IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@fyler

Hvala upravo si me postedio pisanja….Pogledajte pod zalihe i procitajte napomene uz izvjesce sve je ljepo objasnjeno….Takoder pogledajte koji je plan proizvodnje za ovu godinu i usporedite ga s proizvodnjama proslih godina.

U 2012 proizvedeno je 90 643t šećera ,22 377t melase, 58 877 rezanca

“U 2013. godini planira se proizvesti 102.452t šećera (+13%), 24.276t melase (+8.4%), 74.800 presanog rezanca (+27%)”

Ako se ostvari ovaj ambiciozni plan za 2013, ovo bi mogla biti jako dobra godina

...

Bila je i prosla ali mi mali dionicari za sad od toga nemamo koristi…napominjen ovo “za sad”…dali ce biti drugacije…sacekajmo poziv na skupstinu pa nas mozda iznenade…ako prije ne dodje neka ponuda o “istiskivanju”…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


@fyler

Hvala upravo si me postedio pisanja….Pogledajte pod zalihe i procitajte napomene uz izvjesce sve je ljepo objasnjeno….Takoder pogledajte koji je plan proizvodnje za ovu godinu i usporedite ga s proizvodnjama proslih godina.

U 2012 proizvedeno je 90 643t šećera ,22 377t melase, 58 877 rezanca

"U 2013. godini planira se proizvesti 102.452t šećera (+13%), 24.276t melase (+8.4%), 74.800 presanog rezanca (+27%)"

Ako se ostvari ovaj ambiciozni plan za 2013, ovo bi mogla biti jako dobra godina

moze malo prosireno objasnjenje sto novac s racuna radi u zalihama-kako i zasto je u zalihama i zasto su one povecane(?).misli se na zalihe materijala koji je trebao biti iskoristen u proizvodnji do koje nije trenutno moglo doci? ili se misli na zalihe gotovih proizvoda?[emo_zacudjen]

Jeli tako tesko pogledati u FI?

Ljevo je prosle godine , desno je trenutno

C) KRATKOTRAJNA IMOVINA (035+043+050+058) 437,365,210 – 476,433,334
I. ZALIHE (036 do 042) 159,142,749 – 273,198,916
1. Sirovine i materijal 34,556,722 – 99,865,687
2. Proizvodnja u tijeku 8,279,723 – 26,743,532
3. Gotovi proizvodi 106,810,788 – 135,851,496
4. Trgovačka roba 28,973 – 428,570
5. Predujmovi za zalihe 9,466,543 – 10,309,631

...

Revizorsko, konsolidirano

http://www.zse.hr/userdocsimages/revizor/IPKK_revizor_2012_konsolidirano_HR.pdf



@fyler

Hvala upravo si me postedio pisanja….Pogledajte pod zalihe i procitajte napomene uz izvjesce sve je ljepo objasnjeno….Takoder pogledajte koji je plan proizvodnje za ovu godinu i usporedite ga s proizvodnjama proslih godina.

U 2012 proizvedeno je 90 643t šećera ,22 377t melase, 58 877 rezanca

"U 2013. godini planira se proizvesti 102.452t šećera (+13%), 24.276t melase (+8.4%), 74.800 presanog rezanca (+27%)"

Ako se ostvari ovaj ambiciozni plan za 2013, ovo bi mogla biti jako dobra godina

moze malo prosireno objasnjenje sto novac s racuna radi u zalihama-kako i zasto je u zalihama i zasto su one povecane(?).misli se na zalihe materijala koji je trebao biti iskoristen u proizvodnji do koje nije trenutno moglo doci? ili se misli na zalihe gotovih proizvoda?[emo_zacudjen]
[/quote]

kolega to vam je redovni obrt u preradivackoj industriji – stvari (zalihe) – prava (potraživanja) – novac, pa opet sdtvari. tu se onda racunaju razni koeficijenti obrtaja, u kratko sto brzi obrtaj, to bolje.
koliko su porasle zalihe, toliko su manjeni rashodi. kada te zalihe budu prodane, prodaja ide u prihode dakako, a trošak zaliha, tj. troškovi proizvodnje (rad, materijal) idu u rashode. dakle, porast zaliha je dobra stvar (naravno sezonalno gledano, ne da raste i raste go, a prodaja ista, to bi znacilo da tvrtka zna napuniti sjkladista, ali ne zna napuniti police i prodati) – ako je vrijednost zaliha posteno procijenjena prodajna cijena – trošak zaih – prodaj/marketing = dobit

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dionica kao da ima vaške,nit ko prodaje a još manje da netko kupi digod
koju dionicu.

Nije mi jasan ovaj na 199kn sa 205 komada na prodaji, lijepo danas prođu nalozi od 200 kn i 203,90. Zbogom pameti.

Po meni jedan od razloga može biti ( a i ne mora) i mogući swap između IPKT i IPKK. Termes grupa drži cca 4 posto IPKK, a toliko je još ostalo dioničara IPKT.

Srpski kralj šećera: ‘Čim se ukaže prilika za akviziciju u RH, reagirat ćemo’

Evo vijesti koja bi mogla biti indikator buduće akvizicije tj.najavljenog spajanja firmi kako u lijepoj našoj tako i zajedničkim snagama sa susjedima a vidljiva mi je i “neprimjetna” akumulacija dionica oko 200kn.Fundamentalno gledajući u komparaciji sa svjetskim proizvođačima šećera optimističan sam u pogledu potcijenjenosti.

Evo još jedna. Neko će pomisliti da se radi o koincidenciji. Ja mislim da se ništa ne događa slučajno.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tedeschi-iz-srbije-kapital-ne-bira-zastave-nego-priliku-udruzimo-se-/678442.aspx

http://www.vecernji.hr/biznis/srpski-kralj-secera-kao-zapeta-puska-cekamo-kupnju-hotela-rh-clanak-555808

Čim se ukaže prilika privatizacije hrvatskih hotela mi smo spremni i čekamo kao zapeta puška. Isto tako i po pitanju vaših šećerana, kazao je u subotu srpski ”kralj šećera“ i vlasnik MK Grupe Miodrag Kostić

ne zeli samo on nase secerane po mme franncuzi belgijanci austrijanci samo cekaju priliku biti ce ovdje interesantno obje secerane imaju mali broj dionica u freeflot-u

Vidjelo se zadnjih tjedana da netko skuplja između 195 – 200kn, očito netko nešto više zna od običnih smrtnika.

New Report

Close