..misliš čekamo ostanjke…

i dudek i regica su dobili više na poznatoj Gruntovečkoj fešti kad im je na stol konobarica donesla samo kosti…to je bila gozba

Ako je cijena 235, zašto ovaj prodaje po 219.99 ?
Dali se zna datum preuzimanja ?

du du du .. nema nam pomoći


Ako je cijena 235, zašto ovaj prodaje po 219.99 ?
Dali se zna datum preuzimanja ?

to sam i ja pitao ali očito ne kužim.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close